• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prva i druga kosmicka brzina primenjena na pocetak kosmosa?

Started by r2d2, February 11, 2008, 10:35:08 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Opet kritike,kritike.......... :P Nije problem u biobiotekama vec u knjigama!Ako to niste shvatili molim vas da to uradite!U svom kompu imam sve tekstove Katarine o Crnim rupama ako vas to zanima,mozda i znam engleski itd,itd.
Stvar je u tome sto ne smete verovati svemu onome sto pise!Gde ste vi u tome?Ako pise da je Zemlja ravna ploca vi ce te poverovati?
E da vas sad vidi Đordano Bruno,Kopernik,Njutn,Kolumbo,Tesla,Rutan,Leonardo,Godar,Braca Rajt....Ali za pocetak malo pitanjce:Zasto postoji toliko TEORIJA o Crnim rupama?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Mala dopuna:Citat sa AM a tekst Katarine Miljkovic
Delovi Crne rupe
Citat:
Sam pojam singulariteta nije precizno odredjen,odnosno jako je tezak za objasnjavanje,jer se ono pomalo kosi sa zdravim razumom.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Quote from: Kizza on February 15, 2008, 06:13:32 pm
Ako to niste shvatili molim vas da to uradite!U svom kompu imam sve tekstove Katarine o Crnim rupama ako vas to zanima,mozda i znam engleski itd,itd.



Shvatili smo Kizzo odavno, sasvim dovoljno :P
Eto konačno smo i to isterali na čistac da po sovpstvenom priznju (doduše zabašurenom kondicionalom) znaš enlgeski )u to sam lično uveren od tvog prvog posta na ovom forumu), čak verujem i to sa popriličnom sigurnošću, da si i pročitao sasvim dovoljno o tematici a sasvim sigurno si ovladao žargonom, glup definitivno nisi itd itd itd. Sve to te čini Trolom No1 ovog foruma. Dakle, neiskren si i zlonameran prema ovom Forumu i njegovim članovima. Pokušavaš da isprovociraš ljude da ti odgovre emotivno i na taj način pokvariš i atmosferu i sam forum. Na žalost to ti je delimično uspelo, srećom ne u potpunosti a i oni koji su odšetali vratiće se ima vremena. Jako mi je drago što si mi omogućio da postavim gornji citat pošto on sasvim lepo ilustruje sve ovo što sam napisao a tako i neupućeni povremeni prolaznici mogu da shvate šta radiš ovde. E sada pošto si pouzdano razotkriven kao Trol na ovom forumu nije ni bitno hoćeš li otići negde ili promenti nik u svakom slučaju više nema potrebe da polemišem sa tobom pa kod mene ideš (konačno) na ignore listu. Papa :P
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NShappy

Ok Burga, ja se izvinjavam. Kritika prihvaćena. Tekst na Wikipediji sam letimično pročitao preletajući ga, još davno i to mi nije upalo u oko. Posle sam to nekako sam zaključio.

A što se Kizze tiče, stvarno je najveći trol ovde. Ne volim da nikoga stavljam na ignore jer tada pojedine teme gube smisao. Kod ovakvih bi administratori trebalo da reaguju.

Kizza

Eto ti sad,Ja sam i Trol!Jupiiiii jos jedna titula!Ali Ja se ne ljutim ako je neko glup to je njegov problem :-*.
Ja volim Astronomiju i volecu je i dalje.Tebi preporucujem da citas i malo izmedju redova jer nisu svi iskreni i nisu sve teze tacne.Nacitanija,najprodovanija i najstarija knjiga je Biblija.Da li su ljudi nesto iz nje naucili?Da li nesto primenjuju?Da li u to veruju?
Ovde sam zbog Astronomije a ne zbog brkova,celavosti i visine.Sta ti znaci ko je ko i kako izgleda?Pusti izgled,cesto vara :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NShappy

AAAA??? Kakav bre izgled, brada, ćelavost? Dobio si titulu trola ne zbog izgleda već zbog ponašanja na forumu. Znaš li šta znači trol na forumu?

http://www.pionirovglasnik.com/index.php?category=30&content=125
http://spes.mojblog.co.yu/p-trolovanje--internet-gerila/123110.html
http://www.dizajnzona.com/forums/lofiversion/index.php/t38475.html

burga

Нема потребе мени да се извињаваш, јер ниси мени нанео никакву штету, чак ни емотивну. Мој коментар је био више савет, да убрза процес доласка до одговора ономе ко жели нешто да сазна.

Што се кизе тиче, не могу да се сложим да је трол, али је далеко од виловњака. Као што пише на гробу једног од најмоћнијих кардинала свих времена - на крају само човек ;)  :P  Не треба администратори да се баве вребањем тролова и да се претворе у трололовце.
У крајњој линији било би најкорисније да се постави нека врста правилника за текствове на форуму, који би између осталог бранио скретања са теме попут овог мог поста 8)
Сад озбиљно - админ и модератори: размислите о упутству за сајт, тако да буде јасно да није грех питати или провоцирати све док су провокације научне и пристојне, а да се просто забрани непристојност, увреде и нека врста ненаучности... При том мислим пре свега на употребу аргумената по ауторитету, човеку, личности и сл.

И на крају, у покушају да коначно одговорим на првобитно питање о брзини бега од васионе и појму ширења исте: ова два појма немају никакве везе. Када бисмо знали масу која је присутна у васиони могли бисмо да говоримо о брзини бега од такве масе, али унутар васионе. Изван васионе, са наше тачке поимања нема ничега, а васиона се шири у четвртој димензији. Сва материја у васиони се креће само у оне три димензије које има и сама васиона, тако да ту ни о каквом бегу не може бити речи. Што нас опет враћа на трећи пост у овој теми који каже (парафразирам) ,,разаберите се у терминологији и читајте". Читајте оно у чему има математике, и где су извођења приложена уместо магичних реченица попут ,,као што је очигледно". Интерпретатори можда лажу. Математика не.

maxydelanoche

Quote from: Kizza on February 14, 2008, 10:56:27 pm
Nije ovo pitanje bez osnova,r2d2 ima tu necega!Ako sam te dobro razumeo zanima te brzina koja je podrebna da se oslobodis svih uticaja od strane Crnih rupa i Tamne energije i da biras kuda ces krenuti?
Meni je logicno da je to brzina svetlosti.
Eh kada bi samo znali kuda da krenemo?
Mozda prema KVAZARIMA,oni su uvek na ivici znanog Svemira!   


Poenta pojma crna rupa jeste da je to telo cija je masa tolika da pod uticajem gravitacione sile ni svetlost ne moze da joj pobegne.  ::)

Da sada krenes brzinom svetlosti prema kvazarima kada stignes do njih to vise i ne bi bili kvazari vec duplo starije galaksije. Od vremena kada su to bile male galaksije - kvazari - proslo bi vreme koje ti brzinom svetlosti treba do njih puta dva...  :D

P.S. Omg, koliko dugo nisam bila na forumu, kako fino sada izgleda :D

Pavdu

Quote from: maxydelanoche on February 15, 2008, 09:56:26 pmP.S. Omg, koliko dugo nisam bila na forumu, kako fino sada izgleda :D


Dobrodošla ponovo!

Da, to su svi primetili... Baš "fino" izgleda...
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Kizza

Uh zaboravio sam da ne mogu biti TROL jer sam ROBOT!
Citat iz teksta Katarine MIljkovic-Otkrivanje Crnih rupa
Citat...M87 je cudna i po tome sto se iz njenog centra pruza mlaz materije na hiljade sg u prostor.......
A vas komentar na ovo je:
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

burga

Коментар:
Ово што си цитирао је тачно. Твој покушај провокације/интерпретације није. М87 је галаксија и чијег се центра простире млаз енергије. М87 није црна рупа.

Отишли смо далеко од првобитне теме, али хајде да покушам да разјасним. Црну рупу није могуће детектовати. Међутим, ако је чланица вишеструког система могуће је уочити бар 2 појаве - дејство њене гравитације (које нпр. деформише птратиоца као што је поменуто у Катаринином тексту који си цитирао) и по зрачењу које емитује маса која ,,пада" на црну рупу.

r2d2

Quote from: Kizza on February 16, 2008, 09:45:38 am
Uh zaboravio sam da ne mogu biti TROL jer sam ROBOT!
Citat iz teksta Katarine MIljkovic-Otkrivanje Crnih rupa
Citat...M87 je cudna i po tome sto se iz njenog centra pruza mlaz materije na hiljade sg u prostor.......
A vas komentar na ovo je:


There is no escape nor from universe nor from BH. And behind this in first look similar problem's you can (if you want) find where lie your misunderstandings - in the phrase of mass. What ewer was you questioning about BH (if you forgotten) you have my answer in few last post (and from many others from this forum), in example of flow and ending water in gutter (water drain), and questing that again and again you are putting yourself in the throne of trolls. This is truly example of "digressing theme", and again thanks for that my wicked brother.

Kizza

Za Galaksiju M87 se predpostavlja da ima Crnu rupu u centru.
Pianje:
1.Da li je tacno da mlazevi materije izbijaju iz Galaksije M87
2.Da li mlazevi idu ka centru ili od centra Galaksije

I not escape.I love challenge :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

burga

Мани ме софизама, закаснио си једно 2500 година.

1. Црна рупа је у центру М87
2. Снажни млазеви избијају из центра М87
=================================
конклудере: снажни млазеви избијају из црне рупе

бла-бла-трућ >:(

Зашто пулсари пулсирају, и да ли су све неутронске звезде пулсари? Зашто се јавља поларна светлост?

Kizza

Kako hoćeš.Pitaćemo Administratore,ipak je ovo važno pitanje!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?