• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Protesrt Srpskih naucnika

Started by danicic_predrag, April 29, 2016, 06:29:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

danicic_predrag

April 29, 2016, 06:29:47 pm Last Edit: April 29, 2016, 06:39:04 pm by danicic_predrag
U narednih par dana  bice odrzan protest Srpskih naucnika . (Nisam naucnik nego prenosim onfo koji sam dobio od prijatelja, molekularnog biologa).

"Pokret Spasimo Nauku koji okuplja naucne radnike Srbije, planira da organizuje Protest u sredu 04.05. ispred Vlade Srbije."

http://www.ipetitions.com/petition/peticia-povodom-konkursa

Prijatelj je otisao pre sat-dva da prijavi protest.

Ako neko zna vise o ovoj temi i zeli da produskutuje to jest podeli informacije slobodno .

Ono sto ja znam (ovo su sve polu informacije) jeste da su im dali nemoguce rokove da naprave planove rada za naredne 2-3 godine i da ne postoji normlana zakonska regulativa kako bise osiguralo finansiranje bilo kojeg naucnog instituta ..

P.S. Izvinjavam se ako sam napisao duplu temu .

P.P.S. Ja cu verovatno odvojiti tih sat dva svog vremena u Sredu, pa ako jos neko hoce da se prikljuci ;) .

P.P.P.S. Protest ce biti odrazan neki drugi dan, a ne 04.05. Zato sto im policija ne da da prijave skup za taj dan.

Bilo bi dobro da AM objavi  eventualno jedan intervju i clanak o nastaloj situaciji, sa ljudima koji su dobro upuceni u temu.