• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nepoznati objekat koji ostavlja savrseno simetrican trag

Started by Sinisa, December 26, 2017, 06:45:07 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sinisa

Oko 4:35am na severoistoku sam video blješteći žuti objekat koji se jako sporo kreće po nebu nadole,i iza njega je ostavljao savršeno simetričan oblak. Posle par sekundi objekat je prestao da sija ali se oblak koji je ostavio poceo siriti po nebu sa savrsenim lukom,izgledao je kao mushroom cloud ili halo.
Prelistao sam drustvene mreze uz tag "#ufo" i uspeo sam da iskopam par slika onoga cega sam video medjutim nisam siguran da li mogu da ih okacim ovde preko fona.
Presporo se kretao za meteor,a savršeno simetričan oblak me buni.
Da li mozda ovo ima veze sa sa skorasnjim misijama SpaceX-a? Mozda reentry necega? Ako je jos neko video neka prijavi vamo!!

Edit:



150/750 EQ3

dejravian

 :D  ::)  :) Ма то је наша нова интерконтинентална балистичка ракета , пријатељски поклон од Ким Џонг Уна  ;D
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

Sinisa

Quote from: dejravian on December 26, 2017, 02:51:33 pm
:D  ::)  :) Ма то је наша нова интерконтинентална балистичка ракета , пријатељски поклон од Ким Џонг Уна  ;D

Ja rek'o to je verovatno raketa koju nismo prodali amerikancima 1961-e. pa smo odlučili da je ispalimo za katolički božić :)
150/750 EQ3

Yagodinac

I ja sam ranije tako nešto često viđao. Ali vremenom sam skoro potpuno obustavio alkohol (ove kazne nas dotukoše) tako da više nema ni ovakvih fenomena  ;D ;D

A sad malo ozbiljnije: to sasvim sigurno nije reentry jer tad ne bi trebalo da ima nikakvih izduvnih gasova. Ovakav oblak se viđa isključivo prilikom lansiranja. Ostaje otvoreno pitanje ko bi na Balkanu i okolini nešto lansirao, a da se za tako nešto ne zna. Hipotetički, ali baš hipotetički odgovor na to bi bio - pa neka ovdašnja vojska, jel? Možda testiranje protivraketnog štita u Mađarskoj ili Rumuniji, ali lično ne verujem. Usput, ti nam ne reče svoju lokaciju, ako je Beograd onda severoistočno jeste NATO... U stvari, svuda oko nas je NATO...  ;D

Mnogo su veće šanse da si video neki bolid, oni su neuporedivo sporiji od klasičnih meteora. Takođe ostavljaju trag koji može duže vremena da perzistira.

Yagodinac

Evo sad čujem neke spekulacije da je ipak u pitanju bio ruski ICBM Topol M. Videlo se jutros iznad pola Evrope. To bi objasnilo pravac (severoistok) a i visinu, Kapustin Jar je 2000km od BGD-a a to i nije tako daleko. Kolika je bila ugaona visina onako otprilike?

Sinisa

Quote from: Yagodinac on December 26, 2017, 10:08:34 pm
Evo sad čujem neke spekulacije da je ipak u pitanju bio ruski ICBM Topol M. Videlo se jutros iznad pola Evrope. To bi objasnilo pravac (severoistok) a i visinu, Kapustin Jar je 2000km od BGD-a a to i nije tako daleko. Kolika je bila ugaona visina onako otprilike?

Lokacija je Zrenjanin ( a druga slika koju sam okacio je slikana iz zrenjanina),bilo je na oko 30-40 stepeni,po mojoj slobodnoj proceni.
Edit:Sad sam prosvrljao po vestima,ipak jeste u pitanju ruski ICBM. Case closed,moze lock ili move. Hvalaaaa ☺
150/750 EQ3