• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Problem sa SkyWikijem

Started by stameni, May 14, 2022, 11:17:13 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stameni

Koristi li neko SkyWiki na Android mobilnim telefonima?

Aplikacija je odlična i za svaku je preporuku.

Ipak, kod mene opcija "Calendar", umesto da daje spisak nebeskih događaja za neko određeno vreme (npr. mesec dana), već nekoliko meseci prikazuje samo kalendar, bez "sky eventsa".

Kakva je situacija kod vas?

SkyWiki može se preuzeti sa Google Playa na lokaciji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluestreaklabs.skywiki

Tamo i piše "Updated events for 2021.", ali sada je ipak ta brojka malo veća ;)

Aplikacija je odlična, i ne bih želeo da je menjam, ali...
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

stameni

Pisao sam autorima pre pet-šest dana, i još ne odgovaraju, a verovatno ni neće, tj. izgleda da su zapustili i napustili ovu aplikaciju.

Moram da pronađem zamenu: potrebna mi je besplatna aplikacija koja može da obaveštava o "nebeskim događajima" (konjukcije, počeci godišnjih doba, pomračenja, tranziti...). Ako neko ima preporuku, molio bih da javi :)
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

DraganTesic

June 01, 2022, 08:39:19 pm #2 Last Edit: June 01, 2022, 09:32:09 pm by DraganTesic
Поздрав Стамени,
немам апликацију, али имам књижицу Астрономски календар за 2022. годину. Додуше, на руском је, па ако те занима, могу ти је послати.
Драган.

Ово је требало да буде лична порука, а сад шта је ту је. Ево линка, можда некоме буде од користи.

https://drive.google.com/file/d/1sNyzJwXbaA8Z7Jq2-d0mzHo5BdKlYiSW/view?usp=sharing

stameni

Hvala, Dragane, preuzeo sam ovu knjižicu. Dopada mi se, jer sam ja i inače kolekcionar e-knjiga, a sam ruski jezik meni nije problem :)

Kao "tešku artiljeriju" inače koristim RedShift na kompjuteru, ali sam nekako zavoleo SkyWiki, pa sam hteo da imam nešto slično i  na mobilnom telefonu.
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

DraganTesic

Ја сам старински човек, волим папирнате књиге. Не волим мобилне телефоне. Од њих једино роботе више мрзим. :)

Својевремено сам гледао серију Тамно огледало и сматрао сам је за хорор научну фантастику. Сада док шетам кроз парк Ушће видим пуно њих који не одвајају поглед са екрана. На Купујем-продајем мене као купца оцењују.  >:(  Продавци, таксисти, достављачи Волта, Глова,... траже да их оценим! Ништа горе него погубљене границе уметности и стварности.

Зато за мене, у аматерској астрономији само аналогно.

stameni

Red je da vas sve obavestim kako sam rešio problem iz prve poruke u ovom threadu... Ipak, kada već pišem, navešću koje tri Android apikacije preporučujem; sve tri su prilično različite jedna od druge, tako sam ih birao, da pomoću minimalnog broja programa pokrijem što više astronomije :)

Elem, prva. Dugo sam kao planetarijumski program koristio SkyPortal, a sada sam isprobao i njegovog brata SkySafarija 6. Prvopomenuti ima kontrolu teleskopa (što meni nije bitno), a nema "calendar" opciju; a drugi ima "calendar" opciju, kojom daje spisak nebeskih događaja za tekući mesec (što meni jeste bitno), mada nema kontrolu teleskopa. Inače, u ostalim opcijama ove dve aplikacije su manje-više jednake, i očigledno je da imaju iste autore.

Druga aplikacija zove se jednostavno -- NASA app. Nju naprosto koristim kada se uželim lepih fotografija nebeskih objekata.

Treća aplikacija je Mobile Observatory Free. Ona je namenjena onima koji u astronomiji zavise od brojki, poput mene :) Elem, ovaj program ima zajedničkog sa SkySafarijem kao planetarijumski program, ali ima bazu sa velikim količinama brojnih podataka o nebeskim objektima. Naravno, ima i opciju "calendar", odnosno "events", sa detaljnim podacima (detaljnijim nego kod SkySafarija) šta se, gde i kada može videti.

Pri svemu tome, u osnovnoj varijanti ovi programi su potpuno besplatni.

Dakle, ova tri programa su moj izbor, i teško bih se odrekao bilo koga od njih.

Kakva su vaša iskustva?
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"