• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
March 29, 2024, 03:43:05 pm

Ateizam

Started by kostur, December 22, 2012, 08:18:46 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Milan Nikolic

U našem druženju ovde, otvorio sam se i rekao da verujem o Boga. Međutim, daleko sam od toga da prezirem ateiste i ne pričam sa njima, ili da to radim na visokoj nozi - niti branim religiju po svakom pitanju.

Jedan od bliskih prijatelja mi je ateista. Na pomenutom forumu (pouke.org) ima dosta članova ateista koji su uglavnom korektni i mnogo pomažu u razumevanju problema kod verujućih.

Ateizam postoji i kao pretnja unutar samih hrišćana, nezavisno od samih ateista. Verovanje u Boga je do kraja neizvesno.

Postoje velike krajnosti u hrišćanskoj veri (i religiji uopšte). Ljudi mogu biti u velikim problemima sa razumevanjem, u zabludama i nedostatku intelektualnog kapaciteta i smirenja.

Crkva je takva kakva je i bori se sa sopstvenim iskušenjima. Srećom, danas se podstiče dijalog Crkve sa svima gde treba i Crkva pažljivo da sasluša druge.

Accuphase

Quote from: Milan Nikolic on February 28, 2013, 11:56:40 pm
U našem druženju ovde, otvorio sam se i rekao da verujem o Boga. Međutim, daleko sam od toga da prezirem ateiste i ne pričam sa njima, ili da to radim na visokoj nozi - niti branim religiju po svakom pitanju.

Jedan od bliskih prijatelja mi je ateista. Na pomenutom forumu (pouke.org) ima dosta članova ateista koji su uglavnom korektni i mnogo pomažu u razumevanju problema kod verujućih.

Ateizam postoji i kao pretnja unutar samih hrišćana, nezavisno od samih ateista. Verovanje u Boga je do kraja neizvesno.

Postoje velike krajnosti u hrišćanskoj veri (i religiji uopšte). Ljudi mogu biti u velikim problemima sa razumevanjem, u zabludama i nedostatku intelektualnog kapaciteta i smirenja.

Crkva je takva kakva je i bori se sa sopstvenim iskušenjima. Srećom, danas se podstiče dijalog Crkve sa svima gde treba i Crkva pažljivo da sasluša druge.


Milane, verovati nije greh, čak naprotiv... ali prisiljavati druge da veruju jeste, i to iskonski !!!
S druge strane, ta "crkva" koju s poštovanjem vidim pominješ... ne čini NIŠTA da se izbori sa svojim demonima iz bliže ili dalje prošlosti, nego upravo obrnuto, jer se gura i to silom u sve pore ovog duboko zaostalog, nacionalno opterećenog društva, do te mere i toliko očigledno, sa još očiglednijim i nimalo skrivenim namera, da to niko dobronameran ne može i ne sme da podrži ili pozdravi.

Milan Nikolic

Kaže se da Crkva nije od ovoga sveta ali da prebiva u ovom svetu. Slažem se da Crkva ima problema na tom istorijskom putu.

Ta slabost Crkve, o kojoj govoriš, zove se ,,posvetovnjačenje''. To je pogrešan način delovanja Crkve.

Mora se naći neka sredina. Nije rešenje proganjati hrišćane, kao ni dozvoliti im da postanu drski.

Mislim da se dijalogom sve može rešiti. Sloboda je univerzalna potreba svakoga čoveka.

Milan Nikolic

Video zapis: "Da li je religija prevazidjena u 21 veku"
Ateisti Srbije tribina 04.04.2013.

http://www.youtube.com/watch?v=jl77Mv_mDd0&feature=player_embedded