• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AKL 2021

Started by POSEYDON, June 20, 2021, 08:04:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POSEYDON

Pošto na ovom forumu ima dosta veterana Letenke, trebaju mi par saveta, prvi put idem ove godine...naravno nosim sprave, ali me zanima šta je još pametno poneti osim šatora i prateće opreme, punjača...itd. Šta preporučujete da se ponese od hrane, kolko znam ima tamo pijaće vode... verovatno neki komad tople odeće za noć i za svaki slučaj nešto protiv komaraca....kad je pametno doći, prvi dan ranije ujtru zbog mesta za kola i šator? .... hvala unapred za preporuke i savete.

Sinisa

Pijace vode ima kada se spusti prema paviljonima,ima cesma iza gde moze da se natoci vode. Od hrane poneti nesto cemu ne treba mnogo pripreme. Nesto brzo za mazanje,eventualno podgrevanje :) Ranijih godina je bio kuvani rucak,ali nisam siguran da li ce ove godine biti. Ponekad izvidjaci peku i pljeskavice/kobasice koje se mogu kupiti tamo. Papuce neke obavezno,ekstremno korisne kada se ide na tusiranje jer ce pod biti apsolutno pokvasen (Uz tusiranje obicno prave drustvo sumski mravi i kosci (Opiliones) :) ) Uvek je pametno poneti i par rolni WC papira jer nikad nije garantovano da ce WC-ovi imati WC papir u svakom trenutku.
Mi smo obicno dolazili prvi dan oko 12-13h,kada jedva nekog ima. Vec krece da bude tesno oko 15-16h,i tesko je pronaci lepo mesto za sator (Savet: Najbolje je postaviti sator blizu nekog od drvenih stolova. Jako korisno kada treba da se jede,da ne mora da se ide skroz na livadu do stolova). Ako se nosi teleskop,obavezno razmisljati o najgoroj situaciji - kisa i oluja. Par puta je bilo da nas iznenadi da se odjednom smrkne,krene da duva vetrustina i krene pljusak. Ljudi obicno preko dana/kada se ne koristi oprema - skidaju tubuse i nose u automobile/pod sator,a montaze pokriju nekim satorskim krilom/najlonom/dzakom za smece i to ostaje na livadi. 
Koristan je i produzni kabl,samo nemoj da se iznenadis ako ljudi nakace telefone :D
A za preko dana - drustvene igre,knjige,frizbi,reketi.....ili,najbolja varijanta - slusanje predavanja :)
Mi obicno zaigramo Poker sa izvidjacima da ubijemo vreme  ;D

Apsolutno ce ti se dopasti atmosfera,mnoooogo pametnih,druzeljubivih ljudi  :)
150/750 EQ3

Boka76

Pozdrav. Interesuje me ,posto sam nesto citao u obavestima da ko hoce da ide na kamp trebalo bi da se vakcinise ,i dal se zna dal ce traziti dokaz o valcinaciji? Ili dovoljna je i maska Cisto da znam kako da planiram (planiramo) sa poznanikom jer ako je uslov vakcinisanost  onda ja bar neidem. Unapred hvala na bilo kakvom odgovoru  i informaciji.