• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AstroFantazija - MS Paint crtez

Started by Sinisa, December 03, 2019, 02:06:45 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sinisa

  Novembar:kise,oblaci,hladno...generalno,ne-astronomski uslovi. A na nebu sve sto treba: Poslednji trzaji labuda,lire i orla,Andromeda i Kasiopeja u vrhuncu,pocetak perioda Oriona i Blizanaca. Prosto da coveku otvori apetit za nebo,a oblaci ne daju.
  Tako sam ja uzeo jedno vece,otvorio Microsoft Paint,i poceo da izmisljam i zamisljam. Crtam i bojim.
Inspiracija oblika mi je bila,naravno,Messier 42. Inspiracija crni "prstiju" Messier 20 i Messier 16.
Inspiracija refleksione magline desno : Iris nebula.
Kako vam se dopada? Ima li jos ko magline/galaksije iz maste?  :)

Original:

"Astrofoto" adaptacija:

progress:

150/750 EQ3

vlaiv

Moram priznati da je interesantno, a ujedno da dodam da mi nikada nesto slicno nije palo na pamet :D
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Predrag

Meni se dopada, a što kaže vlaiv nikad mi to nije palo na pamet. 😉
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Luger

Ovo je ludilo. :) Svaka cast i na ideji i na slikama.

DraganTesic

December 03, 2019, 06:43:51 pm #4 Last Edit: December 03, 2019, 06:53:49 pm by DraganTesic
 Ево цртежа Великог Медведа. Урадио сам га по идеји  Г. Реја. Наравно да није ни близу претходне слике, али је астрофантазија. Претпостављам да су чобани пре три хиљаде година тако "цртали" по небу. Реј је скоро сва сазвежђа,  кроз сличне цртеже,  повезао са њиховим именима. 

https://drive.google.com/open?id=1paHVKupgVQIk05D3e4rDGrS0r7vDyNwV

 

Sinisa

Svakakve kulture imaju svoja sazvežđa,od Egipćana do Kineza. Vreme je da i mi nacrtamo naša! (Moj predlog je i da promenimo imena zvezda u imena pevača/pevačica zvezde granda (sarkazam)) ;D
150/750 EQ3

DraganTesic

Не знам Синиша за твој предлог преименовања, да им не буде непријатно. То су  добре, смерне, госпођице. Тако су нежне, стидљиве, романточне. Види се да никако не желе да се експонирају. Шта би им комшилук рекао да их неко узнесе чак у небо?

spadej

Quote from: DraganTesic on December 03, 2019, 06:43:51 pmЕво цртежа Великог Медведа. Урадио сам га по идеји  Г. Реја. Наравно да није ни близу претходне слике, али је астрофантазија. Претпостављам да су чобани пре три хиљаде година тако "цртали" по небу. Реј је скоро сва сазвежђа,  кроз сличне цртеже,  повезао са њиховим именима. 

https://drive.google.com/open?id=1paHVKupgVQIk05D3e4rDGrS0r7vDyNwV

 

Stvarno lici na velikog medu. Bravo

DraganTesic

У Стеларијуму сам дужима спајао звезде по цртежу Реја. То је на нивоу деце која се играју бојанкама. Никако браво не заслужујем.  :-[