• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svemir,Vaseljena-kako izgleda?

Started by Kizza, December 13, 2007, 06:09:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sh0

E pa vidis super heroju ja sam isto dao takvu teoriju, koja je ocigledna, zar ne... i isto tako sam jednom prilikom rekao da sve na ovom svetu, mora da ima svoj pocetak i kraj, bilo to u fizickom ili u materijalnom obliku, ma svejedno je... sve mora da nastane da bi trajalo i na kraju da nestane, jer sve da je tu, i da stoji... nebi bilo mesta za druge stvari... Zamisli da su od postanka zemlje, i nastanka ljudi, da su ti isti ljudi i dan danas zivi, da su ostale njihove gradjevine i sve ostalo, pa sta bi to danas bilo... Ajoj... Ludnica, nebi mogao da bacis cackalicu... :D

Jednostavno nikada necemo saznati kakav je svemir... Jer mi da nesto zelimo da znamo mi moramo da ispitamo, i uz pomoc ispitivanja mi dobijamo oblik itd... ali kako cemo svemiru odrediti oblik, kad ane znamo odakle je krenuo, dokle je dosao, sta je pre pocetka, sta je na kraju... Jednostavno ovaj balon se duva, ali kao i svaki balon koji se dosta dugo duva on PUCA, tako da ce i jednog dana ovaj svemir da pukne, ali u tom momentu ce se desiti nesto sasvim, novo, neki novi svemir, koji ce biti isti kao ovaj,u kome ce se desiti sve ovo, i na kraju tako opet... Ja mislim da se sve ovo vrti u krug... da ovome kraja nece biti... Jeste gledali film kocka??? Ja mislim da smo svi mi tu, sve se ponavlja, samo je pitanje ko ce to da potvrdi da je nesto vec bilo samo je pitanje kada....

SUPERHEROJ

A sta mislis o tome da taj balon neko duva kontrolisano, kao za neki praznik, pa kad ga naduva "dovoljno" zaveze ga i ostavi tako neko vreme dok ne prodju praznici? Ili da je taj balon jednostavno zeludac nekog organizma? Sta ce onda da se dogodi? da li ce opet to jednog dana da pukne ili ce da se "izduva sam od sebe"? Ili ce zeludac da se smanji ?

sh0

E pa sada, sto se tice tog balona, koji ga NEKO DUVA... :D (ajde duvaj ga ha ha ha )... I zaveze ga, ok, a sta se sa njim desi kroz par dana, taj isti naduvani balon, i zavezani, on pocne da se smanjuje, sto bi dovelo do smanjivanje OVOG naseg svemira... a to je malo verovatno jer i da se to desi, kroz odredjeni period on bi se skroz izduvao, ne znam da li si to primetio? ( a vervatno da jesi ) i na krjau bi dobili nesto sasvim drugo, a ne svemir... dobili bi SLIM SPACE :D ajde tako da ga nazovem... jedan uzak, nepravilan itd prostor... koji bi izmenio celu strukturu... A ovo sto se tice toga da je svemir zeludac, to mi nema nekog smisla, ne znam, mozda zato sto ja nerazmisljam na takav nacin... Ali ako se izduva, on se neduva ponovo, nego treba da se napravi novi... jer ako nesto staro stalno obnavljas ono pukne posle duzeg vremena, zbog potrosnosti materijala itd... Tako da ova teorij naduvaj, pukne, ZAMENI, pa opet, ja mislim da je ok... Ali naravno 100 ljudi 100 ideja... :D

SUPERHEROJ

Pa mozda po nasem shvatanju vremena, ali ako smo mi [opet ja isto] u nekom zeludcu, a isti je deo nekog organizma onda taj organizam ima drugacije shvatanje vremena pa tako isto i istrosenost "materijala" nije ista, jer je za njega nas ceo zivot "treptaj oka"

sh0

Istina, nekome je sve to samo treptaj oka, kao sto ti kazes, a nekome to izgleda kao vecnost... Sto bi Artur Klark rekao da je onaj crni monolit je docekao svoj trenutak da posle 3 miliona godina izadje na svetlost sunca... njemu je to izgledalo kao treptaj oka, a nama kao cela vecnost... tako da upravu si... Mi postojimo jako malo godina, a koliko godina su postojali oni neki pre nas... e to niko nezna... Tako da SVEMIR je mozda jedan a mozda je 1.000.000.001 ko to zna... mi smo slepo crevo... :D

sashastar

Ne,mi smo zrno velikog svemirskog pescanog jedinstva.

sh0

Ovo za slepo crevo sam se salio... To je istina, i dobro si rekao, svaka cast, zrno peska u pustinji... brate ludnica... eto to vam samo govori koliko nas onda ima... bruka...

SUPERHEROJ

Ja i dalje tvrdoglavo mislim da smo deo nekog zivog organizma [izvinjavam se zbog tvrdoglavosti] starog 13 milijardi godina

sh0

Bilo bi lepo kada bi se to dokazalo, ili moje misljenje, ili tvoje, ili ko zna cije... Bar da je neko upravu... ali ja mislim da smo mi daleko od toga... Eto i ja i ti zakljucujemo na osnovu onoga sto znamo na zemlji... Organizam, balon... itd... a sta znas... mozda je sve drugacije... Stojim iza svega sto sam rekao ali opet moze sve drugacije da se pokaze...

bluenick

Paz'te ljudi ovako... krenimo od toga kolika je naša planeta Zemlja, naspram nas kao jedinki... veeeeelika. Čovečanstvo dosta toga o Zemlji zna, istraživalo se, pronalazilo, experimentisalo... ali ima još mnogo toga što je tajna. E sad... uzmite koliko je naša planeta mala u odnosu na ceo Kosmos... pa može se reći slobodno da je kosmos beskanočno veliki u odnosu na našu planetu. Odnosno, da je naša planeta beskonačno mala u odnosu na Kosmos. E, toliko je i naše saznanje veliko o svemu što nas zanima. Mi faktički još uvek ne znamo ništa. Naučne pretpostavke su još uvek u domenu maštanja (do duše, bolje reći "kontrolisanog maštanja", pošto se uzimaju naučne činjenice dostupne čoveku).
Zbog toga su mi ovakve diskusije interesantne... mnogo toga se iznese, pomene, a na kraju niko (nikada) neće znati prave odgovore. Da li vam zvuči strašno ili zanimljivo, kada sebi priznate da čovečanstvo VEROVATNO nikada neće dati odgovor sebi... šta je to kosmos, zašto postoji, otkud mi ovde, čemu sve ovo?

Kizza

Pitam se da li se ipak treba vratiti u daleku proslost,mozda u vreme stare Grčke,gde su filozofi i matematicari samo razmišljanjem dosli do realnih zaključaka!A dokle samo mi ,nakon 2500 godina kasnije stigli ???Po nekoj logici vec bi morali da se šetamo po Titanu ali ......... 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Necemo mi setati po Titanu jos 100 godina ako i toliko, ko zna... Kizo dobro si napravio ovo poredjenje, koliko su oni tada zakljucili a mi posle toliko godina nismo daleko odmakli... to je smesno. Ovde nema logike, jer mi i jesmo uznapredovali u tehnoglogiji i to dosta, ali ne dovoljno da bi ostvarili planove. Jednom prilikom sam citao negde...Da nije izgorela biblioteka u Aleksandriji ili gde je vec bila ( ona najveca i najpoznatija jos pre par hiljada godina... ) da bi ljudi do danas imali tako ogromno znanje i da bi do sada naselili vec par planeta suncevog sistema ako ne i dalje... Da li mislite da bi to bilo izvodljivo...?

SUPERHEROJ

Ja bas nesto i ne mislim da bi bilo izvodljivo

Kizza

Kada sam zopoceo ovu temu zelja mi je bila da vidim vasa licna misljenja i do sada su samo shO i SUPERHEROJ izlozili svoja vidjenja.Prvi da smo u "nekoj rupi" a drugi da smo u "zelucu" ne zna se koga.Hvala im na odgovorima :)Ja mislim da ljudski rod nema ideju gde se nalazi i da se sve vise udaljava od ISTINE.Ni najaci teleskopi ne mogu videti tolko daleko kao sto moze MISAO.A ako ste zboravili ona se nalazi u vasoj glavi.Ukljucite svetlo,okovi ce ce nestati i prozor ce se otvoriti.
Molim administatora da zakljuca ovu temu.
Moj prozor je otvoren a Vas?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Ja sam se potrudio i malo sam prodiskutovao na ovu temu... Imam 21, a ko zna kako cu razmisljati kasnije... Prozori ajmo sirom se otvorite... :D Kizo car si...