• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kako je lep Mars...Bravo roveri...

Started by sh0, January 04, 2008, 11:43:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sh0

Mogu traziti koliko oni to zele ali nece naci nista...

data

otkud znas sho nemora da znaci da nece nista naci na marsu,mada ja verujem da neka naprednija civilizacija postoji i da nas posmatra,nesto se krece po nebu  a sad sto nece da stupe u kontakt to samo oni znaju a sad sta se krije od javnosti i zbog cega neznam i nije mi jasno.i da li ce ikada isplivati na povrsinu u vezi nlo itd...nadam se da cemo to doziveti.

sh0

Slusaj Data, ja isto tako verujem da neko ili nesto postoji, u ovom slucaju neka napredna civilizacija, i isto tako u ranijim postovima sam rekao da na Marsu mozda i ljudi nadju nesto ali to sto traze nije na povrsini, mozda ispod ( o tome smo razgovarali Superheroj i ja ). E sada, posto idemo ovako sporim tempom neverujem da cemo nesto znacajno otkriti sada, ali za jedno 50 godina mozda i otkrijemo dovoljno. A sto se tice toga zasto ONI nece da stupe u kontak sa nama, e pa verovatnozato sto su napredniji od nas za nekoliko miliona godina, i jednostavno coveku je u svesti da unisti samog sebe, pa ako bi tamo neki stupili u kontakt sa nama mozda se boje unistenja i nestanka te njihove civilizacije. A da smo sami, TO NEVERUJEM, ima nekoga i ima nesto tamo negde... mada sumnjam da cemo mi za naseg zvota to saznati.

r2d2

Quote from: sh0 on February 13, 2008, 02:04:30 pm
Slusaj Data, ja isto tako verujem da neko ili nesto postoji, u ovom slucaju neka napredna civilizacija, i isto tako u ranijim postovima sam rekao da na Marsu mozda i ljudi nadju nesto ali to sto traze nije na povrsini, mozda ispod ( o tome smo razgovarali Superheroj i ja ). E sada, posto idemo ovako sporim tempom neverujem da cemo nesto znacajno otkriti sada, ali za jedno 50 godina mozda i otkrijemo dovoljno. A sto se tice toga zasto ONI nece da stupe u kontak sa nama, e pa verovatnozato sto su napredniji od nas za nekoliko miliona godina, i jednostavno coveku je u svesti da unisti samog sebe, pa ako bi tamo neki stupili u kontakt sa nama mozda se boje unistenja i nestanka te njihove civilizacije. A da smo sami, TO NEVERUJEM, ima nekoga i ima nesto tamo negde... mada sumnjam da cemo mi za naseg zvota to saznati.

A na cemu se zasniva tvoje verovanje, da li postoje neke indicije, materijal  dostupan o tome?

Volim da zamisljam mars kao planetu koja nam je sluzila kao svemirski brod na kome smo dosli u ovaj suncev sistem, kolonizirali  zemlju i degradirali se kao vrsta i sada ponovo otkrivamo cari naseg prevoznog sredstva...
Mozda cu nekad da  napisem neki sf na tu temu.
Ideja mi je pala napamet kada sam procitao na AM-u da postoji mogucnost da je mars u proslosti zauzimao sasvim drugu poziciju i redosled u odnosu na sunce,  te da mu je magnetno polje totalno razbucano tj ima ga ali nije homogenizovan kao kod drugih planeta...

NShappy

Na Marsu možda nađu fosile nekih odavno izumrlih mikroorganizama iz perioda kada je Mars bio gostoljubiviji. I ništa više.

A ja verujem da....
Quote from: NShappy on January 14, 2008, 08:53:54 am
.....možda ima silikonskog života na Jupiteru, a možda je silikonski procesor ubijeno biće, a možda je tamna materija živa, a možda su to duše onih koji su umrli pa izgubili onih nekoliko grama, a možda je higinsov bozon pokojni vanzemeljac, a možda je vutra živa pa ko je duva ima dvostruku ličnost, a možda se vasione upravo sudaraju, a možda ih ima puno, a možda samo jedna, a možda ima života u središtu Zemlje, samo silicijumskog, a možda neko sve to zataškava, a možda.....

Bulažnjenje gluposti. >:(

Bolje da pričamo u životu u okeanu Evrope. Pre će ga tamo biti nego na Marsu.

SUPERHEROJ

Quote from: NShappy on February 13, 2008, 07:44:14 pm
Na Marsu možda nađu fosile nekih odavno izumrlih mikroorganizama iz perioda kada je Mars bio gostoljubiviji. I ništa više.

A ja verujem da....
Quote from: NShappy on January 14, 2008, 08:53:54 am
(

Bolje da pričamo u životu u okeanu Evrope. Pre će ga tamo biti nego na Marsu.
Meni ta ideja zvuci jako zanimljivo, samo ne znam da li bi temperatura u okeanu Evrope bila pogodna za neku vrstu zivota [ustvari ja uopste ne znam koliko je tamo C'?]

r2d2

Quote from: NShappy on February 13, 2008, 07:44:14 pm
Na Marsu možda nađu fosile nekih odavno izumrlih mikroorganizama iz perioda kada je Mars bio gostoljubiviji. I ništa više.

Ah, daj boze da si upravu, jer bi to bilo najznacajnije otkrice posle otkrica vatre. To bi nam  promenilo mnoge stavove i odrazilo bi se na mnoge naucne oblasti. Zanimljivo je da mnogo sredstava i nade ulozeno u takvo jedno otkrice, i zato sa nadom gledam u rovere, mada kolko vidim oni nisu bas nesto konkretno otkrili kada je u pitanju zivot na marsu.
Kao da su ostaci zivota mnogo bolje cuvaju svoje tajne. 

NShappy

^^ Eh da. Da se to pronađe...  ...ihaj. Ma najznačajnija stvar od kada je čovek skont'o da može da razmišlja. I konačno bi sve čemu se teži u nauci i što je do sada urađeno na polju astronautike (i svih naučnih dostignuća koja su omogućila rovere) dobilo smisao. A požurili bi na Mars što pre. MOžda bi se tada Rusi i Ameri konačno udružili samo da tamo dođu što pre.  Mada, i tada bi bilo onih koji bi rekli, ma to nas lažu.

Mada, verovatno je da ni to neće naći. Mars je sada očigledno mrtav. Ne verujem (hi hi hi, eto bez naučnog osnova ;D ) da neki život postoji eto samo na par tačaka na planeti a ostatak sterilan. Svedoci smo da je vrlo otporan i ako ga ima prilagodi se skoro svemu. Fosili ako postoje, veoma su stari. A i na zemlji, tako stari fosili su retki i nema ih baš na samoj površini. Taloženje materijala, prašine i koječega iz svemira istoriju površine polako zakopava sve dublje i dublje. Ako i postoji neki fosilčić tamo, bez višemesečnog masovnog kopanja na gomilama različitih mesta, neće se naći ništa. A daleko smo od toga.

SUPERHEROJ

Pa i ja verujem da je bas tako, nista bez mukotrpnog rada koji bi potrajao godinama i opet ne znam sta bi mogli da nadju? Zamislite kakvi bi to fosili mogli da budu? I da li je iko ikad razmisljao koliko dugo fosili mogu da opstanu, da li se mozda i oni posle npr milijardu  godina razgrade ili sta vec?

sh0

A ljudi da ja vas pita, posto citam ove postove i samo se mislim, sta ste se koji djavo uvatili za tu pustaru ( mars ) ko da ce na njemu naci hrpu playboy-evih zecica??? To je obicna pustara de ima samo prasine, kamenja itd... nista bvise.. I zasto se uopste komentarise da cemo mi nesto naci uopste na ovih nasih 8 planeta? To je po meni apsurd. Ima mnogo razlicitih misljenja, svi mi zamisljamo, razmisljamo i mastamo, idemo u duboku fikciju, ali i sami znati da tamo nema NICEGA. Vredi se zapitati da li postoji neko ili nesto van naseg suncevog sistema?! Ne znam da li ste gledali onaj fenomenalni snimak odnosno animaciju poredjenje planeta i zvezda koje su do sada otkriveni pa sada samo razmislite malo, ko zna sta tamo sve ima ( nemislim na zvezde nego na taj prostor tamo negde )? A nama bi bilo dobro da smo napravili jedan Enterprise i da krenemo u neki opasni pohod i istrazivanja.. Jer ovako sa teleskopom i po kojim roverom mi necemo otkriti nista.

P.s. ( znam da ce me sada mnogi osudjivati ali eto, ja sam hteo da samo iznesem neko svoje misljenje, a to ako i nadju fosile, ko zna stra ce naci... ma to je smesno... ALi vredi se zapitati da li tamo negde ima nekoga? Ja verujem da da... ali ovde u nasoj neposrednoj blizini nema nista ama bas nista, a dole vec ima GARANTOVANO... ) Sorry ljudi ako sam kome sta zamerio, ali eto samo sam rekao svoje... PEACE...

sh0

DOPUNA PRETHODNOG TEKSTA...
Znam da sada malo izgleda grubo sa moje strane ovako da napisem neki post, posto sma ja prvi zapoceo ovu temu i sam sam pristalica toga da nismo sami i da stvarno necega negde ima, ali sada kako sve prolazi i kako citam misljenja drugih ljudi dolazim do nekog zakljucka koji sam naveo u prethodnom postu. Tako da necu da mi neki zamere za ono sto sma napisao... Poz svima...
PEACE...
shO

sale11472

Quote from: sh0 on February 14, 2008, 11:53:53 pm
idemo u duboku fikciju, ali i sami znati da tamo nema NICEGA.


Kako nema NIČEGA ??? ???
Pa tamo imaš jednu čitavu planetu, sa svojom celokupnom prošlošću, što kosmološkom, što geološkom ..... Ima tamo jako puno stvari interesantnih za nauku. Mislim čista sterilna planeta kratko rečeno san svakog geologa i planetologa. Isto tako teleskopima gledamo direktno u prošlost univerzuma i pratimo kako se ista odvija ....
A što se Enterprajza tiče he , svi smo mi volelili i(li) još uvek volimo Star Trek ali polako se odraste i shvati se da da ipak postoji razlika između nauke i maštarija, ali ta razlika nauku ne čini manje interesantnom i uzbudljivom, naprotiv. Uostalom nije sve u "malim zelenim".
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NShappy

Znači dok ne napravimo enterprajz treba da sedimo ovde i baljezgamo o tome kako izgleda ono što još nije otkriveno?!?

Ovaj forum stvarno počinje da ne liči ni na šta! >:(

Ili možda bolje  :'(

r2d2

Pa bakterije koje su se ucaurile u spore mogu ziveti mozda i milione godina ucaurene u tom obliku, i kada se stvore povoljni politicki uslovi - bup i eto nam bakterija. E to je kod nas na majcici zemljici.
  Ne vidim nikakvog naucnog razloga zasto bi na marsu bilo drugacije, jer zaista postoje tragovi drugacije atmosfere i geologije, te prisustvo h2o u vecim kolicinama. S obzirom na marsovu proslost, vise bih se cudio da se nista ne nadje recimo u roku od 100 godina od danas.