• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

wexy

 Probaću nešto slično da skontam za sledeći put, danas sam slikao mesec sa običnim fotoaparatom (kroz teleskop), al moram da razvijem film da vidim na šta liči :) Treba za par dana ako bude lepo vreme subota/nedelja da odem do Avale, pa ako uslikam nešto zanimljivo postaviću ovde.

Pozdrav.

Djorvoz

 Koji mi film i ekspozicija treba da slikam zvezde kako se pokrecu?

vanillasky

  Severno nebo postavicu ti slike ovde kako bi ako je jos nekom potrebno mogao napraviti nosace. Postavicu i slike sa nekih sajtova gde su prikazani razliciti nosaci.

vanillasky


vanillasky

 Slikao sam danas sunce, zurio sam pa mi i nije bas lepo uspelo. Postavio sam dve moje slike i sliku sa SOHO-a.

clear Skies

vanillasky

  A ovo je jupiter nocasnji. Napravio sam gif od dve slike koje su slikane u razmaku od 50-tak minuta kako bi video kretanje jupiterovih satelita. Lepo se vidi razlika. ( Europa, Io, Callisto, Ganymede )

vanillasky

  I za kraj slikao sam M13 koji se vidi ali koliko moze sa mojim malim ETX-70 skopom.
Doslo lepo vreme, nadam se da ce biti i vise slika ovde :)
Pozdrav svima i vedro nebo

winnetou

 Evo i jedan moj polušaj.
Mesec
16.01.2005.
21.02
ISO 160
f 5
1/40s
Fuji S602Z

Probacu jos ovih dana.


vanillasky

 Evo par slicica od veceras

vanillasky


vanillasky

  I za kraj saturn

vedro nebo svima

severnoNebo

 Predlazem da se limit od 150kb za fajl poveca. Ovako ne mogu da se hvalim mojim najnovijim fotografskim dostignucima.

pozdrav svima

vanillasky

  Ja cu i veceras da zauzmem malo vise mesta na forumu sa novim fotkama. Veceras sam napravio za sad moju najbolju fotku jupitera. Samo bi zamolio iskusnije da mi odgovore na jedno pitanje: Da li se to nazire pega ili mi se samo cini ? ( jer sam u Sky & Telescope video da je bas bila u tranzitu dok sam snimao ) Nada se da Vam se svidja.

 Vedro nebo

vanillasky

  Ovo svi znate sta je. Slikao sam svaku posebno pa ih spojio kako bi odprilike trebalo da stoje.

Severno nebo posalji mi na mail fotke da ih vidim Hvala

Sich

 nazire se, koliko je ovo slika stack-ovano?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter