• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NGC 891

Started by Jaro, October 31, 2010, 07:24:30 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jaro

Sinoc sam posle duzeg vremena snimao. Odlucio sam se za ovu galaksiju u Andromedi. Snimano je kroz N150/750 + HEQ5 + Canon300 +CLS filter. Slika je slozena od 16 snimaka po 8minuta na Iso 800

Laci

Jako lepo Jaro, na slici je još i pregršt magličastih objekata :).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Ljubo

Mnogo lijep snimak Jaro!!
Drago mi je i da CLS pomaže, kao što se vidi iz priloženog.

Jaro

Hvala, na snimku sam nabrojao oko 30 galaksija

marino

odlicno jaro!
svaka cast!
bas lijepo i ova slika s natpisom...svidja mi se jako
m
Vidulini Observatory

Jaro


Yagodinac

Interesantan objekat i veoma lep rezultat. Mislim da si uhvatio veoma tamne galaksijice, verovatno ispod 15mag. Ne da mi se sad da proverim njihovu magnitudu ali odlično - ili si imao veoma tamnu lokaciju ili si ovo obradio za medalju (ili oba)  :)

kruska

super slike sa sve objasnjenjem, nego rece da si koristio exposure 8 min, guidescope ili off axis guider?

Jaro

Koristio sam guidescope, Jankov teleobjektiv u kombinaciji sa DSI kamerom i PHD. Snimano je iz dvorista gde sam iza kuce imao ulicnu svetiljku, ali je CLS filter dobro odradio svoje (hvala Ljubo). Nisam zadovoljan oblikom zvezda, naime fokuser okulara ulazi suvise duboko u tubus i zaklanja ogledalo pa su zvezde kao male kiflice. Yagodinac, da pogledao sam koje su magnitude ostale slabe galaksije i ide tu do 15 magnitude.

lajosk

Odličan snimak...Jako lepo

gilecais

Pozdrav Jaro.Sta da kazem sta vec neki predhodnik nije rekao.Jednostavno slika ti je prelepa i vrlo korektno odradena.Svaka cast.Moj predlog je da nesto cesce ides na teren i da radis sto vise snimaka.Mnogo vedrog neba i uspesnih fotki zeli ti Gile. :)