• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

mravic

Quote from: milan on April 05, 2010, 05:21:52 pm
posto objekti beze iz vidnog polja koji motor sluzi za sprecavanje bezanja iz vidnog polja i koliko on kosta za eq2 montazu

Na tvoju sreću, ako si zainteresovan, imam jedan motor sa kontrolerom za eq2 montažu za samo 40e. dok u TS-u košta isti više nego duplo.
http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2934_Nachfuehrung-mit-Steuerung-fuer-Montierung-EQ-2---einachsig.html
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

milan

hvala svima a sto se tice motora prvo cu da uvezbam koriscenje teleskopa pa cu onda videti sta cu da dodam montazi
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

CyberianIce



Mislim da je interesantno

Flying Across the Moon: The International Space Station flew across the face of the moon over NASA's Kennedy Space Center in Florida approximately 15 minutes before the launch of space shuttle Discovery on the STS-131 mission. Discovery successfully launched on April 5 and is now docked with the station. STS-131 will deliver the multi-purpose logistics module Leonardo, filled with supplies, a new crew sleeping quarters and science racks that will be transferred to the International Space Station's laboratories. The crew also will switch out a gyroscope on the station's truss, install a spare ammonia storage tank and retrieve a Japanese experiment from the station's exterior.

Image Credit: Photo courtesy of Fernando Echeverria
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Ajde malo vedrije fotke da nabacimo:



Desno uz rub je jedna jedina mrljica; ISO400 1/2000. Od malopre...

Yagodinac

Merkur, 10mm + barlow 2x + canon a560 3x = mnogo hromatske aberacije. Pritom je Merkur naravno uvek nisko pa ima i mnogo disperzije.
Prva je klip sa oko 600 frejmova a druga ima 1800. Trenutno planeta ima prečnik 8.4 sekundi i iluminaciju 30%:






gilecais

Pozdrav Jagodince.Evo i jedne moje fotke sa glavnim glumcem od 8.4 lucne sekunde.Njegovo ime je bog rata Mars.Snimljeno je 8.04.2010.Mnogo pozdrava i vedro nebo.

CyberianIce

Video sam negde na netu widefield astrofotografije, prepravljene u GIF animaciju, kojoj je samo dodat efekat treperenja zvezda, da li neko mozda zna kako ovo moze da se napravi, odnosno da li postoji neki gotov alat za to?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

gilecais

Evo jos jedna serija snimaka Marsa.U seriji 2 ima 1109 slicica koje sam objedinio u Registxu 5 i malo obradio u ACD 9.Snimano je na isti nacin kao i do sada i sa istom opremom.Pozdrav od Gileta.

Yagodinac

GIF? To i ja tražim samo da je animator:
1) free
2) prost

Određene rezultate postižem sa AVI SlideShow programom, mada nisam zadovoljan.

Igor

Dobar Merkur, svaka čast.

Yagodinac

Hvala za Merkur, ako se ne varam Igore, ti si beše snimao Veneru dobsonom? Ogroman srp, samo ne mogu da nađem...
Gile snima najbolji Mars u ovom delu Evrope  :o Stvarno sam zadivljen rezultatima. Dođe mi da naručim 8" Celestron, pa nek ide život...
U međuvremenu i mi ostali ponešto snimimo: Merkurova komšinica ne pokazuje nikakve detalje (sem enormne disperzije i aberacije od barlowa), njen prečnik je 10.8sec i faza 93%. Takoreći puna Venera.


lajosk

Evo,i ja sam se ovih dana malo bavio astrofotografijom.Slikao sam M51 na žalost, od 25 snimaka ,uspelo mi je sam prvih 11 nisam dobro izbalansirao tubus pa su mi ostali snimci propali...  ipak sam uspeo nešto da obradim pa evo da vidite kako to izgleda...
Podaci..
Objekat.........................Whirpool Galaxy M51
Instrument.....................SW.200/1000( f/5)
Kamera...........................Canon XTi ( Modifikovan)
Montaža.........................NEQ6
Guiding...........................70/500 SW./ALCCD/ PHD/
Vreme ekspozicije.............11 x 6 minuta ISO800
Lokacija/Datum................Đurđin/Subotica/09.04.2010
Transparentnost............... 8/10
Obrada............................ Iris /CS4


l.KIŠ  www.teleskop.rs

Yagodinac

Ovo je stvarno extra, naročito balans boja u kracima. Kad se oko M51 vide okolne spiralne galaksijice to je onda zaista uspelo.

mravic

Ne da je extra već je vrhunski, nisam bolju video...amatersku.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gilecais

Pozdrav svima.Isto mislim kao i Mravic o Lajosevom snimku.Predivna fotografija sa mnogo lepih detalja a i boje su mu jako dobre.Ne mogu da zamislim kako bi izgledala tek fotografija da mu je uspelo svih 26 snimaka.Za kraj mogu samo jedno da kazem a to je svaka cast.Gile.