• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2015

Started by ivanmsk, March 14, 2015, 01:21:44 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Ma koliko u raznim uputstvima, savetima, pravilnicima i vestima opisivali sve detalje oko kampa, uvek nekom nešto nije jasno. To je zato što je kamp neopisiv :)

A sad ozbiljno: mislim da je bilo neopisivo prijatno, naročito za veterane (veterani su oni koji su u kampu bili bar tri puta).

Bilo je neprirodno toplo preko dana (ali je osvežavajuće bilo misliti kako li je tek u gradu).

Došlo je dosta novih ljudi što je jako lepo.

Bilo je i dosta dece, a čini mi se i više ženskog sveta nego obično (tek ćemo da analiziramo) što je takođe dobro (jer astronomija i astronomska osmatranja nisu samo momački posao).

Realizovano je blizu 100% planiranih programa (možda oko 98%). Nije bilo Razgovora sa fizičarima (neki zbog vrućine nisu došli). Nije bilo osmatračko takmičenje (prosto je neshvatljivo kako tako dobri posmatrači nisu u stanju da pripreme takmičenje). Ostalo je realizovano.

Čekaju se fotografije. Nešto je već objavljeno...


Sinisa

I da,jedina losa stvar je uvek sto kratko traje.
Taman se naviknes I aj kuci :(
150/750 EQ3

Sasa

Quote from: Sinisa on July 20, 2015, 01:52:08 pm
I da,jedina losa stvar je uvek sto kratko traje.
Taman se naviknes I aj kuci :(


Pa to je tačno i već nekoliko godina razmišljamo kako bi bilo dobro da kamp počne u sredu. A neki zaista i dolaze već u sredu. Problem su pare. Strašno mnogo plaćamo za veliki šator, kancelariju (prijavnicu), tuševe, ležajeve itd. Uostalom zato smo i morali da uvedemo kotizaciju. Inače kamp je u početku bio sasvim besplatan.

ivanmsk

Pozdrav iz Slovacke.
AK Letenka 2015 - Pluton (16.-17.-18.7.2015)
Newton 200/900, CCD Astropix 4.0, CCD Astropix 1.4+, NEQ6, CG5, Canon 5D i 600D

mitja

U donjem delu slike pojavljue se jos jedan objekta :-) jel imate neki info sta je to?
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Yagodinac

I ja bih to isto da priupitam  :) Predpostavke:
Kamera - nova, promenljiva, kosmički zrak, novostvoreni hot-piksel...
Od nebeskih stvari - asteroid ili nešto oko geostacionarne orbite.