• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kraj Astronomije

Started by Predrag, September 23, 2009, 12:33:37 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Quote from: Sasa on January 21, 2010, 11:20:47 pm
PDF časopi, koji je davno planiran, trebalo bi da se pojavi uskoro. Zapravo, trebalo je već na početku januara da izađe, ali eto nije. Uglavnom, za nov časopis je stiglo više vrlo interesantnih članaka, a bar jedan ekskluzivan...
Ima li neko predlog za ime?


Pa Astronomija naravno, ime je odmah prepoznatljivo i to na svim jezicima ex Yu i šire :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

Ovo je bilo hitro!

I ubedljivo!!

mmilan

Astronomija je već poznat i korišćen brend :) Mislim da ime treba da ostane tamo gde je i bilo namenjeno, za neka bolja vremena.

Supernova (razlog - nastaje posle zvezde, Astronomije, i mnogo je popularnija i sjajnija :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

cola

A, mozda Čola ili nesto slicno ??? :D
Ja nisam za one popularne naziva tipa Andormeda, Zvezda, Svemir itd. Jer to mi zvuci kao da je pisano za osnovce. 
Pa evo ono sto mi je odmah palo na pamet Fomalhaut... Corona Borealis ili neka skracenica...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Mnogo mi je drago zbog ponovnog pokretanja casopisa...
Samo mislim da bi bilo "zdravije" da tako nesto barem stavimo u novu temu :D
Bice jos predloga :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

GENESIS

Moj predlog za naziv astronomskog časopisa:

GALILEO

Predrag

QuotePa Astronomija naravno, ime je odmah prepoznatljivo i to na svim jezicima ex Yu i šire


Slažem se da bude tako!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

I to bi isto bilo ok...
Ali mozda za Zorkica, bi psiholoski vise znacilo da posle svega ne krpi nesto staro nego krene s novim iz pocetka. Onoliko koliko ja znam stvarno se mnogo zalagao oko Astronomije, koja vrlo verovatno nije na kraju ispunila ono sto je u prvom trenutku zamislio (jer je stala). Sad to je neki moj pogled na stvar, ne zelim da mi iko zameri ako sam nesto lose protumacio...
A ko je pratio Astronomiju znace da je to to...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

spadej

PDF casopis je isto sto i onaj na papiru, samo je na drugacijem mediju. Ja sam i M111 ponekad stampao, na kolor stampacima, i podjednako uzivao kao i u Astronomiji. Predlazem da se ne pravi novi brend.
Pogledajte sta je bilo kad je Bambi izbacio nove ukuse Plazma keksa. Ostalo je ime, istao je i onaj stari, dobri ukus, a ovi novi nemaju bas neku prodju. Vremenom ce nestati. "ASTRONOMIJA" ce isto tako (u skorijoj, nadam se) buducnosti sa PDF-a "skliznuti" na papir, ili neki drugi medij koji ce ce koristiti umesto papira. A i da ne bude tako, sigurno ce biti citana i popularna koliko i njena "starija sestra".
Predlazem i da download tog pdf-a ne bude dzabe, vec da se placa neki iznos. Nema smisla da Zorkic radi besplatno a i buducnost samog casopisa bi bila izvesnija ako bi imao neki budzet.

Pavdu

Glasam za to da se zove Supernova.  :)
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

mmilan

Quote from: spadej on January 22, 2010, 09:07:02 am
Predlazem i da download tog pdf-a ne bude dzabe, vec da se placa neki iznos.


O ovome treba ozbiljno razmisliti, ne samo za časopis nego možda čak i za delove AM-a. Jedini problem je zemlja Srbija gde možeš da švercuješ i muvaš sa milionima, ali te za 50-100 dinara srede i zakomplikuju život pa odustaneš.

Nemam ideju kako da se to realizuje da sve ne pokupe mobilni operateri, banke i njima slični. Naravno, tu je i deo sa zakonom, porezi itd
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Yagodinac

Simbolično plaćanje bi olakšalo izlaženje takvog časopisa ali bi u perspektivi ograničilo broj prijavljenih. Svi mi koji smo zainteresovani za o(p)stanak Astronomije bi smo se prijavili ali objasniti klincima iz kraja da treba da plate 50 ili 100d za download pdf-a... Drugim rečima - slaba kinta.
Moj predlog je da i dalje ne postoji naknada za honorare autora tako da se ipak proba sa minimizacijom. Uredniku ostaje oglasni prostor i mailing lista svim školama i profesorima fizike.

Predrag

Pa da se uplaćuje na račun, a kada uplata legne pdf dokument stigne na mejl. A za poreze ne znam kako ide.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Danijel

Krene li se na naplatu pdf-a, neće biti puno pretplatnika. Treba tražiti sponzore, treba ići s reklamama. Izrada časopisa u pdf-u biti će jeftinija nego izrada tiskanog časopisa i prije će doći na tržište. Uostalom, i do sada se časopis pripremao u pdf-u. Znači, treba riješiti barem pokrivanje troškova izrade.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

cola

Prvo, ljudi imaju neverecu kada je placanje preko neta, ta ko da to otpada. Preko racuna moze al da bude kao kod WGN, neki tip clanstva pa ti to stize ne mejl... Drugo, ja sam da se ipak naplacuje... Jer te male simbolicne nagrade podsticu ljude da urade (napisu) mnogo vise, jer ih to onda obavezuje. Sasa, sta god da treba ti reci!
Plazma nije promenila ime ali nasa drzava posle svakog pocetka jeste... Da nije tako sad bi smo ziveli u Republici Jugoslaviji a ne u Srbiji!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com