• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prikaz knjige ASTROLAGIJA

Started by GENESIS, March 03, 2006, 09:49:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Knjigu ASTROLAGIJA izdao je Zavod za udzbenike i nastavna sredstva u Beogradu. Knjiga se moze nabaviti u njihovoj knjizari u Beogradu , Obilicev Venac 5.     Broj telefona 011 638405

Knjiga su napisali mr Natasa Stanic i dr Milutin Tadic.
Knjiga kosta 626,40 dinara.

Knjiga je pre svega namenjena onima koji jos uvek veruju u nauku.
Autori su na zanimljiv nacin prikazali razvoj astronomije i astrologije kroz istoriju. Sve je bogato ilustrovano i na lep nacin objasnjeno. Prikazane su prednosti astronomije i beda od astrologije.

Ovu knjigu su napisali nasi istaknuti strucnjaci uz pomoc svojih saradnika.
Sa ovom knjigom naucno je zavrseno sa astrologijom. Onaj koji procita ovu knjigu vise nece imati dilemu izmedju astronomije i astrologije.

Srdacan pozdrav  :P

sashastar

GENESIS ovo si vrlo lepo napisao  :)

Gugi

GENESIS ovo si sjajno napisao! :grin:  :grin:
Mislim-evo osnovnih informacija koje su mi bas bile potrebne!
Meni se i cijena svidja!

Skyw@lker

Zvuci primamljivo, mada ja nisam u nedoumici pa cu je mozda kupiti komsiji!  :wink:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Saputnik

...'ajde da bump-nem ovu temu; u petak je u Politikinom Zabavniku ovoj knjizi bila posvećena cijela stranica; ja sam prvi put čuo za nju, mislio sam da je neko novo izdanje (tekst je tako djelovao, kao predstavljanje nove knjige); sad sam krenuo da tražim gdje da je dobavim, i vidim da je ustvari poodavno objavljena...  :-\ To, naravno, ne umanjuje njenu vrijednost, a nakon te recenzije u Zabavniku i još nekoliko koje sam našao online, jedva čekam da stavim šape na nju.

Broj telefona Zavoda za udžbenike iz ovog prvog posta gore više nije tačan; kontakt se može naći na www.zavod.co.rs/cart_show.asp , ali do 23. januara online narudžba ne radi zbog godišnjeg popisa...   ::)
SkyWatcher Dobson 200/1200

Darchy

Od Dr Milutina Tadića sam dobio prvu ozbiljnu literaturu o astronomiji. Čovek je legenda! Ova knjiga, bar što se mene tiče ide u "obavezno štivo".
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

ppoomi

Za moj ukus i previse tako da sam nekad bio zbunjen da li je na nekoj strani reklama, vest ili clanak. Dosta neobicno prema nasim naucno popularnim casopisima ali valjda samo tako mogu da opstanu na trzistu.