• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Optisan Star

Started by stefan, November 06, 2005, 05:44:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stefan


stefan

Svi koji imaju ovakve teleskope su ovde dobrodosli,a i oni koji nemaju.
Ja sam narucio Optisan Star 60060 ,sta mislite kakav je?
Da li ga ima neko?

eyej

:lol: Ljudi, da li mi se cini ili je ovo "deja vu"? Sta sam vam rekao za Optisan teleskope!? Tek ce krenuti pomama za astronomijom kod nas! A Stefane, upravo sam i raspravljao o Optisan Teleskopu bas na ovom forumu pre nekih mesec i nesto dana! U svakom slucaju, evo ti link pa pogledaj:

http://www.astronomija.co.rs/forum/viewtopic.php?t=452

A da, i promasio si forum, trebao si da postavis pitanje u "Astronomska oprema i posmatranja", ali sta je tu je! Idi u pomenuti forum i trazi malo starije topic-e, gde smo svi zucno raspravljali oko tog teleskopa! Tamo ces naci i sve zakljucke, i to od svih strana, posto je i dan danas, podeljena javnost po pitanju tog teleskopa! Po meni moze da posluzi svrsi, ali bolje sam procitaj! Dakle, pomenuti link i jos 2 ili 3 rasprave vezane za Star 60060 mozes naci u starijim temama "Astronomska oprema i posmatranja"! A inace, i ja sam hteo da ga kupim.. :)

stefan

a sta mislis kakav je 60060 :?:

stefan

Ne kajem se sto sam ga narucio.
Pocetnik sam!
Ne mogu ni velikog medveda da nadjem,to ukazuje da sam pocetnik. :)

eyej

Pa dobro..da te pitam, da li me ovo pitas posto si procitao link koji sam ti dao ili nisi procitao link!? Kazem ti, a i Sich ti je dobro rekao, o ovom teleksopu se pisalo bas dosta, pronadji te starije postove, naci ces bukvalno sve sta te zanima, i koje objekte mozes da vidis i kakva je otpika i sve.. Po meni je dobar za pocetnike! Ja sam hteo da kupim taj, pa sam se odlucio za malo skuplju varijantu!

eyej

A sto se tice objekata na nebu, sashastar je dobro rekao, Stellarium, je odlican! Pomoci ce ti dosta! Meni je bas pomogao, pocinjem da se orijentisem kada gledam objekte! Medjutim, moras u programu da podesis lokaciju na kojoj se nalazis, geografse sirinu i duzinu, da bi dobio izgled "tvog neba "!

gucic

U svakom slucaju ti ne bih preporucio taj teleskop. Poslusaj Eyej-a. Bolje malo vise ulozi nego da se razocaras. Pogledaj nase prethodne rasprave o Optisanu 60060:>

http://www.astronomija.co.rs/forum/viewtopic.php?t=452

eyej

Gucicu, ne znam da li si video ali decko je rekao da je narucio taj teleskop! U svakom slucaju, ako mozes da ponistis narudzbinu uradi to pa cemo ti reci jednu malo skuplju ali mnogo bolju varijantu! A ako ne, sta je - tu je!

gucic

Video sam da je narucio teleskop. Moja preporuka, u najboljoj nameri, je da otkaze narudzbinu.

stefan

ne znam sta da radim ajde kazite mi tu malo skuplju varijantu i gde mogu da je nabavim.

sashastar

Stefane posto si totalan pocetnik mozda je ipak bolja varijanta
dvogled u ruke i nauci osnove Astronomije.
Krenuti sa tvojim znanjem odmah na teleskop bas i nisam siguran
da je to najbolje resenje.

stefan

Videcu ,mogu da ga vratim,ali prvo da vidim kako se vidi.

sashastar

Bojim se da neces videti nista ili tek nesto.

stefan

Za pocetnika dobro :?