• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Iskreno,šta je ovo na Marsu?

Started by Kizza, June 27, 2013, 09:19:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Accuphase

Da li to ti sve vreme, zapravo hoćeš da nam kažeš "kako tamo nekog ima" ?

Kizza

Mišljenja sam da su "tamo bili" jer očigledno da je Mars pust.Voleo bih da se prokomentariše ,na realni ili naučni način bar jedan od ovih predmeta koje sam izdvojio.Ako ne,hvala što ste pogledali ovu temu  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on August 26, 2013, 01:44:01 pm
Mišljenja sam da su "tamo bili" jer očigledno da je Mars pust.Voleo bih da se prokomentariše ,na realni ili naučni način bar jedan od ovih predmeta koje sam izdvojio.Ako ne,hvala što ste pogledali ovu temu  :)


Kao u sf-filmu "Total Recall" iz 1990-te(ne novi iz 2012-te), nešto poput toga ?
Moram da priznam, prilično "hrabro mišljenje", a argumenti za isto glase...

r2d2

August 26, 2013, 09:00:25 pm #123 Last Edit: August 26, 2013, 10:02:53 pm by r2d2
Hm nisu to nikakve cevke, ali su definitivno rupe u steni! Niti ostatak lici na neku masinu da bi mogle da bude  cevke ili cevi.

   Ako pazljivo pogledas na ovoj zadnjoj slici postoje jos rupa u steni, a sama stena je potpuno amorfnog obilkaDa je ostatak bilo kakve masine ne bi bila tako amorfnog oblika..
I opet koliko god je kvalitetna fotka, predmet posmatran je udaljen i ne vidi se jasno te potpuno razumem da nekome moze izgledati kao cevka. Nije cevka, ali samo postojanje rupa po meni ukazuje da je postojalo vodeno okruzenje *ili slicnog fluida. Kada sam na sljunkovitoj plazi prosle godine u Crnoj Gori gledao strukturu i oblik kamencica sa plaze, nalazio sam na dosta njih sa rupama i to pravilnim, kao da ih je neko laserom busio,  a cini mi se da sam nekoliko tih kamencica i doneo, pa ako trazis mogu da ih slikam i postavim na forum, ako ih nadjem. Postoji jedna hidro sila (*Znaju hidrolozi) koja dubi neobicne oblike i prilocno je jaka. To je kovitacija, ako se dobro secam.

Vidis Kizo sam izgled brodske elise je prilicno SPECIFICNOG  oblika upravo zbog ove sile jer sama elisa ako je drugacijeg oblika se brzo "ojede" tj. istrosi ma kako bio jak i kvalitetan legirani celik, te sam oblik nije samo posledica sto veceg pogona vec i sto manjeg trosenja pera elise jer nije lako stalno menjati glavni prenosioc kineticke energije ... Sve ovo pisem da bi shvatio kolika je jaka sila vode ovde na nasoj planeti, jer cesto nemamo predstavu o tome.

Primenimo celu ovu pricu na fotke koje pominjes mozemo samo laicki predpostaviti da je kolicina vode i brzina protoka bila velika. To nam moze ukazivati da je sama temperatura na Marsu bila mnogo veca ili je sam atmosferski pritisak bio enormno drugaciji nego danas (Pa samim tim i gustina atmosfere) pa je voda tekla tolikom silinom. Ako je recimo, tlo bogato kiselim oksidima prilikom prolaska vode tim delom mesanjem daju kiselinu, pa zamisli kakve obilke tu priroda moze da izvaja... itd itd itd

S druge strane voda koja se zamrzne na kamenu takodje moze stvoriti rupe u kamenu. A treba dodati i eroziju vetra i pesanih oluja u celu pricu...

Ja nisam neki strucnjak to vec svi znamo, vec eto kao i ti razmisljam o ovim fotkama, koje su neverovatne i nigde ne vidim nikakve prave ostatke tudjinaca, mada bih silno to voleo isto kaoi ti, a sami postupci NASA-e koja salje hemisjke laoratorije ti govori koliko je odredjivanje hemiske strukture bitno u odnosu na ono sto vizuelno mozemo primetiti...

spadej

Idem sad da nadjem jednu metalnu cev, ovozemaljsku, i da se roknem sa njom po sred ove moje prazne glave.  Sat vremena sam izgubio razmisljajuci o ovoj temi. 

Kizo, molim te, prosledi nam neki od Nasinih odgovora koje si dobio, ubi me znatizelja. 


 

Accuphase

Quote from: spadej on August 26, 2013, 10:04:32 pm
Idem sad da nadjem jednu metalnu cev, ovozemaljsku, i da se roknem sa njom po sred ove moje prazne glave.  Sat vremena sam izgubio razmisljajuci o ovoj temi. 

Kizo, molim te, prosledi nam neki od Nasinih odgovora koje si dobio, ubi me znatizelja. 


 


Nemoj @spadej, boleće te a nije vredno  truda, znaš i sam uostalom !

Kizza

Čemu sve ovo?Da li bi me ti razumeo?Da si živ upoznao bi nedokučive umove.Mada,možda oni znaju tajnu, samo ih ne razumemo?
http://www.youtube.com/watch?v=4E-_DdX8Ke0
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on August 26, 2013, 01:44:01 pm
Mišljenja sam da su "tamo bili" jer očigledno da je Mars pust.Voleo bih da se prokomentariše ,na realni ili naučni način bar jedan od ovih predmeta koje sam izdvojio.Ako ne,hvala što ste pogledali ovu temu  :)


Ko Kizzo, ko je "tamo bio", a sada ga više nema ?
Mikrobi, Prvorođeni, Inžinjeri...

kruska

iskreno, ne bih da miniram temu ...... ali... 
:o ::) :P
cemu sve ovo...?
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Accuphase

Quote from: kruska on August 27, 2013, 02:44:27 pm
iskreno, ne bih da miniram temu ...... ali... 
:o ::) :P
cemu sve ovo...?


Pa ja lepo pitah "autora teme" malopre u postu iznad, neka se bar izjasni !
Što se svrhe tiče, ne vidim je...

spadej

Na poslu sam, krisom otvaram forum, i krajickom oka bacam pogled na neprocitane poruke.
I vidim samo 2 teme: "Iskreno, sta je ovo na Marsu?" i "Baljezgarijama nikad kraja". Svaka slicnost je slucajna.

Accuphase

Quote from: spadej on August 27, 2013, 03:36:44 pm
Na poslu sam, krisom otvaram forum, i krajickom oka bacam pogled na neprocitane poruke.
I vidim samo 2 teme: "Iskreno, sta je ovo na Marsu?" i "Baljezgarijama nikad kraja". Svaka slicnost je slucajna.


Ako se dobro sećam, a sećam se...
beše jednom jedna "zemljotresna tema", čiji je autor bio u "direktnom dosluhu sa seizmološkim zavodom srbistana", a drug Kizza je također zdušno učestvovao u istoj, te smo svakog časa & trena znali "koga je drmnuo, gde & sa kolikom magnitudom" !
Vidim sada i NASA direktno prati polemiku & autorsku kolumnu , dobro još nije uzela aktivnog učešća u "na šta liči kamenje s Marsa",  te se prosto  osećam na neki načim počastvovan zbog toga.

betelgez

Curiosity je snimio "pomracenje" sunca odnosno tranzit Fobosa preko Suncevog diska.
Fotografije su snimljene u razmaku od 3 sekunde


http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/multimedia/pia17356.html#.Uh9dVBvwmdw


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

spadej