• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koji Canon?

Started by Pavdu, February 24, 2008, 10:49:01 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Aj sad teorije zavere na stranu zajedno sa cenama u Srbiji ::) Pitanje je bilo za razliku u cenam u EU i USA a to je tu negde jako slično i kada se sabere i oduzme šta sve jedni šta drugi plaćaju ostaje razlika koja je otprilike tačno tolika koliki je PDV......
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vmiro

Hm, naziv teme je "Koji Canon?" cini mi se  ???

Ja sam kupio 300D preko ebay-a za $320 sve sa postarinom bolesno ocuvan, tako da ako imas nalog na ebay-u ili jos vaznije na paypal-u, mozes naci nesto slicno za male pare.
Trenutno, 300D se sprema za mod, "IR filter removal" :)

Pavdu

Ma rešio sam da skupljam pare i da do leta kupim 400D...
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

sale11472

Quote from: vmiro on February 27, 2008, 12:12:02 am
Hm, naziv teme je "Koji Canon?" cini mi se  ???


Ja se stvarno izvinjavam ali nekako ne volem kad ljudi ne čitaju tačno ono što napišem nego to tumače na "ofrlje" način....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NShappy

Quote from: Pavdu on February 27, 2008, 12:40:04 am
Ma rešio sam da skupljam pare i da do leta kupim 400D...

Samo ti čekaj. Kupićeš na kraju 40D. :)

Neko tamo pitao koji je to objektiv od 10-20 eur. Pa to je obično tzv. kit objektiv koji se praktično poklanja uz aparat tj. aparat bez ikakvog objektiva je recimo tih 10-20,30,40 eur jeftiniji od istog aparata sa tim, kit objektivom. Ovi objektivi su obično jadnog kvaliteta (zovu ih kit-shit, ili kod nas jedna druga reč koja podseća na kit...) ali za tu cenu su u stvari odlični. Posebno kada se kupuju su obično znatno skuplji i toliko ne vrede. Mnogi kupci ih odmah zamenu nekim boljim pa ko to planira, ne bi trebalo ni da ih uzima makar bilo i 10 eur. Možda da se kasnije lakše proda aparat jer ima bar neki objektiv.

Pavdu

Da, čuo sam za to "kit-shit"...  ;D

Gledao sam cene objektiva i katostrofalne su... Mnogo su, bre, skupi...

Jel ima neko predlog koji bi objektiv (za jeftine pare) mogao da ide uz 400D?

P.S. Dobra fora ovo za 40D... Ovamo (na ime fotoaparata) oduzmem jednu nulu i dodam je na cenu... (dobro, nije toliko) :D :D :D
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Pavdu

Ma, za početak ga neka i loš objektiv... shit-kit... 18-55mm... f3.5-5.6

Pošto ne mogu da nađem dobar ispod 150€...A to je sve ukupno 750€... Mnogo... Što reče NShappy, još samo malo para da dodam i na kraju ću kupiti i 40D...  ;D

Kad vidim da neki ljudi fotografišu i malim fotoaparatima, sasvim sam zadovoljan Canon-om 400D. I jedva čekam da ga uzmem. A čekaću do leta sigruno... ;D
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

AshPiranha

Ako dovoljno budes cekao (stedeo) mozes i H3D 39 da uzmes... ;)

Poppaea

ako potraje izvesna akcija na jednom sajtu moci ces da uzmes 400d sa dodatnom baterijom i 4Gb karticom za 575 e :)
@Pavdu: ja sam pitala al vise kao retoricko pitanje jer si predstavio razliku u ceni kao vrednost objektiva sto nije tacno, taj KIT je popust paket sto znaci da objektiv naravno vredi vise (tacnije 70e) ali je zajedno povoljnije... ne postoji objektiv od 20e, osim ako kupujes onaj sugavi 50mm 1.8 polovan jer nov kosta 80e :D

vmiro

Quote from: Poppaea on February 27, 2008, 11:01:58 amne postoji objektiv od 20e, osim ako kupujes onaj sugavi 50mm 1.8 polovan jer nov kosta 80e :D

Shugavi ?? Taj objektiv je vrh za te pare, a za dvije klase je bolji od tog kit objektiva. Znaci slike sa ovim objektivcicem nevjerovatno ostre i mogu se porediti sa nekim skupljim objektivima.
Plastikaner jeste, ali radi ko sat...

http://robincaptijn.web-log.nl/senna_piraat_grayscale_clean.jpg

NShappy

Pavdu, ako su ti objektivi skupi, batali kupovinu DSLR-a. DSLR ne vredi bez bar dva objektiva, 3-4 optimum. Oni su i smišljeni takvi kakvi su da bi se objektivi na njima menjali. Kupiti DSLR i ostati sve vreme na samo tom jednom kit objektivu je malo bzv. Ok, može i to ali to nije DSLR u svom punom kapacitetu. Koristićeš mašinu sa 30% mogućnosti. AKo planiraš da proširuješ sistem, ok navali. Ali pazi, svi se slažu, DSLR je rupa bez dna.

Sjajan a jeftin objektiv je recimo Sigma 17-70 ( http://www.bhphotovideo.com/c/product/419582-REG/Sigma_669101_17_70mm_f_2_8_4_5_DC_Macro.html ) ali i on je ojha preko 300 eur. I to je zaista povoljno za to što on pruža. Malo solidniji all roun objektivi su od 300eur pa na gore (a to gore je x000).

Imaš za Canone i dosta dobru ponudu polovne optike.

sale11472

Eh smisao dSLR-a je da posle godinu-dve telo možeši da zavrljačiš a objektivi ti ostaju (sem ako proizvođač ne odluči da napusti taj sistem, a Canonu to ne bi bilo prvi put). Onako najviše mi se sviđa tvrdnja da računaš telo kao n rolni filma pa kad to ispucađ kupuješ novo ;) Na stranu prednosti dSLR aparata u astrofotografiji....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Opticar

Quote from: Poppaea on February 27, 2008, 11:01:58 am
e... ne postoji objektiv od 20e, osim ako kupujes onaj sugavi 50mm 1.8 polovan jer nov kosta 80e :D


Objektiva za 20eur ima ali polovnih. Bas taj 18-55 f3.5 je kitshit i daje sasvim solidne rezultate na f8 sto su mnogi testovi dokazali. Za te apre nema boljeg objektiva.
Taj sugavi 50 1.8 je jedan od najpopularnijih astrofotografskih objektiva za ispod $100 i daje sjajne rezultet na vec 5.6 ili 6.3, a i za low light situacije je izvrstan, za te pare, tako da... :)

Opticar

Quote from: Pavdu on February 27, 2008, 09:04:58 am
Ma, za početak ga neka i loš objektiv... shit-kit... 18-55mm... f3.5-5.6

Pošto ne mogu da nađem dobar ispod 150€...A to je sve ukupno 750€... Mnogo... Što reče NShappy, još samo malo para da dodam i na kraju ću kupiti i 40D...  ;D

Kad vidim da neki ljudi fotografišu i malim fotoaparatima, sasvim sam zadovoljan Canon-om 400D. I jedva čekam da ga uzmem. A čekaću do leta sigruno... ;D


Taj 40D je vec ozbiljna masina. Mnogo ozbiljniji nego 350D i 400D zajedno.
Inace, ona nedoumica oko poreza u USA. Kada se kupuje nesto preko interneta, ne placa se porez. Zato je kupovina na taj nacin toliko i popularna. Zasto je skuplje u Evropi nego u USA ? Takvo je trziste, takav je dolar. Dolar je slabji od evra. Brojke su iste ali razmera valuta nije.

Poppaea

Znam sta pricam jer se bavim fotografijom i jeste sugav al za te pare valja. Em plasticni navoj (!) em masi fokus. 200e vise i imas genijalan 50 1.4 USM
DSLR je rupa bez dna i bez namere da se upgradeuje nema smisla...
A ta Sigma 17-70 je najbolji all around objektiv za male pare.
Pa nek se igra ko ima para :D