• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kako je lep Mars...Bravo roveri...

Started by sh0, January 04, 2008, 11:43:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sh0

Igrao sam igricu Doom 3 ( ako nekog zanima igra je odlican, i ti si marinac na Marsu... ) i tamo se isto spominje da postoji civilizacija na marsu koja isto tako zivi ISPOD POVRSINE.... ludo zar ne, a ko zna mozda i istinito....

SUPERHEROJ


sh0

A sto nebi bilo sanse...? Pa kod nas ( na Zemlji :D ) Zivi sve i svasta i to na zemlji, pod zemljom, u vodi itd... ko je iskljucio tu mogucnost da se tamo negde bogu iza tregera nenalazi zivot ispod povrsine, zasto mora sve da bude na vidnom mestu? Masta je to, ali ko zna, mozda i bude stvarno, nikad se nezna,... vreme ce pokazati... ali cisto sumnjam da cemo mi to doziveti, jer verovatno su se to pitali mnogi i mislili su kako ce to doziveti ali eto, nisu, pa to vazi isto za nas, MASTANJE JE BESPLATNO zato navalite... :D

Kizza

Kao sto je poznato ako idete ka sredistu Zemlje temperatura raste za 1 C na 100m!Ako ima Marsovaca oni su u njegovim pecinama  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Ovde stvarno ima dobrih teorija, predloga, zakljucaka itd... NASA-o zasto nas necitas... ha ha ha... Opet kazem, sve je moguce, verovatno je da je to tacno, a opet se ne zna, mozda i nije, a mozda su jednostavno svi oni DIGLI SVOJA SIDRA, jer su shvatili kako su ovde ljudi ispod njihovog nivoa ( da se tkao izrazim ) jednostavno nisu hteli da se izlazu takvom negativnom uticaju odnosno neznanju, otisli su da se neiskvare... Posto se zna da je coveku u prirodi da uglavnom unisti sve sto je lepo... A sta ces, takva nam priroda...
:D

SUPERHEROJ

Ma ljudi sta vam je, da ih ima i da su napredniji od nas itd odmah bi na unistili, sto da mi "kopamo" po njihovoj planeti?

sh0

A ko je rekao da mi kopamo po njihovoj planeti?
Mi znamo samo za ovih ovde par ( tancije 8 ) sto vidimo, a ostale su nam nedostizne, tako da... ko zna gde su oni...

SUPERHEROJ


sh0

Pa i istina je da pricamo o marsu, samo ja mislim malo da smo mi otisli dalje, al dobro je.. Pa ok, sto se tice i marsa, pa slusaj, ako njih sada nema, znaci da su otisli negde, negde de je verovatno bolje, samo bi budala bezala odnosno otisla u gore... a i ako je to bila njihova planeta, pa veruj nije ni nasa, mi smo samo tu privremeno...

SUPERHEROJ

Vrlo moguce da su otisli, nego je bila prica kao ima zivota ispod povrsine i tako te teorije....pa zato ja kazem ne bi oni dozvolili da mi tek tako "oremo" njihove njive, a nama nema nikuda sa ove planete....mnogo smo glupi da bi odrzali civilizaciju....mozda sam malo pesimista?

sh0

Upravu si da je bila ta prica o kopanju ovo ono, da zive ispod zemlje i to, ali to su samo nagadjanja, i nisi pesimista... Ja sam u dusi optimista ( i jos mnogo toga :D ) i nadam se da ce se jednog dana ostvariti taj kontakt.. Ali malo razmislite... kakva bi to civilizacija bila? Koliko bi to bilo naprednije od nas? Ili bi mozda bila jednostavno ''gluplja od nas? Ono tipa, kameno doba i te fore... A opet, ko je rekao da su oni ljudi odnosno da imaju nas oblik izgled i to...? Ja verujem da oni nelice na nas uopste... Jer je covek u prirodi samo da zamislja ljude slicne sebi... 2 ruke, 2 noge, glava jedna :D, i tako to... kosa... prsti... oci.... voleo bih da cujem misljenje o ovome... I eto,posto je rec o MARSU, kakav je vas marsovac?


SUPERHEROJ

Mozda je stvarno nekada postojao zivot na Marsu, mozda ce roveri otkriti neke foslilne ostatke a mozda ce u buducnosti "marsovski arheolozi" otkriti svasta, mada ja ipak mislim da nece, a to sto kazes da vanzemaljci ne lice na nas najverovatnije da si u pravu verovatno zato sto mi mislimo da je voda osnovni uzrok zivota na nasoj planeti ustvari i jeste ali na nasij planeti a mozda na nekoj drugoj nije? A sta mislite da li ako na nekoj planeti ima vode i zivota i t.d. da li su njihova vodena bica ista kao nasa [ribe, hobotnice...] ili ne?

sh0

Znas u cemu je problem... ( gledaj sada ja i ti samo pisemo, kada drugi vide sta smo sutra lupali ima da nas kritikuju :D :D :D ha ha ha )... Kod nas ljudi zakljucuju na osnovu onog znanja koje su stekli na zemlji, hvala bogu jer nigde drugde nismo bili nego samo na zamlji, pa nemozemo da izmisljamo toplu vodu a vec imamo bojler... :D I onda mi kazemo, ako ima vode ima i zivota, ili ako je postojala voda, postojao je i zivot... A zasto je to tkao u svemru??? Znam da se niko nece sloziti samnom, ali ljudi shvatite... mi samo znamo ono sto je ovde... otkud ja znam sta ima negde 150 svetlosnih godina od nas... mozda tamo ljudi odnosno neka druga inteligencija ili civilizacija ili sta vec... :D mozda njima nije potrebna voda... imaju mozda neku drugu zamenu za H2O, mozda nekoriste tecnosti, mozda jednostavno zive od nekih drugih elemenata koji nisu u nasem periodnom sistemu elemenata... sve su mogucnosti ukljucene... Netreba zakljucivati unapred... Jer ako neznas sta se desava negde drugde, nemozes da tvrdis da znas nesto... Kada vidimo, onda cemo znati... A voda... i njeni stanovnici... pa ovako... Ako se mi razlikujemo od njih, pa verujem i da se zivotinje razlikuju, ali sve je ppitanje ako oni imaju zivotinje...ribe... itd... :D ( ala imam bujnu mastu, al neka.. lepo je to )

SUPERHEROJ

Ma da ko zna sta "njima" treba da bi ziveli, a sigurno ce nas zajebavati zbog ovog lupetanja

sh0

Ma nek nas zezaju... samo napred... ali kada niko nece da se izjasni... Ovde treba da pljuste rasprave... a ne ovako..
Inace o ovim planetama znamo mi dosta, ali ja mislim da je to jako jako malo...
Imam ja dosta teorija za nase postojanje... a kada bih nekom ispricao garantovano bi se smejao...a ko zna, mozda sam u pravu... gde je sada NASA da im ja kazem malo... ili d pokupimo nekog nobela... :D