• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li se nešto dešava sa Suncem ili ne?

Started by Kizza, April 24, 2009, 10:14:48 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Poslednjih dana čitam kontraditorne podatke o Sunčevoj ne-aktivnosti!Na teletekstu RTS-a u temi "Mogućnost novog ledenog doba" navodi se da su pojedini Astronomi zabrinuti jer na Suncu nema ni jedne PEGE!Uopšte uzevši skoro da nije aktivno,mali broj Solarnih eksplozija,citat:"....kakve nisu zabeležene u poslednjih 100 godina!"A opet u jednim dnevnim novinama video sam članak,navodno NASI-n,gde predviđaju da će GLE ČUDA baš 2012 godine doći do veoma jake aktivnosti sa razornim posledicama po Zemlju.Sunčev Vetar će izazvati nestanak struje i telekomunikacijskih veza.
Sećam se da je ciklus od 11 godina bio pomeren,čini mi se da je poranio 3 godine?Zna li neko nešto više o ovom ???   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

bear

Dnevne novine imaju veze sa obavestavanju o solarnim aktivnostim otprilike kao i vest na RTS-u - nikakve. Nekom novinaru se ucinila zanimljivom vest koju je procitao na nekom stranom portalu, koji je preneo svoje zakljucke tekstova nekih strucnih casopisa ili saopstenja, koja su pak opet editovani materijal izvornih istrazivanja. U prevodu cudi me da se ne spominju vanzemaljci, s obzirom na potencijal gluvih telefona dnevne stampe u naucnim temama.

Kizza

Nadam se da će sutra biti vedro pa ćemo se lično uveriti?Ako su vesti izmišljene...... >:(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mravic

Ma naravno da su izmišljene. Naučnici ne mogu da predvide kada će sunce da iazadje iz minimalne aktivnosti a ne da predvide sta ce se desiti za tri godine na njemu...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

r2d2

April 25, 2009, 08:32:32 am #4 Last Edit: April 25, 2009, 08:38:35 am by r2d2
Pa saznaj Kizo, imas net, malo surfovanja i NASA ili drugi sajt i Vala.
Koliko ja znam posle perida ciklicno - mirovanja dolazi do aktivnosti . Mada se to dogadja vec milijaradam godina i zaista nevidim zasto takav panicni ton (sta ces novinari kao vrsta su ugrozeni zbog interneta i krize  pa su im i vesti banalno bombastic ;) , te ocekuj i u buducnosti slicne price o padnju neba na glavu) .

Kizza

Normalno da sam prvo surfovao ali nisam nigde našao.Zato me i zanima gde (ako ne izmisle) "iskopaju" te podatke?
Uh moraću i Ja nešto da izmislim ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mravic

Pa nema sta da izmisljas. Provalis da će Jupiter da postane 2012 zvezda i da ćemo imati dva sunca...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Igor

Hah, pa ne znaju svi za Saturn, misli na prodornost vesti kod širokih masa... Uzmi nešto poznato, Mesec, na primer. Za njega su svi, valjda, čuli... ;D

Yagodinac

Znate onu foru kad su dvojica na nekom velikom radio-teleskopu uočili ogroman kvazar koji je nenormalno isijavao na svim maltene frekvencijama... A problem je što se kretao tolikom brzinom da bi na rubu poznatog svemira to dalo mnogo veću brzinu od brzine svetlosti.
Jedan se uhvatio za telefon a drugi je predložio da izađu i pogledaju supernovu koja je verovatno te večeri eksplodirala. Izašli su... i tamo je stajao Jupiter. ;D
Naučnici.

IbanezRG

Quote from: Igor on April 25, 2009, 08:09:56 pm
Hah, pa ne znaju svi za Saturn, misli na prodornost vesti kod širokih masa... Uzmi nešto poznato, Mesec, na primer. Za njega su svi, valjda, čuli... ;D


Naravno. :D

You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother.

r2d2


Igor


sale11472

Ih bre ljudi pa strpite se malo izači će nova Astronomija pa će i o tome biti koja kratka crtica. Inače niti ciklus kasni (šta više odvija se tačno na vreme) niti je tačno da ovako miran aktivnost Sunca nije zabeležena u zadnjih sto godina... samo u 20 veku su bila dva minimuma koja su bila znatno dublja od ovog...
Ponajmanje su astronomi zabrinuti zbog ovog minimuma pre bi se reklo da su oduševljeni mogućnošću da proučavaju Sunce u ovako mirnom periodu...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

A zamislite da je slon bio uokviren zelenom bojom ;D :D :P
Kizo,nemoj da pogresno shvatis, ali moras da skapiras da se u novima pricaju ("interesantne") gluposti,citaj slobodno i kao izmisljotine,neistine,lazi, kojima su nasi Narodi(Balkanci) skloni da slusaju diskutuju,a, to ti dodju teorije zavere,smakovi Sveta da sad ne nabrajam....


SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com