• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Trazim

Started by Boka76, April 14, 2021, 07:15:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boka76

Zdravo zvezdolovci:) pored pune muke sa philips 840k/20 ispalo da kod mene nemoguce ga prisiliti da ga sarpcap prepozna. Odneo komp u servis da stavi xp al kompozicija laptopa nedozvoljava instalaciju xp windovsa. Usput isto prodajem tu webkameru ali onom ko ima xp na racunar. A drugo trazim planetarnu kameru pa neko ko ima nek javi. Vedro vece zelim.

dedskin114500

April 16, 2021, 01:39:14 pm #1 Last Edit: April 16, 2021, 02:02:20 pm by Dedskin
Pozdrav druze , trazim i ja
al prvo da kazem da ta  prica da ne moze XP na laptop mi je sumljiva , ja nisam naisao na to
al mi je isto sumljivo da mora XP , ja sam na Sedmici .
Isto sam se zezao sa web kamerama kao guider medjutim ja sam napravio da radi .
Nezgodno je malo jer nije osetljiva pa moras da okrenes ka svetlijoj zvezdi al radi
 
I onda sam se informisao kako te  astro kamere rade , i nasao da su to najobicniji senzori koji imaju svuda da se uzmu , pa ko ide preko kompjutera i USB porta , za razliku od Gudier porta , on moze uzeti samo taj senzor .
Ja sam narucio kostalo je 34$ kao ASI120mm, ona popularna , znaci to Aptina senzor .
I odem na Checkout kad postarina 40$, i tu odustanem , jer je to vec 80$ , znaci ide carina , trazice mi na  carini  100+ evra , a sta sam dobio web kameru bez kutije . i odustanem

Isto tako znam da DSLR radi to dobro , ne mora Planetarna kamera za to , ali meni treba za AutoGuider .
a to vec DSLR ne moze .
 

Ako naletis na nesto da ti neodgovara , a znas da bi meni odgovaralo kao guider javi
Ja cu tebi pomoci isto sta treba, ako nadjem negde nesto dobro za planetary , javicu .
Evo nasao sam za 150$ Zwo Asi , direkt od njih , ako uzmemo obojica postarina nam je 20$
Vec sam ih pitao jel moze da spuste deklarisanu cenu na paketu da ne placamo carinu
Cekam odgovor .

Ja ako mogu da prodjem sa 200$ , opet mi je jeftinije nego ovde gde bez 350$ nema .
 

Boka76

Moze tema da se zatvori