• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svemir,Vaseljena-kako izgleda?

Started by Kizza, December 13, 2007, 06:09:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SUPERHEROJ

Ne znam sta ljudi misle kad kazu da voda pamti mada mislim da sam to negde vec cuo, pa ako mozes objasni mi sta to znaci?
A to sto ti kazes da ne mozes da shvatis {verovatno ovo sto ja sve vreme pricam} vrlo je jednostavno,cak pomislim da se salis.
Probaj da mi postavis konkretno pitanje pa cu pokusati da ti objasnim

Kizza

Što se tiče vode moraću tu priču da,uskoro, detaljno istražim  ;D
Moraš da mi odgovoriš,da bih te razumeo,kako to zamišljaš da je Svemir živ?
Šta su Zvezde u tom organizmu?
Šta su Galaksije?
Šta je vakum,meteoriti i komete?
I na kraju deo čega smo mi?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

E to je pravo pitanje, mada me opet nisi najbolje razumeo. Svemir koji mi "poznajemo" je DEO zivog bica kao npr zeludac kod nas,a zvezde u galaksijama cine neku vrstu pogonskog goriva {hrane ili slicno} kompletnog univerzuma, znaci ne samo zeludca vec celog tog bica koje je sastavljeno iz svih drugih organa koji su neophodni da bi funkcionisao {mozak,bubrezi,srce,oci....}a ti drugi organi su neke druge vasione koje su nama nepojmljive kao sto je crevima nepojmljivo postojanje lojne zlezde. Sto se nas tice mi smo verovatno  samo deo nekog obroka i jednog dana cemo zavrsiti u nekoj ogromnoj crnoj rupi sto verovatno predstavlja analni otvor tog organizma.Posto ja mislim da je nas Svemir zeludac tog cuda a u zeludcu ima i raznih cireva i drugih       ficicko-hemijskih reakcija to ti moze objasniti postojanje supernova i sudara nebeskih tela u nasem Svemiru.
Sve ovo sto sam napisao je samo moja pretpostavka potpomognuta mastom ali kako da mi neko garantuje da to bas nije tako? Misli o tome

sh0

Posto sam citao do sada sve sto ste napisali, reko, ajde malo da se ukljucim u ovu temu, i da dam ja neko svoje misljenje o nasoj Vaseljeni ili Svemiru... Posto ovde svi dajete neke teorije iz maste, a da vas ja pitam posto ovde je pitanje kako svemir izgleda??? Zasto mora da izgleda, mozda ono jednostavno neizgleda nikako.. Jednostavno ko jedna velika crna rupa.. ( zamisli ironije Crna... Rupa... ha ha ha, zar nismo mi svi u rupi?! ). Ja imam par misljenja, da svemir jednostavno neizgleda nikako takav je kakav je u njemu ima nesto, ali neznamo sta, nezamo dokle ga ima, a gde staje, a posto je ocigledno da nestaje sta je onda, znaci mi smo u jednom velikom moru, ili kako sam procitao u mi smo u VIRU, jednostavno ako danas krenete na put u svemir negde u PM, u neki pravac bilo koji, posle izvesnog vremena mi cemo se vratiti na isto mesto odakle smo krenuli, a da mi necemo ni biti svesni toga... jer jednostavnp mi se vrtimo u krug... mozda zato nemozemo da odredimo kraj... Eto, ja sam rekao, nadam se nisam omasio... Molim da mi neko kaze... haha :D svemir je jedna velika za'ebana stvar... P.S. Da se zna, nepsujem nego stavljam apostorf...

SUPERHEROJ

Pa svakako da cemo se vratiti na isto mesto ako "hodamo" po unutrasnjoj strani balona odakle god da krenemo

Kizza

Da li mozemo da remiziramo dosadasnja saznanja?4% materije(atoma) ,mnogo vakuma ali zanimljivo je da do sada nigde u Svemiru nije zabelezena apsolutna nula(-273 C) ???Zasto ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Pa nigde i neće biti zabeležena, naime apsolutnu nulu je apsolutno nemoguće dostići, no to si ti već sigurno puno puta čuo i pročitao ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Zanima me,kada su svi atomi bili u singularitetu,kolka je bila temperatura okolo ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

A ja koliko sam cuo, od jednog mog prijatelja koji studira fiziku, on je rekao da kada je bila singularnost da tada nije bilo nicega, pa ni atoma, e sada ja necu da se pravim pametan, ja ne znam da li je to tacno, pa me ispravite ako gresim... A ovo sto se tice temperature, zanima me kolika je do sada najniza temperatura koja je zabelezena u svemiru??? I kad bi se desila apsolutna nula, sta bi onda bilo...? Sorry za neka pitanja ali stvarno ne znam,a nije greh pitati...

Kizza

Ako se ne varam temperatura ne Uranu je -197 c ali oblaci (gasovi) ne stoje nego se krecu!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ispravka: Na Neptunu je -210 c a na Plutonu -255 c ;D
A u Suncevoj pegi je 500 c.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Znaci da smo blizu apsolutnoj nuli... Pa to je ok, ali da li postoje podatci u kojima se govori o temperaturi negde u svemiru, a da nije planeta, zvezda ili neki objekat, temperatura u prostoru...? Ali polako bezimo od ove teme koliko ja vidim... Znaci to su neka misljenja, po vama, kako izgleda svemir. Ali to je tako slozeno da mi nismo ni svesni, svako ima neki odgovor, ali ja mislim da na to pitanje ODGOVOR nikada nece ni postojati... JEdnostavno mi smo u jednoj rupcagi bez dna... i tu cemo uvek i biti.. Ali sada cu da citiram jednog mog prijatelja, koji je zaludjenik za nauku, astronomiju i sve zivo, on je rekao ovako: '' Brate moj mili, da li si se ikada zapitao gde smo mi to? Zasto je ovaj svet ovakav? Zasto smo samo mi ovde? Ja imam osecaj da je ovo sve neka zajebancija, i da smo mi samo jedan, ali jedan obican SEMINARSKI RAD, nekog tamo inteligentnog bica, koji se zeza sa nama, i svo vreme nas posmatra... To mi je doslo u glavu kada sam gleda u moj akvarijum sa ribicama, i pitao sma se DA LI ONE ZNAJU DA SAM JA OVDE... a ja ih gledam sa par metara razdaljine...?!'' E sada koliko vam je ovo pomoglo ne znam.. ali eto, morao sam to reci..

Kizza

Ih,zivot nije "zajebancija" vec borba za hranu ,teritoriju,za zenku(muskarca) i vecni zivot!Jedino tako mozemo da istrazimo Vaseljenu i shvatimo koliko srece imamo :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Ja ovde koliko god da napisem texta, neko procita dva reda i to je to :D :D :D :D.... Mene je zanimalo sta vi mislite o ovome sto sam napisao... a to sta je zivot... ajoj... to je tesko pitanje a odgovor jos tezi...

SUPERHEROJ

Pa moglo bi se reci da je zivot jedan proces koji se desava, ima pocetak i kraj i ono izmedju, znaci sve sto vidimo ima zivotni vek, nista nije oduvek i nista nije zanavek isto kao  i vasiona? A Kizzo?