• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kako je lep Mars...Bravo roveri...

Started by sh0, January 04, 2008, 11:43:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Kizza

Dokaz da je nešto postojalo su tragovi.Trag od misli ne postoji.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ


NShappy


bluenick

Ljudi otisli ste skroz u offtopic sa ovom diskusijom... ili se vratite temi ili neka moderator ovo zakljuca!

SUPERHEROJ


SUPERHEROJ

Upssss, ja se izvinjavam Kizzi, nisam ga odmah dobro razumeo ali imam potrebu da kazem da trag od necije misli ipak postoji
Quote from: Kizza on January 15, 2008, 12:30:08 am
Dokaz da je nešto postojalo su tragovi.Trag od misli ne postoji.

Kizza

Ako mislis da Duhovi postoje onda je moguce :'(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Quote from: Kizza on January 18, 2008, 08:33:21 pm
Ako mislis da Duhovi postoje onda je moguce :'(
Zasto duhove kucas velikim slovom?Npr Tesline misli i danas postoje inace se ne bi pominjao

Kizza

Kolko se Ja razumem u funkcionisanje misli to jest svesti,nervne celije komuniciraju izmedju sebe putem malih elektricnih impulsa ,ni jedna se fizicki ne dodiruje sa onom najblizom,zahvaljujuci sto plivaju u tecnosti.Reci citamo ali one ne mogu oslikati stvarne misli!Uvek se malo doda,iz nekog razloga koji Ja ne razumem.Seti se kad Robot ili komp izgovara reci,tuga da te uhvati.....
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Quote from: Kizza on February 01, 2008, 11:51:34 pm
Kolko se Ja razumem u funkcionisanje misli to jest svesti,nervne celije komuniciraju izmedju sebe putem malih elektricnih impulsa ,ni jedna se fizicki ne dodiruje sa onom najblizom,zahvaljujuci sto plivaju u tecnosti.Reci citamo ali one ne mogu oslikati stvarne misli!Uvek se malo doda,iz nekog razloga koji Ja ne razumem.Seti se kad Robot ili komp izgovara reci,tuga da te uhvati.....

...Ljudske Oci vidi obrnutu sliku sa delovima koji nedostaju i mozak sve to procesira i daje nam ociscenu i obrnutu sliku koju smatramo da vidimo, itd itd...

SUPERHEROJ

Ipak je misao najbrza od svega cak i od brzine svetlosti zar ne?

Kizza

Pa nisam siguran,moramo znati duzinu neurona ;D A kolka je brzina struje?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

A šta je to brzina struje???
Da li misliš na brzinu kretanja elektrona kroz provodnik ili misliš na brzinu kojom se uspostavlja strujno kolo?????? Vidiš problem Kizzo, ako hoćeš da dobiješ odgovor od nauke moraš pitanje da postaviš jako precizno....
BTW na drugo pitanje odgovor je da je brzina uspostavljanja strujnog kola jednaka c (tj brzini svetlosti) na drugo o brzini kretanja elektrona kroz provodnik ne postoji jednoznačan odgovor (ako se ne varam ali neko od posetilaca će me dopuniti) već to zavisi od provodnika i konkretnih uslova itd...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

r2d2

Quote from: SUPERHEROJ on February 02, 2008, 10:24:06 pm
Ipak je misao najbrza od svega cak i od brzine svetlosti zar ne?


Jest ali je teleport jos brzi. Samo je problem kod njega sto se svaki tvoj atom rastapa pa ponovo grupise na drugom mestu. Nikada ga ne bih probao jer ovde me nesto unisti a tamo me nesto stvori, ja sam za klasican seljacki vorp do recimo 9 (preko 9 kazu da je opasno po druga bica i ustrojstvo svemira).

Ako mislis na literalni izraz: "brzina misli" oprosteno ti je. Posto imas tu veliku brzinu misli deder opisi mi sta sad roveri vide u ovom trenutku ali ako ti nije tesko nek to bude u infracrvenoj talasnoj duzini... ..a ako se tvoja brzina misli pokaze autenticnom, da se to patentira i ponudi nasi da ustedimo koje milionce, jer istraziti ledene kape na marsu nece biti bas jeftino...

SUPERHEROJ

Pa vidi ovako: ako si nekad bio na Kopaoniku i ako si nekada bio u Japanu [a cini mi se da nisi], ti u svojim mislima mozes biti tamo mnogo brze nego kada bi putovao brzinom svetlosti, tako i kada bi covek jednog dana "otisao " do kraja vasione ili neko bi rekao do pocetka i kada bi mogao znati sta se tamo desava onda bi u svojim mislima mogao tamo biti trenutno. E vidis da ljudska miso moze biti brza, samo sto ces ti sada  da smislis neku najnoviju opstrukciju. Mozda bi nauka ipak nekako mogla da iskoristi MISAO - misli o tome.