• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ne ne ne ne !

Started by Kizza, January 04, 2017, 04:59:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

January 04, 2017, 04:59:43 pm Last Edit: January 04, 2017, 05:08:25 pm by Kizza
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Luger

 ;D A, bre, Kizzo, opusteno. Slika je, ustvari od Merkura.  ;)

Kizza

Sad se i astronaut pita kad je ovo slikao  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

VaskoGM

Bahaha... uzas!
Ne zna covek da'l da se smeje ili place.

PS: Ne citati komentare...  :-X  :'(
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

spadej

Mogu da shvatim da novinar pogresi, ili da u svom neznanju namerno stavi pogresnu sliku. Ali ne kapiram ovu pricu sa ravnom Zemljom.  Ne mogu da verujem da postoje ljudi koji tvrde tako nesto, u 21-om veku !!!   Ljudi bre, da li je neka sala ili stvarno postoje oni koi tako misle?

Yagodinac

Raznorazne službe svuda po svetu vrlo ozbiljno računaju sa ljudskom glupošću; zato i sprovode zaglupljivanja. Lakše se vlada zombijima nego intelektualcima.

NShappy

^^ Evo je još jedna zavera. :D

Moj je utisak da je ovo zaglupljivanje posledica neprilagođenosti ljudi i sadašnjeg sistema beskonačnom izvoru nekontrolisanih random informacija koje sami stvaramo. Imamo tu ogromnu količinu, k'o što rekoh, nekontrolisanih infomracija 21. veka, a HW kojim ih obrađujemo (naš mozak) jeste isti onaj koji se formirao pre više desetina hiljada godina. Ne može on da se snađe u tome. Ne mogu ni mnogo bolji sistemi.

Zatim, naravno da se pojavi neko ko u tome profitira, ko se time koristi (spomenute službe). Ali ne bih rekao da su one uzrok problema. Oni su samo još jedna posledica.

Nismo prvi u istoriji koji ne mogu da podnesu sopstveni napredak (ili bolje napisati "napredak"), i da se u njemu snađu. Ali za malo od njih se može reći da im je taj napredak sproveden i nametnut. Uglavnom su ga sami dostigli i sproveli.

vlaiv

Slazem se sa NShappy da je prenatrpanost informacijama delom zasluzna za to.
Isto tako i stil zivota - sve je previse brzo, ljudi su izgubili naviku (ako su je ikada imali) da stanu i razmisle malo.

Medjutim nisam sklon da verujem da su u pitanju "sluzbe", ali svakako je u pitanju profit izmedju ostalog - to najbolje odslikava senzacionalizam u novinama i pravljenje kojekakvih "dokumentaraca" za youtube sa namerom da se dobije sto vise pregleda - u danasnje vreme sve to lepo sumira trka za klikovima i lajkovima.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Yagodinac

Stvar je prosta, uvek postoji neko kome ta histerija odgovara. Ne treba ići daleko i setiti se kako je vlast zabranjivala ovom narodu da izlazi napolje 1999g i gleda pomračenje Sunca, šta je to ako ne svesno obmanjivanje i manipulacija? U pitanju je bio eksperiment, kako se priča, da se vidi koliko kontrolišu situaciju - ispalo je da kontrolišu  ;D
A što se tiče antivakcinalnog lobija, kreacionista ili ravnozemljaša pa i tu postoje grupacije koje mogu da se okoriste, a pogoduje im ljudska glupost. Ne moraju to uvek da budu službe, ali je iluzija misliti da one to ne rade - dezinformacije su im odvajkada u opisu posla.

Nažalost, moram da dodam nešto što je tek još jedno zaglupljivanje koje koristi termin "nauka" u svom naslovu:

http://www.blic.rs/slobodno-vreme/zombi-apokalipsa-bi-ljudsku-vrstu-zbrisala-za-100-dana-naucnici-savetuju-kako-da/hws84hy

Kizza

Nije loše da se pročitaju komentari,mislim da će vas smeh malo ugrejati: http://www.b92.net/zivot/komentari.php?nav_id=1218084
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

Cudno nigde nema okeana na slici..... mozda je sahara na slici  ::) :-X :o 8)
PS pise da je rec o video snimku a merkur su jedino izgleda imali u redakciji
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

vlaiv

Quote from: Kizza on January 08, 2017, 05:20:21 pm
Nije loše da se pročitaju komentari,mislim da će vas smeh malo ugrejati: http://www.b92.net/zivot/komentari.php?nav_id=1218084


Ne znam kako vas al mene na vecinu komentara dusa boli.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Kizza

Mislim da 90% se zeza ili šali.Nekada sam se smejao Čaliju Čaplinu kada padne ali danas mi to nije smešno.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

slika je zapravo europa e ljudi
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

VaskoGM

Nije zezanje uopste... Kako nauka, kultura i obrazovanje u Srbiji tonu u bezdan, ovima na drugom kraju lestvice cvetaju ruze i sve su jaci.

Toliko postaju uticajni i glasni da cak evo i mi na astronomskom forumu ne komentarisemo fantasticnu fotografiju Zemlje i Meseca iz orbite Marsa ili neverovatnu lepotu snimaka planete sa ISS, vec upravo te najgore gluposti izasle iz praznih, OKRUGLIH glavudza koje doslovce misle da se univerzum oko njih okrece.

I samo da dodam... B92 je postao takvo senzacionalisticko smece da mislim da je najmanji problem koji oni imaju pogresna fotografija.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija