• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koji Canon?

Started by Pavdu, February 24, 2008, 10:49:01 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Opticar

February 27, 2008, 10:36:07 pm #30 Last Edit: February 27, 2008, 11:03:23 pm by Opticar
I ja se bavim fotografijom i takodje znam sta pricam jer ga imam. Masi fokus, to je tacno, ali za te pare je najbolji objektiv narocito jer gubi hromatizam vec na f4. Pogledaj astrofotografske rezultate sa tim objektivcicem i videces da ga i oni najobesniji astrofotografi koriste pored svoje skupocene opreme. :)
Sigma 17-70 je dobar objektivcic mada sam ocekivao vise od njih za te pare i retko se koristi za astrofotografiju. Mala je razlika u kvalitetu slike u odnosu na one jevtinije. Zumovi nikada ne mogu da imaju tako savrsenu sliku kao normalci sem oni najskuplji, mada i oni kubure sa aberacijama... mislim da neki M42 manuelni objektivi jos uvek sisaju ove skupocene sto se tice kvaliteta slike. Rusi imaju opake objektive gde caruju TAIR-i za male pare. Jedu malu decu za 50-ak EUR.

http://www.zianet.com/rrichins/OrionScabbard.htm
evo testa C.Buil-a
http://www.astrosurf.com/~buil/50mm/test_us.htm

Pavdu

Ma nema veze što je sa onim kit-shitom, kako ga zovu... Rekao sam da je to za početak. naravno da nameravam da kupim i bolji objektiv, ali nisam u mogućnosti da to uradim u kratkom roku... Ako tek na leto kupim fotoaparat (sa kit-shitom) onda novi objektiv (recimo ovaj Sigma) dolazi u obzir tek oko Nove godine ili kasnije.

Ali definitivno skupljam pare za 400D. Već imam 20€ (znači treba još 580€, ili manje ako ga uzmem u Nemačkoj), sakupio sam za nedelju dana (mada, nije uvek tako uspešno ovo moje sakupljanje novca... nekad prođe i po dve nedelje i ne uštekam ni 100 dinara XD).

Pozdrav svima!

Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Opticar

Sve zavisi za sta ces primarno koristiti taj fotoaparat i objektive...ako ces za astrofotografiju, biraj jako pazljivo narovito objektive, a ako najvise za dnevnu, spusti malo kriterijum.
Sa srecom!!  :)  :)

Pavdu

Pa, recimo da bude najviše za dnevnu...
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Opticar

Onda Sigma 17-70mm za pocetak. Za astrofoto je malo nesiguran jer ume da se uvlaci tokom snimanja ako je iznad 17mm sto naravno nikako nije dobro. Na 17mm je sasvim korektan. rad rad i samo rad
Ako se ne radi, nema rezultata. Posle ces harati i sa najgorom opremom. Tako to ide.  :)
Srecno!  ;)