• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svetlosni pogon

Started by cola, February 08, 2009, 10:39:06 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Pokušaću da je nađem ali to sam gledao prošle godine na Diskaveriju a pričali su o pogonu raketa u budućnosti gde su i pokazali taj "Laserski Pogon".Delovalo je malo nadrealno ali je radilo i sećam se da je model,liči malo na čigru,bio spržen po obodu jer površina nije bila perfektno uglačana!Krećem u potragu mada verujem da je još neko gledao?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Ja mislim da ne mozete da postepeno ubrzavate sa svetlom,koliki god da je intenzitet svetla,brzina je ista!!!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Verovatno bi pri upotrebi svetlosti kao energije za pokretanje, ona morala da preda energiju nekoj vrsti motora, tako da bi se mozda moglo kontrolisati ubrzanje. Jedino tako.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Opet sam previse brz!Evo i slike.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Nema nigde video zapisa ali ima slicica!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Lepo,lepo...
I ja sam trazio,i nista
Izgleda da je ovo moguce i da je to neko vec uradio....
Hvala na slikama,mozda ovako i lansiramo prvi nacionalni satelit :P
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Da li si imao neku sličnu ideju?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Pa ne znam,da li je to sto sam ja hteo dakle to malo podseca na star trek,Svetlo koje je gusce(zbog todatih fotona/elektrona bog zna cega ima masu) izlazi iz "mlaznice" u skoncentrisanom snopu(poput lasera),brzina bi bila nesto manja od brzine svetlosti zbog tezine letelice...
A druga zamisao(realnija) da taj snop gura ne sparena elektrone i protone ka jednoj tacci gde je prijemnik,to bi se citalo kao junikod(samo sto bi bilo +----+-- umesto jedinica i nula) :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

r2d2

QuotePa ne znam,da li je to sto sam ja hteo dakle to malo podseca na star trek,Svetlo koje je gusce(zbog todatih fotona/elektrona bog zna cega ima masu) izlazi iz "mlaznice" u skoncentrisanom snopu(poput lasera),brzina bi bila nesto manja od brzine svetlosti zbog tezine letelice...

Joj dzaba gustina nema tu mase ni od korova (kolko ja znam) Mada sama ideja nije tako nezanimljiva,ima samog zracenja,postoji  razlika u temperaturi, a to se mozda i da iskoristii pretvaranjem u mehanicku energiju, ali ko bi ga znao.....

NShappy

Princip rada ne spominju ni u naznaci. Sumnjivo je to meni...

Kizza

Ma ne brinite nije prevara!Našao sam i tekstove na CNN i BBS ijevim sajtovima.Emisija je pričala o Raketnom pogonu budućnosti (reprizirana je više puta ali....)i pogonu na Vodonik,Sunčevom Vetru,Atomskoj bombi itd...Sećam se da Laser radio impulsno i da je bilo dosta bučno.Model nije nešto visko leteo,obod bi mu izgoreo, ali pronalazač je imao velike planove.Čini mi se da je tu reč o Temperaturnoj razlici ali nisam siguran.Bolje da nađemo emisiji pa ćemo više znati.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Pronašao sam film na YOUTUBE!Drago mi je da me pamćenje još uvek dobro služi  ;)
Amazing Laser Spacecraft  http://www.youtube.com/watch?v=LAdj6vpYppA
Voleo bih da ga prokomentarisemo kada odgledate filim!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

:-X .
Ne znam sta da kazem,mnogo opasna stvar...mada je veoma bucna za komercijalnu upotrebu!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com