• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter

Started by Laci, August 24, 2011, 02:13:22 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Laci, ovo je prekrasno!
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

vlaiv

A ovako je to isto izgledalo kod mene, sa nesto losijom opremom
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Luger

Bravo vlaiv!
Laci, po obicaju, odlicno!

Laci

Lepi su Jupiteri koje fotkate! Hvala na komentarima!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

betelgez

super je jupiter vlaiv :)


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

allexxandar

Evo i od mene jedan Jupiter od sinoc 07 03 2015. Mislim da su uslovi bili odlicni, Ja sam uradio najbolje sto sam umeo.
7 filmova po oko minut i po, pa izvuceno 150 slicica iz svih 7 filmova, pa stakirano u regiistax, pa usminkano u PS.
Mak 127, 15mm eyepice projekcija, video 3x zoom, Canon 600. Sa terase.

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

Ralemasinac

Laci ovako profesionalan i kompletan opis tehnike snimka nisam imao priliku da vidim... Majstorski, vlaiv i danijel takodje.

Danijel

Dečki su to odlično uradili, moja slika se ne može mjeriti s njihovima jer se ja još samo učim kako iz filmića dobiti stack kako treba, a kamoli izvući toliko detalja. Ali, bude s vremenom... ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Luger

Evo i jedan zemunski:
Probao sam softver AutoStakkert, pa nemam pojma sta je on tu stekirao, koliko frejmova i sl... :(
Snimao sam EOS-om 550D i movrec

Danijel

WOW, uhvatio si trenutak kad se vidjela Velika crvena pjega na Jupiteru! 8) To moram i ja probati snimiti. :)

Ja koristim AviStack jer mi RegiStack ne radi dobro na kompjuteru. Kakav je taj AutoStakkert?
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Luger

Cini mi se da nije los, jos se upoznajem sa njim. A, i ovo sto sam rekao da ne znam koliko frejmova stekira, sve pise na kraju, kad zavrsi. Jedino sto nije automatizovano, jeste postavljanje alignpoint tacaka, jer kaze da nije preporucljivo da ih on postavlja kad se rade planete.
Ostalo je slicno kao u Registax-u, biras najbolji frame, odredjujes broj frejmova za stekiranje...
Nema vaveletse.

http://www.autostakkert.com/

vlaiv

Gore desno ima da se unese procenat ili broj frejmova za stackovanje.

Moguce je u jednom prolazu odraditi 2-3 varijante (zapravo do 4).

Meni se u autostakkert-u ne svidja samo quality estimator, odnosno nemogucnost
da se neki frejmovi rucno izbace ili ubace u stack
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Luger

Hvala vlaiv.
Ima jedan, odlican, mali programcic koji pripremi video snimak za neki od programa za stekiranje, Registax, Autostakkert...

PIPP - Planetary Imaging PreProcessor

Provuces video kroz njega, a dobijeni rezultat stekiras.

mitja

luger za ovo nisam znao. skinucu.ga ovih dana pa da probam.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

dejravian

 ??? Ovo su mi zasad detalji slike Jupitera , bolje od ovo neznam , snimano preko " Eos camera movie record " Canon 600D , kropovano u Any Video Converter ...i posle u obrada Registax 6 . :(
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55