• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li ste 100% sigurni da vi postojite...

Started by Inica, March 24, 2005, 04:55:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Djorvoz

QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:05)
u hriscanstvu je nuzna interpretacija biblije [/quote]
Potrebna je interpretacija ali nije neophodno da ti neko interpretira.

Sich

QUOTE (Djorvoz @ 26. Apr. 2005., 01:04)
QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:03)
nego jako mi je cudna recenica "Nije božanski kažnjavati nego na sebe preuzeti odgovornost. "
nije mi jasno na koga se to odnosi [/quote]
Na hrišćanskog boga. [/quote]
ali kako kaze hriscanstvo, ne zasluzuju svi oprost
a posledice nekog dela se ne ticu boga, zar ne. tako da hrisc. bog ne prihvata nikakvu odogovrnost
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Inica

 Ej narodeee... Mislim da bi mogli da se malo prebacite na Krstaricu, pa da to bude onda pravi chat:)!!!
Dosta s crkvom! Ne smijete povezivati crkvu i pravog Boga... Mi smo ipak smrtnici:)

Djorvoz

QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:12)
QUOTE (Djorvoz @ 26. Apr. 2005., 01:04)
QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:03)
nego jako mi je cudna recenica "Nije božanski kažnjavati nego na sebe preuzeti odgovornost. "
nije mi jasno na koga se to odnosi [/quote]
Na hrišćanskog boga. [/quote]
ali kako kaze hriscanstvo, ne zasluzuju svi oprost
a posledice nekog dela se ne ticu boga, zar ne. tako da hrisc. bog ne prihvata nikakvu odogovrnost [/quote]
U tome i jeste problem zašto bog ne bi prihvatio naše greške kao svoje kad se i onako stalno nešto petlja u našem svetu a i sve nas je napravio grešne.

Sich

 bila bi samo licna interpretacija biblije jer u hriscanstvu crkva interpretira bibliju

treba da odemo na irc, pa na kraju samo bacimo ovde .log
napunili smo vec celu stranicu :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

 
QUOTE (Djorvoz @ 26. Apr. 2005., 01:15)
QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:12)
QUOTE (Djorvoz @ 26. Apr. 2005., 01:04)
QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:03)
nego jako mi je cudna recenica "Nije božanski kažnjavati nego na sebe preuzeti odgovornost. "
nije mi jasno na koga se to odnosi [/quote]
Na hrišćanskog boga. [/quote]
ali kako kaze hriscanstvo, ne zasluzuju svi oprost
a posledice nekog dela se ne ticu boga, zar ne. tako da hrisc. bog ne prihvata nikakvu odogovrnost [/quote]
U tome i jeste problem zašto bog ne bi prihvatio naše greške kao svoje kad se i onako stalno nešto petlja u našem svetu a i sve nas je napravio grešne. [/quote]
E nemam pojma, nisam teolog a i ne zanimam se preterano za hrsiscanstvo
verovatno neke duse treba idu u pakao jer cesto prave gluposti :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

QUOTE (Inica @ 26. Apr. 2005., 00:14)
Ej narodeee... Mislim da bi mogli da se malo prebacite na Krstaricu, pa da to bude onda pravi chat:)!!!
Dosta s crkvom! Ne smijete povezivati crkvu i pravog Boga... Mi smo ipak smrtnici:) [/quote]
O tome i pričam.
crkva nema neke velike veze sa bogom. Ako ga upošte i ima.

Djorvoz

QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:17)
QUOTE (Djorvoz @ 26. Apr. 2005., 01:15)
QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:12)
QUOTE (Djorvoz @ 26. Apr. 2005., 01:04)
QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:03)
nego jako mi je cudna recenica "Nije božanski kažnjavati nego na sebe preuzeti odgovornost. "
nije mi jasno na koga se to odnosi [/quote]
Na hrišćanskog boga. [/quote]
ali kako kaze hriscanstvo, ne zasluzuju svi oprost
a posledice nekog dela se ne ticu boga, zar ne. tako da hrisc. bog ne prihvata nikakvu odogovrnost [/quote]
U tome i jeste problem zašto bog ne bi prihvatio naše greške kao svoje kad se i onako stalno nešto petlja u našem svetu a i sve nas je napravio grešne. [/quote]
E nemam pojma, nisam teolog a i ne zanimam se preterano za hrsiscanstvo
verovatno neke duse treba idu u pakao jer cesto prave gluposti :) [/quote]
Ni ja. Ali ako je bog onakav kavim ga crkva propoveda onda bi trebalo da sam u pravu.

Sich

 pravi bog ne postoji
postoje samo pbogovi (ili ne postoje uopste) u koje mi kao pojedinci verujemo/neverujemo
a da li je pravi bog onaj u koga veruju jevreji ili nekada inke je besmisleno pitanje jer je to samo verovanje
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

QUOTE (Sich @ 26. Apr. 2005., 00:20)
pravi bog ne postoji
postoje samo pbogovi (ili ne postoje uopste) u koje mi kao pojedinci verujemo/neverujemo
a da li je pravi bog onaj u koga veruju jevreji ili nekada inke je besmisleno pitanje jer je to samo verovanje [/quote]
Ovde se u potpunosti slažemo.

Sich

 Lepo, i da poslusamo inicu, dosta o ovoj temi
mada sad nesto razmisljam inice, da li je ovo u pravom delu foruma ili da ga selimo? :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

TenMonGaKuSha

 Hej...
Znate da se u Japanu mnogi ljudi vencavaju po shinto obicajima, izjasnjavaju kao budisti a sahranjuju po hriscanskom obicaju?
A moze biti i neki drugi redosled...

Djorvoz

 Ja sam baš mislio da su oni konzervativni!

Inica

 Ako ces... pa da mu opet das grozzan naslov...:)))) Nema veze, ali ako hocete da diskutujete o ovome, otvori novi topic u astroclubu... Ovo nemoj dirati, ocu da imam najvise replies:))) :lol:  

Djorvoz

 Kosmologija nas suočava sa pitanjima koja su do sada bila tema religije i mita.
Karl Segan.