• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Iskreno,šta je ovo na Marsu?

Started by Kizza, June 27, 2013, 09:19:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

marino

e a da poslje ja ne bi ispao pametan evo odma i vece slike...."poanta malih slika je upravo u tome da tvore veliku sliku"
Vidulini Observatory

Danijel

Nakon ovoga ja tebi više ništa ne vjerujem :D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sima_Strahota

Quote from: Kizza on August 07, 2013, 07:55:16 am
......ponavljam molim,da odgovoriš šta ti vidiš na ovoj mojoj fotografiji...


Koja je poenta u tome sta neko vidi? Razvijanje maste?
...

Accuphase

Quote from: Kizza on August 07, 2013, 07:55:16 am
Ma već je tu "bezobraznu" sliku stavio "Vlajkoni" a tebe Accuphase cenim kao objektivnog i iskrenog člana ovog foruma te ću ti odgovoriti ali te molim,ponavljam molim,da odgovoriš šta ti vidiš na ovoj mojoj fotografiji.Ako možeš što detaljnije je obrazloži  :)
@Accuphase
Ovo je očigledno drvo,i neverovatno asocira na neko živo biće,ljudsko,i kao da je u pitanju balerina.
A sad da vidim tvoje objašnjenje "ovoga" sa Marsove površine


Đe me nađe baš s ovom slikom, ali ok neka ti bude... Velika u Gizi i Sfinga pored nje, uz malo(malo više) mašte !
Da si malo mlađi, skoro da bih smeo da se kladim da si ljuštio "Marti Misterija" stripove i čitao ih krišom sa upaljenom lampom ispod jorgana noću...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on August 07, 2013, 03:00:26 pm
Quote from: Kizza on August 07, 2013, 07:55:16 am
......ponavljam molim,da odgovoriš šta ti vidiš na ovoj mojoj fotografiji...


Koja je poenta u tome sta neko vidi? Razvijanje maste?


Nema nikakve poente u tome, samo ordinarno gubljenje vremena...

Kizza

August 07, 2013, 07:30:56 pm #110 Last Edit: August 07, 2013, 07:46:02 pm by Kizza
Lepo piše u naslovu teme ali ko to još čita.Nadam se da NASA ne prati dešavanja na ovom forumu jer ako se neko pita "šta će nam slike sa Marsa" i uvrede da sam montirao slike,prestaće da nas informiše.Ali niste shvatili peontu teme i to da sam ja veliki obožavalac umetnosti,naročito vajarstva.Bio sam iznenađen šta je priroda Marsa u stanju da učini sa kamenom.
@Accuphase
Na žalost ono na slici nije piramida već četvrtasta cev   koja viri iz peska.

Ova slika je takođe sa Marsa i da ponovim : JA NEMAM PHOTOSHOP  ;)

p.s.
Molim da zaludni ljudi ne daju glupe komentare,jednostavo zaobiđite ovu temu  :D   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Quote from: Kizza on August 07, 2013, 07:30:56 pm
p.s.
Molim da zaludni ljudi ne daju glupe komentare,jednostavo zaobiđite ovu temu  :D   


Joj, koja ironija.

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Kizza

Pa zar nije uvreda da sam montirao snimke?Meni to ne pada na pamet.Nemam nameru da tako polemišem,slike su prave i to se lako može proveriti.Pričajmo o njihovom poreklu,načinu nastajanja i  eventualnim dokazima.
Izvinjavam se ako sam bio grub ali uvek kad se piše o meni ima se takav pristup.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Poslao sam NASI kolaž od nekoliko snimka pitajući ih da li imaju objašnjenje za Marsove artefakte i dok nestigne odgovor ja i dalje istražujem "Sliku od Milijardu piksela".
I opet vas pitam da li je moguće da marsovski vetar ima ovakve sposobnosti?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo još jednog zanimljivog detalja.Pitao me je kolega sa posla kako nalazim ovo "kamenje"?Odvojim tri sata dnevno,maksimalno uvećam sliku i gledam,gledam i pitam se ...
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo najnovije slike koju je NASA objavila: http://www.jpl.nasa.gov/spaceimages/details.php?id=pia17083
Hm,ovaj detalj sa Marsovog brdašceta me podseća na nešto?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo po meni najzanimljivijeg "kamena" na Marsu.Pokušao sam malo da izoštrim detalj,mislim da sam uspeo,i pitam se kako su nastale ovi simetrični detalji?Prva slika je "total" da bi lako mogli da sami uverite gde se nalazi u odnosu na Curiosity.
Voleo bih da lično proverite  :) 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

spadej

Ako ja dobro vidim, rover je presao tockom preko tog kamena.

Kizza

NASA mi još ne odgovara,poslao sam im dva e maila,a ja baš nemam ideju kakve su ove "cevke" i čemu služe.Očigledno da ovo nije slučajnost.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?