• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Canon 500D Astromodifikacija

Started by dedskin114500, September 05, 2022, 01:38:33 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dedskin114500

Astromodifikacija Canon 500D
Po zahtevu kolege ukljanjanje LP1 i LP2 filtera , mada moja preporuka i kako ja sebi radim je uklanjanje samo LP2 filtera , a to zbog toga sto LP1 ne blokira H Alpha do te mere , a blokira IR

E sad kolega ce to resiti Clip in Filterom , ili vec kako .

Radio sam dosta modifikacija , boga mi sto su stariji to su bolje izrade , ovaj 500D je bar 50% bolja izrada od 550D i malo komplikovaniji.
Mada mu je pukla guma na poklopcu od baterije , ona sto se skine za Dummy Battery da zica prodje , ni pipno je nisam , nema razloga da je diram uopste , medjutim eto godine su to .

Kolega nije poslao bateriju , ja nemam bateriju za 500D ,  tako da nije proban , sad cemo da vidimo sta je.

Meni usput beba bolesna , zena 39c , baba 38c , ja u kuci sve dadiljam, pa sam morao u ponoc da radim , do 2 pola 3 negde .

Eto kad tako mora .

ko zeli HD fotke i vise fotki ima ovde https://drive.google.com/drive/folders/1rcmSnK-H7syGeFg8INKz_tg8lyWZx_3p?usp=sharing

dedskin114500

Malo je i ociscen evo slicke ogledala recimo
pre  https://drive.google.com/file/d/1yiqSFS1-6UFT_7LZCRW4DO2OVEK_bL-8/view?usp=sharing
Posle https://drive.google.com/file/d/1uvX5um633RIJWXL8JyjqHGjStfIywfzw/view?usp=sharing

Ocisceno je i staklo iznad ogledala , to jest gde ide za Pentaogledalo u ovom slucaju i za fazni fokus , mada to
tesko da je od znacaja za Astrofoto
 
Ako ima neki kolega da donira bateriju , za Razno , ne mora ispravna ,neispravna , da mogu da napravim Dummy Battery , ne za sebe , imama ja za za sebe .
nego evo situacija 500D nemam bateriju .

Pa ako neko ima pokidanih baterija javite se .


Ja sam pokidao jedan NEX3n , sve uradim lepo , radi ,  i sad trazim mu adapter , i nisam nasao 7,4V , nadjem neki promenljivi one stare kocke sa od 3V do 12V , sa promenljivim polaritetom.
Aj reko ovo cu , i podesim na 7,5V
Ukljucim , i taj NEX3N se vise nije probudio , jer kad sam proverio kocka daje 15V , znaci ugasio sam ga .

Sad vuce  struju i kad je ugasen , znaci otislo nesto u kratki , bice , probili kondenzatori , a to je muka na SMD .

Al sta ces moram popravljati .


PA sam nasao jedno lepo napajanje , + GND - , dual rail , podesivo ,  i sad hocu razne dummy baterije za njega da nakacim , pa ko ima ,ako mu ne treba , nek se javi .

 

dedskin114500

Ne radi kaze kolega , ni da upali .
Poslao je nazad .
Ako neko ima dobar vid , na slikama da vidi jel nesto nije dobro prikljuceno , ja sam sve sliko .

dedskin114500

Jedan kabal nije usao do kraja .
I to je to .
Nisam imao bateriju da probam , sad mi je kolega dao jednu bateriju za 500D da napravim Dummmy Battery , jos mi fali 500D :)

no_name

savrseno odradjeno, nadam se da u zdravlju koristi aparat...
Ja se nikako ne usudjujem da to odradim sa nikon d5300 ili barem canon 6d, ali najverovatnije je da cu neki prodati sa par objektiva i dodati oa da kupim neku asttro kameru tipa 533 2600 ili slicno...
Celestron 8se + HyperStar v3 , TSED102F7, 60mm guider, AZEQ6 GT, EQ6, NexStar, Canon 6D, Nikon D5300, ZWO ASI2600MC, ZWO ASI120MC-S, ZWO ASIAIR Mini