• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Iskreno,šta je ovo na Marsu?

Started by Kizza, June 27, 2013, 09:19:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kizza

Ja vise ne mogu da istražujem ovu fotku od billion piksela  ;) Ma šalim se,evo novih detalja.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Nadam se da se NASA ne šali sa nama?Obratite pažnju na "nešto" u belom krugu.Ovo nisam ni primetio već moj kolega sa YOUTUBA,takođe istraživač slike od "billion piksela".Lako sam našao lokaciju a ako je šala nije ni malo smešno  >:(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Istraživanje se nastavlja sa jako zanimljivim oblicima ili kamenja ili ....
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo NASA mi je odgovorila na moje e mailove  :) Diplomatski ali ja i dalje detaljno istražujem  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

zheljkonk


spadej

A sta pise u tvojim mail-ovima? Jesi li im rekao da si nasao zardjalju cev, koja ne moze biti prirodnog porekla? Ili je to prica samo za nas, da prikrijes svoje naucne aktivnosti?

Kizza

Evo poslednjeg otkrića pa prosudi sam.Šaljem im uskoro.Šta je ovo iza kamena?Bilo bi lepo da se prokomentariše svaka slika.Nije to teško.Nisam ja jedini na ovom svetu koji je video svo ovo "kamenje".
Poslao sam im "zarđalu cev" i "glavu".
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo je u orginalu,izgleda da je rover prešao preko nje.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

johnny984

Kizo, za svaku od ovih high-rez fotografija postoji tim, naglašavam tim stručnjaka, koji pregledava svaki delić fotografije. Verujem da to isto važi i za najsitnije fotke, koje koriste da bi upravljali roverom. Tako da čisto sumnjam da možeš na ovoj fotografiji da otkriješ nešto novo i neispitano. Daleko od toga da želim da ti kažem da prestaneš da gledaš ovu fotku i da prestaneš da postavljaš pitanja. To je recimo i meni zanimljivo. Evo, za poslednju sliku koju si stavio, po meni definitivan odgovor je da je rover prešao preko kamena, ili tu negde blizu, možda ga je zakačio donjim delom tela pa se javila pukotina na zemlji, a što se samog kamena tiče, taj oblik je od nekad ranije, jer po tragovima se ne bi reklo da je sada rover prešao preko njega, a i nema materijala koji bi ispao iz njega u slučaju da je to bilo u skorije vreme, ili se barem ne vidi. U svakom slučaju, postavljaj pitanje u formi, šta mislite kako je ovo nastalo, i siguran sam da će ljudi probati da odgonetnu. Nismo stručnjaci za takvo nešto, ali možemo komentarisati  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

spadej

Moze na slici da bude i ceo skelet "necega". Ali, ako oni koji su potrosili milijarde dolara za taj projekat, zaposlili hiljade ljudi da ga realizuju i na kraju javno publikovali sve fotografije, analize i ostalo, kazu da na Marsu jos nije otkriven ni jedan trag zivota, cak ni bakterija i sl. onda taj "skelet" nije nista drugo do gomila kamenja.


trut

Kizo samo napred uvek postoji šansa da su prevideli nešto.
@johnny984 sa tim rezonom ne bi trebali postojati astronomi amateri pošto već postoje timovi koji to rade :)

Kizza

Slažem se da se bez amatera istraživača ne može  :) Što se tiče NASE stvarno mi nisu jasni.Prosto je neverovatno da su ovi detalji sa Marsa samo obično kamenje,senke i fatamorgane.Evo još nekih detalja i po meni čak i na Zemlji je veoma malo primera da se u prirodi nađu simetrični i pravilni oblici i to u kamenu.Slika je i dalje svima dostupna a ja izbegavam nejasne detalje jer ipak sve je prekriveno Marsovom prašinom.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Da li je i ovo nastalo prirodnim putem ili ...
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

Quote from: Kizza on August 02, 2013, 05:30:41 pm
Što se tiče NASE stvarno mi nisu jasni.Prosto je neverovatno da su ovi detalji sa Marsa samo obično kamenje,senke i fatamorgane.


Ne znaju ljudi. Otvorite im oči.

p.s.
Ova tema bi trebala da bude u "Podrum" jer za podforum "Astronautika" svakako nije.

Kizza

Zašto?Da li ja nešto izmišljam?Ja ne stavljam p.... kao neko.Evo još jednog detalja.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?