• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svemir - Konacna granica na B92 - serijal

Started by gucic, August 29, 2005, 10:06:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

gucic

 Samo prenosim iz "TV Revija" u nedeljnom izdanju  "Politike":


"SVEMIR - KONACNA GRANICA"
Kroz istoriju, ljudi su pokusavali da odgonetnu misterije univerzuma: kako je svet nastao, kako je poceo zivot, kako ce se zavrsiti, da li "tamo negde" ima jos nekoga...>
>>...Serija "Univerzum", u cetiri epizode, prati rodjenje, zivot i kraj naseg kosmosa koji je toliko kompleksan u detaljima i zacudjujuce jednostavan u celini...>
>>...Savrsena grafika, neverofatne slike posredstvom  Habl svemirskog teleskopa i NASA svemirske flote i vodeceg svetskog istrazivackog centra, otkrice nam neke misterije dubokog svemira.


TV "B92" - 1.semptembar 2005. u   15h03m;

Skyw@lker

 Cool, ako je voditelj Sam Neill mislim da je BBC-ijeva emisija i da je odlicna!

poz.  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 Ovo se ne sme propustiti  :)
Ja cu 1 septembra ako bude sigurna emisija i termin u topiku "Radio i TV emisije"
podsetiti sve one koji su zainteresovani da ovu emusiju gledaju.

samo je pitanje da li cu ja biti slobodan da gledam ?
mora cu moj stari videorekorder izgleda da pokrenem  :blink:



gucic

 Verovatno je BBC produkcija. B92 sa njima najcesce saradjuje. Zamolicu drugara da snimi emisiju na komp pa ako uspe da se sledece godine podeli na Maratonu ili kampu zainteresovanima.  

sashastar


Skyw@lker

 Ako je neko zainteresovan imam ceo serijal (ima oko 5 epizoda cini mi se), bez prevoda u DivX formatu. Ne znam kako bi to sproveli, ja sam iz BG-a i mogu da narezem na DVD ili CD-ove i ako je neko zainteresovan neka se javi ovde na forumu pa bi se nasli vec nekako!

Poz.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Skyw@lker

 Gledao sam je danas! Odlicna je, ali ipak nije ova koju imam u kolekciji (ova koju imam je BBC-ijeva i zove se samo Space, sa Sem Nilom, kao voditeljem, kao sto rekoh)

Zanima me kakvi su vasi utisci? Jel neko isto gledao?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 Dokumentarni naucni serijal koji prikazuje B92 je osnova Astronomije
Shvacanje Univerzuma,naseg solarnog sistema i.t.d.


Skyw@lker

 Dopada mi se sto nije toliko komercijalna i podrazumeva da gledaoci vec neke osnovne stvari znaju. Danas je bila epizoda koja se pretezno bavila nasom najblizom zvezdom - Suncem i njegovim 11-godisnjim ciklusem.
Takodje interesantan podatak u seriji (koji sam doduse vec znao) ali me je naveo na razmisljanje - naime nekom "kosmickom" koincedencijom Mesec je tacno 400 puta manji od naseg Sunca i proporcionalno isto toliko udaljen od njega cime je njegov disk prividne velicine kao i Suncev, zbog cega i nastaju pomracenja. E sad, koliko znam Mesec se udaljava od Zemlje (oko 1,5 inch godisnje valjda). Da li to znaci da za kojih milijardu godina pomracenja vise nece biti - bar u ovom dosadasnjem spektakularnom obliku?  :(  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 Ova epizoda je pokazala i mogucnosti naseg solarnog sistema
da negde u buducnosti zadesi i opasne nevolje mislim na crne rupe kao i na
super nove.
Ali gledati scene sunca pravo je strahopostovanje.

Gugi

 
QUOTE (Skyw@lker @ 31. Aug. 2005., 19:53)
Gledao sam je danas! Odlicna je, ali ipak nije ova koju imam u kolekciji (ova koju imam je BBC-ijeva i zove se samo Space, sa Sem Nilom, kao voditeljem, kao sto rekoh)

Zanima me kakvi su vasi utisci? Jel neko isto gledao?[/quote]
Ovo sam gledao. Dobro je, ma odlicno!!! Preporucijem!!! Sa SAM NEIL-om je!

BBC Documentary - Space - Episode 1 - Star Stuff
BBC Documentary - Space - Episode 2 - Staying Alive
BBC Documentary - Space - Episode 3 - Black Holes
BBC Documentary - Space - Episode 4 - Are We Alone
BBC Documentary - Space - Episode 5 - New Worlds




sashastar

 O GUGI napokon si se vratio potreban si nam
Hvala za preporuke

Nadam se da sa ovim ne krsim pravilnik ali ja sam te morao pozdraviti nije te bilo dugo meni si licno nedostajao na ovom forumu




dobri

QUOTE (Skyw@lker @ 30. Aug. 2005., 17:46)
Ako je neko zainteresovan imam ceo serijal (ima oko 5 epizoda cini mi se), bez prevoda u DivX formatu. Ne znam kako bi to sproveli, ja sam iz BG-a i mogu da narezem na DVD ili CD-ove i ako je neko zainteresovan neka se javi ovde na forumu pa bi se nasli vec nekako!

Poz. [/quote]
mozes li mi reci gde si nabavio serial ?
da li postoji neki sajt na kome s emoze naci ?

Skyw@lker

 Ja sam to iskopirao od ortaka, zauzima oko 1,35 GB u DivX formatu, veoma je dobro iskompresovano, a ima da se nadje i na DVD-u, pogledaj na platou ispred Filozofskog faksa u BG-u, tamo ima jedna bolje opremljena knjizara gde bih mozda moglo da se nadje ali spremi "evrice" (original brate)...  B)  Opet kazem, bilo bi dobro da se jave svi koji hoce to da narezu, ja cu izrezbariti na DVD-ove (naravno nemojte preterivati sa "porudzbinama") pa se nadjemo i vi mi date kintu. Naplatio bih samo prazan DVD koji kosta oko 40 dindzi (valjda)

Sta cu kad sam blesav - sve u cilju popularizovanja "Astronomije" medju "mladima"  :D  :D  :D  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

MrCreative

Pitam se da li ima neko mozda subtitle? Ja imam ali samo prve 2 epizode, a trebaju mi sve. Mada nije za mene.