• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li sam ili nisam Ateista?

Started by Kizza, January 14, 2010, 07:22:06 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HAL

Quote from: Sasa on August 25, 2010, 01:05:59 pm
QuoteKreacija uz pomoć inteligentnog inženjerstva...


Koliko je meni poznato inteligentni dizajn je moderna varijanta kreacionističkog shvatanja po kome je čitav svet (svemir) nastao pre nekih šest hiljada godina, Eva je stvorena od rebra Adama, svi nosimo praroditeljski greh, grešni smo od rođenja itd.
Sa stanovišta nauke i većine crkava potpuna besmislica.

Ne govorim sa pozicije religioznog čoveka zato što to nisam.
Tvrdnja se može dokazati, zato što je u svima nama.

Sasa


NShappy

HAL, nisi u pravu. To što tvrdiš se ne može dokazati.

HAL

http://www7.zippyshare.com/v/81581959/file.html
8)
Vidimo se nakon što pročitate.
Dozvolili ste sebi da vam kažu šta da čitate, a samim tim kako i šta da mislite. Zar ne mislite da je vreme da se stavi tačka na to ?

Obersturmfuehrer

Hehe...a bas sam cekavo odgovor.
Ako moze u kratkim crtama?
Al da to nije ono "prosirite vidike, zavirite u svoju dusu, zen, ovo ono" i slicne besposlice.

HAL

U pa ti baš brzo čitaš, drago mi je da tako ozbiljnu nauku nazivaš besposlica : ) ili si jednostavno vidovit pa nema ni potrebe za knjigama u tvom životu. Vrati se slikanju i gledanju kroz teleskop, knjige su očigledno precenjene za tebe pošto sve već znaš.

Obersturmfuehrer

Nisam vidovit. Podvrgnuo sam se hipnozi i saznao sam sta mi treba o tome.

spadej

Nisam citao ovo sto HAL predlaze ali jesam desetine knjiga slicne tematike. I.... nista! Nisam doziveo neko prosvetljenje i sl. Cak ni Biblija nije uspela da me "uzme pod svoje". Odrastao sam okruzen gomilom marksisticke i komunisticke literature tako da sam i sa te strane zavirio u religiju i filozofiju. I opet jedno veliko nista.

A onda, proceslaljao sam malo medicinsku literaturu, sa posebnim osvrtom na biohemijske procese u mozgu, svest i podsvest. I nasao mnoge odgovore.

Ova tema bi mogla da se zove i "Da li sam ili nisam Trol?". Nadam se da se necete opet upustiti u bespredmetnu raspravu, zacinjenu raznim nivoima uvreda i omalovazavanja. Neka svako veruje u sta hoce a ovde bi mogli da se bavimo astronomijom i naukom uopste. 





Obersturmfuehrer

Quote from: spadej on August 26, 2010, 09:09:51 amNisam doziveo neko prosvetljenje i sl.


To je zato sto si indoktriniran tamo nekim naucnim knjigama i onim sto te uce u skoli.
Umesto sad svi da pravimo Mesecevu vodicu, posto je pun Mesec, mi se ovde zamlacujemo.

bear

Quote from: HAL on August 26, 2010, 07:50:55 am
http://www7.zippyshare.com/v/81581959/file.html
8)
Vidimo se nakon što pročitate.
Dozvolili ste sebi da vam kažu šta da čitate, a samim tim kako i šta da mislite.


Jesam li ja jedini koji u ovome vidi odredjenu logicku kontradikciju ?

Obersturmfuehrer

U svetu ezoterije logicke kontradikcije postoje jedino kada se radi o ne ezotericnim stvarima.
Dakle, kada 'oni' tvrde da su ti rekli sta da citas i zasto, to je zato sto ti zele dobro i da te nauce da mislis svojom galvom, ali zato kada ti zvanicna nauka kaze da citas nesto, e to je da bi ti isprali mozak, ugadili cip ili istetovirali bar kod. Ili sve odjednom.

HAL

Quote from: spadej on August 26, 2010, 09:09:51 am
Nisam citao ovo sto HAL predlaze ali jesam desetine knjiga slicne tematike. I.... nista! Nisam doziveo neko prosvetljenje i sl.

Nadam se da se šališ, i ako je tako definitivno si poneo titulu Trola.
Od kada se prosvetljenje dešava čitajući duhovne knjige ? Da li ti znaš uopšte šta znači prosvetljenje, pošto iz tvoje rečenice naslućujem da misliš na spoznaju metafizičku u rečima, a ne u sebi. Knjiga da te uzme pod svoje, prvi put vidim da neko želi da bude mentalni i emotivni rob.
Neka svako veruje u šta hoće, i niko se ovde ne vređa već za sada se vodi normalna rasprava. Barem na poslednje dve strane, nisam čitao ostalo. Saša je lepo objasnio kakvo je ovo mesto u pitanju. Ta nauka u koju se ti uzdaš je većinom podmetačina da čovek ostane na mentalnom nivou majmuna, pritom ubeđujući ga da je potekao od njega.

@bear
Ne forsiram nikoga da pročita, knjiga je prilog u vidu argumenta. Ironija je takva da u sledećoj rečenici sam spomenuo današnje vidove "naučnih istraživanja".

Obersturmfuehrer

QuoteDa li ti znaš uopšte šta znači prosvetljenje...


Bla, bla bla bla...
Da li vi ljudi imate nekada da kazete nesto konkretno ili samo tupite o prosvetljenju?

QuoteTa nauka u koju se ti uzdaš je većinom podmetačina da čovek ostane na mentalnom nivou majmuna, pritom ubeđujući ga da je potekao od njega.


Ma normalno. Samo, potprekpi ovo argumentom tipa "Svi smo mi astralna bica, pa ovo mora biti istina"...

HAL

Ja sam većinski deo svog izlaganja hteo da pružim kroz knjigu, koja nije predugačka. Ako te mrzi da čitaš, slobodno zaobiđi raspravu.

Obersturmfuehrer