• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Sich

Quote from: "vanillasky"A koliko je mm EOS 300 ?


to je samo naziv kucista, znaci bez optike.
a imas ziznu daljinu onoliku koliki objektiv uzmes
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

vanillasky

ma da stupid question  :oops:

Gugi

Bravo Sich! Vrlo zanimljiv detalj osim mladog Mjeseca jest i ULICNA LAMPA (ako je ulicna). Bas si dobro sredio da njezina svjetlost ne "iritira" tvoj objektiv!

Evo Saturna od veceras. A sada opet idem vani fotkati-Mjesec!!!

Prvi put sam osim sirokokutnog okulara koristio i Barlow 2X. Naravno i 4XZOOM na digitalcu!



...evo me, smrzao sam se ali sam dosta slika nacinio! Opet je ponoc i ne spavam redovno jer se prije spavanja bavim obradom slika!  :o Ali isplati se! Pazi foru: stavit cu link na sliku od veceras! Fajl i slika su ogromni (skoro pa 200 kb) ali ISPLATI SE to vidjeti! Kad gledam mjeseceve planine na fotki, doista vidim njihovu altitudu! Ogromne su! Fascinira me jos i gornji desni rub Mjeseca: nije ravan, nego neravan i to naravno zbog visokih mjesecevih planina. Pogledajte pazljivo!

Podaci:
mjesto: Backi Monostor
datum i vrijeme 04.04.2006 22:11
exp. 1/50 sec
F 5,5
ISO50
"Zmaj" tipa Newton 200/1000mm, sirokokutni Plossl okular 32 mm
Canon A520, koristio sam mix optickog i digitalnog zooma (mozda je bio tu oko 8X ili cak 11X)

http://www.ffdi.hr/~gvilov/astro_slike/mjesec/najveca.jpg



gucic

Quote from: "Gugi"
http://www.ffdi.hr/~gvilov/astro_slike/mjesec/najveca.jpg


Ova fotka Meseca je sasvim odlicna! Mozda bi ubuduce trebalo da izbegavas digitalni zum 100%. Vidi nekako da malo smanjih ovu fotku i obradis je jer je jako fina!

vanillasky

Svidja mi se i saturn i mesec. cool

GENESIS



Treasure chest across the sky
The Milky Way shines like a glorious treasure chest in the sky above California.

During springtime, the Milky Way lies level with the horizon, and it's easy to see that we are looking out of the plane of our galaxy.

The real show comes in a few months, when the richness of the summer sky is exemplified by the splendor of the Milky Way. Stretching from the northern horizon in Perseus, through the cross-shaped constellation Cygnus overhead, and down to Sagittarius in the south, the Milky Way is packed with riches. These riches include star clusters, nebulae, double stars, and variable stars.

Equipment used: Canon 20D DSL digital camera with an 18mm lens for a 90-second exposure

gucic

Vidim ja da se ova tema zapustila. Evo jedna fotkica od Pavla i mene. Fala Nedeljku na pozajmljenom aparatu EOS20D...!
Strelac - letnje sazvezdje...



Gugi

Svidja mi se fotka! Nastavite!

Sto mislis zasto se ovaj topik zapustio? Znas sta Gugi misli? Mislim da smo veci teoreticari postali nego prakticari astronomije-ako praksu definiramo i kao fotografiranje astronomskih dogadjaja. Upravo je tu pravo zadovoljstvo!

Valjda cemo se na Letenci popraviti i dati maximalno u opazanje ali i fotkanje!

gucic

Hvala Gugi za pohvalu!
Pa zapustio se topic...poslednji post je bio 6.aprila...
Je l' ti radis sa 300D?

Sich

Ovih dana je na zapadu posle zalaska sunca bila guzva. Tu je bio jos i mesec, merkur, saturn, mars. Ja sam pokusavao da to snimim, ali mi vreme nije dalo. Ne znam jel jos neko pokusao. Sad vise nije toliko zanimljivo mesec je otisao, a i poslednja 2 dana je totalno oblacno, ne samo delimicno ako prethodnh dana.

Inace, Milane sjajna fotka
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

pip

evo i moje nebule


Bobo

Quote from: "pip"evo i moje nebule


A gdje su zvijezde?

gucic

Kolege iz Slovenije lepo rade.
Više na:

http://www.astronom.si/forum/index.php/topic,1974.0.html


Za spore veze: stranica se malo duže otvara, oko ~ 1.7MB


Marcony

Moze li neko da slika Mesec...na zalasku je i izgleda fenomenalno. Ja bih rado, ali nemam dobar foto-aparat.