• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Jaro

Ljudi sta da vam kazem, bravo, tooo, svaka cast samo tako nastavite

kruska

stvarno je super slika
i volim sto koristis canon hehe
;)
🌠

Sunburst

Kad se spoji tehnika i iskustvo dobije se ovo,m51 za  udzbenike bravo!

Igor

Fotka  me podseća na detalj iz devedesetih, kada su upoređivali fotografije sa Habla pre i posle opravke, onomad, kada su ga lansirali "kratkovidog"...  Mislim da je isto bio M51...  A vidi šta sve sada može da se snimi iz dvorišta! 8)
Svaka čast!

lajosk

Hvala svima na komplimentima... :

CyberianIce

Malo sam eksperimentisao sa sajtom http://mo-www.cfa.harvard.edu/

Ovo bi bili preliminarni rezultati, kao sto vidite i nije bas ocaravajuce:
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Jaro

Sinoc smo Janko i ja posle duze pauze isli na zajednicko snimanje. Snimali smo kometu Wild a usput snimili i nekoliko geostacionarnih satelita. Slika koju prilazem je slozena od 23 snimaka po 2 minute pri Iso800. Snimano je Canonom 300D i SW150/750. Pri snimanju nisam proverio podasevanje na aparatu tako da su svi snimci snimljeni u JPG formatu. Bice mi to nauk za drugi put. Kometa se inace nalazi u sazvrzdju Devica i nije je tesko pronaci. U trenutku snimanja se nalazila u neposrednoj blizini galaksije NGC 5493 (desno odkomete na slici).

Ljubo

Bravo Jaro & Janko!
Praćenje? Obrada je izvršena u... ?

Kolika je magnituda komete, može se desiti da se razvedri noćas ili sutra, pa da probam i ja da je uslikam ;) .

Jaro

Pracenje je vrseno kamerom Meade DSI pro, programom PHD guiding. Obrada u DSS i PS i Noiseninja. Magnituda joj je po Guidu 9.6

mravic

Evo jedne fotke od večeras, ali nema Merkura, nije stao u vidno polje objektiva :(

Objektiv 180mm na Canon 300d ekspozicija 2sec na iso 800
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Mgr

Dobra slika, Janko, a evo šaljem i ja moju današnju sliku konjunkcije. Merkur je već bio dole u oblacima.
Slikano Canonom 400D
1. slika exp 1,6 sec, ISO 400, 100mm
2. slika exp 3 sec, ISO 200, 70 mm

Mgr

Šaljem još jednu sliku Meseca sa pepeljastom svetlošću.
Slikano Canonom 400D, 300 mm, exp. 1,6 s, ISO 1600, iz Bratislave
Levo se vide tau1 i tau2 Ari, a dole zeta Ari

Mgr

da, još i sliku da stavim  :)

kruska


smesno ali ovo je prva slika zvezda u okruzenju svih mogucih otezavajucih okolnosti
problema je bilo puno i ne bih se zadrzavao na njima potrudicu se da budu ubrzo zaboravljene
Vulkanski pepeo sa Islanda je najmanji faktor koji  se mogao uzeti u obzir
iso 6400 ,
exposure 30 secundi ;)



iso 1600
exposure 29 sec
mizar..
🌠

kruska

ometajuci faktori:
-nisam dobro obrisao prednje staklo na teleskopu
-slikao sam pritiskom na kameru koja se potrese kao zemljotres.
-polar alignment kobajagi uradjen
-5-15 ulicnih sijalica u krugu od 50 m koje su mi pomogle da citam uputstvo za alignment a na 6400 iso napravile uoceni shum
ukratko jedno veselo astro veche
🌠