• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Bla, bla, bla ali zasto...?

Started by astromilke, February 10, 2006, 01:27:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

astromilke

Mozda sam se malo trudio ali i dalje ne znam odgovor na pitanje zasto je nase nebo tako prosto i nezanimljivo dok se posmatra golim okom u odnosu na ostala neba drugih "svetova"?! Da li uopste postoji logican odgovor ili se samo moze reci: eto zato?! Sunce, mesec, zvezde - to je to.
SW Newton 76/900
EOS 1200D

sashastar

Nezanimljivo i prosto  :shock:
A sta ces onda ti ovde  :?:
Stvarno bla.bla.bla....... pricas svasta  :x
Ili uzmi malo Dvogled ili Teleskop.
Ili to bolje razjasni .......................jer pitanje bas nije na dobrom mestu

gucic

mmm. nije mi jasno to "drugih svetova"? Otkud znas da su neba drugih svetova lepsa?

eyej

Iskreno.. ja sam to hteo da ga pitam! Izgleda da on zna nesto sto mi ostali ne znamo! Aaaaa, medju nama su!!! :D

gucic

hehe,
da ali ne mozemo da napadamo coveka zbog interesantnog pitanja. Samo me interesuje sta je to "drugih svetova"... Kazes da je nezanimljivo kada posmatras golim okom? Onda te treba zaraziti jednim virusom koji se zove "tamno planinsko nebo", udaljeno od svih izvora zagadjenja, svetlosnog, cadji i dima... tu Mlecni put bljesti tako jako da se cesto pomesa i sa oblacima.

sashastar

E ovo ti je dobro posto ja to jako dobro znam jer sam godinu dana
proveo pod upravo takvim nebom .
Eh da svako to moze osetiti odnosno videti.

wexy

Možda je čovek mislio na to da bi bilo zanimljivije ako bi imali 2 sunca i 3 meseca 8).

Mene je inače, dotični virus, zarazio pre 2 godine u Arabijskoj pustinji u Egiptu, znači nebo izgleda ****** neverovatno :shock:

sashastar

Samo mene malo brine sto se Astromilke sad nejavlja.
Zar treba neko da nam ovde baci neku KOSKU pa da jurimo
kao kucici po topiku.
On se nejavlja i nerazjasnjava svoje pitanje pre bi se reklo primedbu.
Koja uopste nije na mestu i nije u skladu sa ljubiteljem Svemira.
Otkud mi znamo da to nije sabotaza ili provokacija nekog astrologa
da nas ovde provocira i da se iz prikrajka smeje kako jurimo njegovu kosku.
Razmislite malo.
A Astromilke neka kaze sta je hteo sa ovim.

Inica

Aaaaaaa, znam ja na shta je tachno mislio... To Dzins u swojoj knjizi opisuje... Kaze da je Zemlja jedina planeta sa staklenim nebom... Znash , nasha atmosfera je prowidna...Za razliku od atmosfere Venere, Jupitera itd. Zahvaljujuci toj providnosti, mi mozemo da vidimo shat je "vani". Veruj mi, ne bi zeleo da stalno gledash u jednu te istu narandzastu boju, ili sl. Atmosfera vecine ostalih "svetova" je skoro ista... Shat bi vishe.. Nije valjda da u svemiru postoji neshto shto mi ne mozemo da vidimo, a neko sa drugog sveta moze... Hm. Pa blago njemu onda...:D

Nordic_478

Ljudi! ne znam jel neko upoznat sa pricom John Titor time traveler, neki tip koji je sa nekoliko postova na nekom forumu postao poznatiji od Josipa Broza :grin: . Ja bi se ovog momenta kladio u zivot moga sefa da je on medju nama na ovom topicu  :o

http://www.johntitor.com/

gucic

wexy wrote:
QuoteMožda je čovek mislio na to da bi bilo zanimljivije ako bi imali 2 sunca i 3 meseca 8).

QuoteMene je inače, dotični virus, zarazio pre 2 godine u Arabijskoj pustinji u Egiptu, znači nebo izgleda ****** neverovatno



Da. Mislim da je clan mislio na to. Pa dobro, to je ste lepse u svakom pogledu od naseg, jednog, Sunca i Meseca. Bar sto se tice dozivljaja i estetike, a sto se tice uslova za zivot, onaj ko je bio na predavanju prof Filipovica, znace da su takvi uslovi za zivot kao na Zemlji nemoguci. Ako sam dobro shvatio...

Wexy, VAUUU, bas ti zavidim bre! Mozes li da malo detaljnije napises kakav je dozivljaj biti ispod pustinjskih zvezda?? To mi je velika zelja da vidim!

wexy

Quote from: "gucic"
Wexy, VAUUU, bas ti zavidim bre! Mozes li da malo detaljnije napises kakav je dozivljaj biti ispod pustinjskih zvezda?? To mi je velika zelja da vidim!


Pa sad, baš detaljno i ne može jer je trajalo kratko nažalost :verysad:. To je bio neki safari sta već, dok sam bio na letovanju pretprošle godine, pa smo išli sa džipovima u pustinju kao. Pošto smo se vraćali dosta kasno, recimo 23h, izašli smo napolje, navodno da "čujemo" kako se ništa živo ne čuje ako svi budemo mirni :) A meni to nije nešto preterano bilo zanimljivo pa sam pogledao na gore, ... a gore nešto što ja nisam do tada video :shock:. Nema mesta gde nema zvezde, ali bukvalno. Mlečni put se vidi fantastično, da sam slikao sa digitalcem mislim da bi se videlo na slici opušteno :) Pošto tada nisam baš imao neke veze sa astronomijom to je sve što sam primetio.

Sledeći put nosim teleskop :evil:.

astromilke

Sta vam je ljudi! "bacio kosku", pa vreme mi ne dozvoljava da budem cesto na forumu, bar ne za vikend. Pitanje je prosto i ne vidim cemu komlikacije. Dobro newbie sam pa razumem sumnju ali.... Mislim da je Wexy najblizi od svih sa svojom pretpostavkom! 2 sunca, vise meseca, sta je sam maglinama? Cini mi se da se nebo vanzemaljaca u filmu Contact drasticno razlikuje sa cetiri sunca od naseg iako to mozda ne dozvoljavaju ljudski zakoni - ne znam. Kad kazem na druge svetove mislim na nas suncev sistem ali i na bezbroj drugih suncevih sistema naravno za koje mi ljudoliki ljudi nemamo pojma i nismo svesni kakva neba postoje. Ako uzmemo u obzir sve satelite jupitera ili saturna svaki od njih ima lepse nebo nego zemlja - bar po meni. Ja ljudi na to mislim. A za taj virus bi debelo platio da se zarazim s obzirom da sam i relativno nov astronom iako nisam mlad. Eto, da mom caletu nisu uzeli na granici teleskop '92 verovatno bi znao mnogo vise. Pitanje je kakva su neba moguca!?!?
SW Newton 76/900
EOS 1200D

sashastar

Beskrajna svemirska raznolikost.
Tolika , da cak ni ljudska masta nemoze da zamisli.

drago

Veoooma interesantno stanoviste.Ne mogu da verujem da ti nase nebo nije interesantno.Postoji li išta lepse? Ocigledno je da nisi imao neki deep-sky session i nisi posmatrao nebo sa ultra dark site-a pa onda tako razmisljas.Promenices misljenje dolaskom na nas KSP(Kalenic star party).
Takahashi FC 100DC
SW 12" Flextube dobsonian
Intes Micro MN66