• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter 13.11.2011

Started by gilecais, November 15, 2011, 09:47:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Eto kako je bilo.Prohladno vece oko 0 stepeni  sa niskom izmaglicom ni daska vetra.Izneo sam C-8 na temperiranje pre nekih 2 sata kao i foto aparat.U samom teleskopskom fokuseru je od rabije bio postavljen Barlow 2X Ruski K-2 a iza njega je bio Hiperion od 17 mm.Vece je dosta obecavalo,te sam ukljucio teleskop u struju i sve aktivirao i poceo sa snimanjem.Prvo sam odradio 2 snimka od po 2 min.gde sam malo sa moto fokusom korigirao ostrinu slike.Potom sam snimio 7 avi-a od po 10 min koje cu posle podeliti na 5 delova od po 2 min koje mi odgovara duzinom za Regi 5.Snimanje sam zavrsio sa 2 snimka od po 2 min.I eto sada obradjujem sirovi materijal.Ovo su prvi rezultati,gif sastavljen od 7 slicica a nastavak do zavrsnjih 39 slicica tek sledi.Velik pozdrav i vedro nebo. ;D

lajosk

Odlično Gile, sve si bolji...ima mnogo detalja ... i ja sam isto veče pokušao slikati Jupiter ali sam zbog  turbulencije odustao  ...

gilecais

Veliko ti hvala na pohvalama. ;D

Yagodinac

Jedno pitanje, meni je uvek bilo interesantno kako dobijaš te ujednačene boje na Jupiteru? Mislim, svaki ti je iste boje kao i prethodni. Meni se razlikuju od obrade do obrade  :)

Laci

November 16, 2011, 11:44:04 pm #4 Last Edit: November 16, 2011, 11:52:26 pm by Laci
Animacija deluje hipnotički :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70