• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pomoć - teleskop STAR 1000114

Started by Darkwizard, September 13, 2008, 10:08:30 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Danijel

Sretno ti bilo s novim teleskopom i nadam se da ćeš podijeliti s nama utiske kada ga budeš prvi puta okrenio prema zvjezdanom svodu :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sale11472

Hm trenutno će ga od stresa izazvanog odloženim upoznavanjem sa novim teleskopom osloboditi i samo letimičan pogled na nebo.... oblaci, oblaci i još oblaka ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Darkwizard

Hahaha,stres postoji,daleko od toga da ga nema,uzeo sam sve opcije u obzir,glasno vristanje,bacanje kamencica u vodu,gledanje u "predivne" oblake,svih oblika i boja :)...Eh da da li mi mozete preporuciti neki atlas neba,ja koristim jedino racunarski program "Stelarium",Hvala vam jos jednom za sve.

AshPiranha



Darkwizard

Postoji li neki atlas neba kao knjiga ili skripta?

Predrag

Ako nisi do sada nabavio program "Celestia", obavezno ga nabavi! Vrlo je pregledan i moze dosta da pomogne pri orijentaciji na nebu! Samo sto nije puno detaljan! Ali za pocetak je odlican!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Darkwizard

Imam i "Celestia" ali mi treba nesto sto bih koristio dok sam napolju

sale11472

  mag-7 Star Atlas , karte po godišnjem dobu uz par osnovnih saveta, Takijev atlas i 8.5 Mag verzija ma cela Takijeva strana

Ako ti trreba dublje a treba će ti, onda naravo Torres triatlas i naravno od softvera apsolutno nephodni Cartes Du Ciels ili HNSky ili  za mobilni Mobile Star Chart

Sve su ti Free verzije samo su neke poprilično krupne pa ti treba brza veza ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Darkwizard

Hvala ti Sale,potrazicu veceras na netu,pa cu da skinem,hvala ti jos jednom.

Marcony


Darkwizard

da da to mi je dodatnih barem jos 700e solidan :) a to je sad neizvodljivo

Marcony


spadej

Dovoljan ti je mobilni telefon i Mobile Star Chart. Telefon verovatno vec imas a MSC je besplatan. Naravno, racunari, karte i atlasi su sigurno od velike koristi, za ucenje. Ja vec duze vreme koristim Stelarium, sa njim sam naucio kako da prepoznajem pojedina sazvezdja, kad i gde se nalazi ono sto zelim da gledam itd. Mobilni mi sluzi vise kao podsetnik, kad "zalutam" medju zvedama.



 
 

sale11472

Quote from: Marcony on October 08, 2008, 10:01:53 pm
Nov za 350...u radnji.


Pazi moj eeePC sasvim lepo tera i Kstars i Celestiu .... a on ide tu negde za 200 evra....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D