• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.

PayPal konacno posluje u Srbiji

Started by CyberianIce, April 10, 2013, 05:58:05 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sima_Strahota

...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 11, 2013, 02:30:28 pm
Korisno.

Svakako, pogotovu za spuštanje na zemlju... "serbistan" ili "srbistan" kako vam drago !

Sima_Strahota

Sto, ne vidim tamo nista sto vec nismo znali niti nesto grdno.
...

CyberianIce

Quote from: Accuphase on April 11, 2013, 02:26:35 pm
http://www.carinskatarifa.com/trazili_ste/povlastptt.htm

Ja se bas ne slazem. Bilo bi korisno ako bi se neko toga i pridrzavao a u praksi je to redak slucaj kada je u pitanju carinska posta Liman koja je nadlezna za moje podrucje. Sve je to Ruski rulet.

/CyberianIce via TapaTalk ***

Meade Instruments DS2090 90/800 | Celestron CG-5 | AstroEQ + INDI Server | Canon EOS 4000D
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

Accuphase

Ja sam upravo na to i mislio, ali me "Sima Strahota iz dalekog svemira" javno isproziva za "širenje negativnih vibracija" !

CyberianIce

Ja sam sa njma imao susreta, i stvar je otprilike kao i u vojsci; dakle naredjenje izvrsi pa se onda zali, samo sto ovde rade po fazonu uplatu izvrsi (ako zelis svoj paket) pa se onda zali pismenim putem a o rezultatu svoje zalbe ako ces biti obavesten kao i ja, to onda biva redovno u roku od nikad. Nemam ja nista protiv sime kosmosa iz dalekog svemira ali taj njegov optimistican stav mi nece vratiti pare koje mi uprava carina povremeno neosnovano uzme.

/CyberianIce via TapaTalk ***

Meade Instruments DS2090 90/800 | Celestron CG-5 | AstroEQ + INDI Server | Canon EOS 4000D
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

Sima_Strahota

Nema to mnogo veze sa optimizmom ili necim drugim. Jednostavno, tako nam je kako nam je - cuti i veslaj. Promene nabolje ce doci kad tad. Poenta je u tome da se ne treba nervirati oko stvari na koje ne mozes da utices. Uradis ono sto mozes (zalis se, prijavis, tuzis) i to je to. Sve se to negde belezi i cuva. Obican covek i ne moze vise da uradi.
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 12, 2013, 10:34:29 am
Nema to mnogo veze sa optimizmom ili necim drugim. Jednostavno, tako nam je kako nam je - cuti i veslaj. Promene nabolje ce doci kad tad. Poenta je u tome da se ne treba nervirati oko stvari na koje ne mozes da utices. Uradis ono sto mozes (zalis se, prijavis, tuzis) i to je to. Sve se to negde belezi i cuva. Obican covek i ne moze vise da uradi.

Mora da se šališ ili ti je svega preko ***** !

Sima_Strahota

Ne, tu fazu da mi je pun kufer sam prevazisao* :)
Necu vise da se nerviram oko gluposti na koje ne mogu da uticem. Isto vazi i za neke druge stvari, tipa nerviranje u saobracaju i slicno. Do momenta "prosvetljenja" je doslo kada sam bio na biciklu, a jedan stao autom na sred pesackog. Izdrao sam se na njega, opsovao ga i otisao dalje...Posle sam se setio toga i rekao sebi: "STOP". Postoje mnogo bitnije stvari u zivotu oko kojih se treba nervirati i gubiti zivce.

*sad se setih onog filma u kom lik kaze: "Ne, nisam vise narkoman. To sam prevazisao, sada sam dusevni bolesnik" :)
...

sale11472

Quote from: CyberianIce on April 12, 2013, 06:07:07 am
pare koje mi uprava carina povremeno neosnovano uzme.

Hmm a kako ti to carina neosnovano uzme pare ???

Već sam pomenuo da sam u zadnjih godinu dana poprilično često naručivao preko Interneta što šta pa čak i predmete koji su regulisani zakonom o oružju. Ni jedan jedini put mi carina nije napravila ni najmanji problem. Da budem precizniji, tri pošiljke su bile carinjene i svaka od njih poprilično prevazilazila iznos od 70 evra. Naravno svaku pošiljku je pratio ISPRAVAN račun u TAČNOM iznosu koliko je i plaćeno.

Jedini ljudi koje znam da su imali problema sa carinom su oni koji su pokušavali, blago rečeno, da zaobiću pravila i provuku se na muvanje (ovo je obično praćeno stavom da su carinici nepismene lopurde koje ništa ne znaju) najčešće tako što zamole prodavca da im izda umanjen račun (10-tak % bi još i prošlo ali tražiti umanjenje od preko 90% je već bezobrazluk).
E sad sa Poštom sam imao problema i to podosta ali to nema nikakve veze sa carinom.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sima_Strahota

Danas je mnogo bolje nego sto je bilo ranije...Izmedju ostalog i zbog mogucnosti pracenja posiljke.
Ali nije bas da su samo takvi imali probleme, desavalo se da nesto sto je poslato jednostavno nestane. Nema. :) Prodavac poslao, trag mu se izgubio :)

Normalno, uopste mi nije zao muvara koje se zale nakon sto naruce tablet od 100 dolara, prodavac im napise racun na 5$, pa ih poklope za carinu, porez, ovo, ono.
...

NShappy

Jes malo bolje, ali daleko od toga da je dobro i da se s' time treba pomiriti.

- Koa prvo, i dalje je poštarina uračunata u osnovu koja se carini. To je jedna o žešćih gluposti.
- Dalje, tracking radi do Srbije. Posle toga ne postoji.
- Ako smo ispod carinske granice (dakle ne idemo mi po pošiljku), i dalje imamo problem lokalnog poštara koji ne podleže nikakvom tracking-u, a ako ste baksuz da je spomenuti i kleptoman (kao moj lokalni poštar), najbolje da batalite internet kupovine. Ili ih šaljite na neku drugu adresu, k'o što ja radim. Ovo je inače najčešći uzrok nestajanja pošiljki. U pošti i carini ne postoji njihov interni mehanizam zaštite od toga da zaposleni prisvoje neku od pošiljki.

Sima_Strahota

Kako ne postoji tracking, evo pre neki dan mi je stiglo nesto sa DX, gledao sam ga otakda je predat na postu u Hong Kongu, dosao na carinu, bio pregledan slat od poste do poste i na kraju do mojih vrata.
...

NShappy

?!? Imao si praćenje KROZ Srbiju? Posle carine?