• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Maxim DL-user manual

Started by Polare, October 25, 2015, 10:13:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Ako netko želi nek si isprinta neke osnovne stvari od programa MAXIM DL :) 
....uživajte u čitanju !

https://physics.ucsd.edu/neurophysics/Manuals/Maxim/MaximDL%20Manual.pdf

sarajevo

Probao sam jednom raditi vodjenje s Maximom al bez uspjeha. Bezveze program, po meni. Iako je vrlo skup.

Sekula

Quote from: sarajevo on November 23, 2015, 08:34:44 pm
Probao sam jednom raditi vodjenje s Maximom al bez uspjeha. Bezveze program, po meni. Iako je vrlo skup.


Zasto mislis da je bezveze? MaximDL je inace poskupeo zbog toga sto je usao PinPoint za astrometriju i resavanje vidnog polja.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

sarajevo

Nije mi mogao raditi vodjenje, gubio zvijezdu, prekomplikovan

Sekula

Quote from: sarajevo on November 24, 2015, 07:12:46 am
Nije mi mogao raditi vodjenje, gubio zvijezdu, prekomplikovan


MaximDL radi pracenje zvezde, provereno. Jeste kompleksan, ali je to pravi profesionalni astronomski posmatracki softver koji u sebi ima i mogucnost fotometrijske i astrometrijske obrade.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

marino

Quote from: sarajevo on November 24, 2015, 07:12:46 am
Nije mi mogao raditi vodjenje, gubio zvijezdu, prekomplikovan


Kad ti zaista bude trebao - koristit ces ga, do tada je sve ovo sto si rekao :)
Vidulini Observatory


Polare

@ sarajevo

...zamisli samo ovo koliko ti pomaže prilikom fotkanja-naštimaš si redosljed fotkanja i za svaki zaseban filter - sam ti sprema fotke u folder koj ti odrediš a naj bitnije je to što ti lijepo stojiš u toplom dok oprema vani radi svoj posao.A ima još mnogo drugih stvari ;)