• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Optisan Star

Started by stefan, November 06, 2005, 05:44:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Ali pocetnik moze da se razocara u Astronomiju i onda je gotovo.
U tvojim godinama cesto se i brzo menjaju misljenja.
Ja sam imao 7 godina a znao sam i gde su planete na nocnom nebu i sl.
I nije me moglo kasnije nista obeshrabriti.
A u tvojim godinama imao sam samo casopis galaksiju,deciji dvogled,
mapu zvedanog neba i mali digitron i jaku i ogromnu volju za Astronomiju.

Zato se nadam vec kad imas sve da iz toga ne ispadne na kraju nista.
Zapravo hocu da kazem da se ne obeshrabrujes ali da ucis na tudim greskama jer je tu mudrost a ne na svojim.

stefan

Onda cu ga vratiti :?

Bobo

Gle, isprobaj i vidi kako ti se svidja. Ali isao si krivim putem - o astronomiji se prvo treba raspitati, a tek kasnije krenuti u nabavku opreme. Da ti sad dobijes i neki opaki teleskop, vjerovatno ne bi znao sto bi s njim, gdje bi ga uperio, sto gledao i kako. Nalakse je nauciti snalaziti se po nebu prvo golim oko, a onda dalekozorom. Sve naravno uz neku kartu. kasnije ces znati sto te vise zanima i kakav teleskop bi kupio, mozda sam napravio, mozda dalje stedio za nesto sto ti odgovara.

sashastar

Stefane poslusaj Bobu.
On ima sa teleskopima ogromno iskustvo i znanje.
Ali prvo treba koristiti 1x7 (odnosno oci) pa zatim ici dalje.

vanillasky

Sich jel ovo greska u matrixu ? ili smo upali u twilight zone ?

sashastar

Vanillasky imas pravo.
Pocinju neke stvari stalno da se ponavljaju.

Sich

e stefke, stvarno smo svi srecni zbog tebe al nije poena u broju postova vec u onome sto je napisano. razumes?
znaci ovakvi postovi kao ovi gore bili uopste ne odgovaraju temi, ne nose nikakvu korisnu informaciju, to kakvu titulu imas svi vidimo. ako te bas nesto interesuje u vezi postova pitas u forumu "forum astronomskog magazina".
ne znam da li znas engleski ali ovo je kao stvoreno za tebe i zaista pogledaj http://www.astronomija.co.rs/forum/upload/Posting.swf :)
moracu da primenim nesto ti se nece svideti, a to je da pobrisem tvoje neinformativne postove, a zasto sve je receno u http://www.astronomija.co.rs/forum/upload/Posting.swf
zaista nam je drago da vec u tim godinama zelis nesto da naucis o astronomiji, i jako bitno da na vreme krenes sa razvijanjem ljubavi prema astronmiji. i naravno svi na forumu zelimo da ti pomognemo ako imas bilo kakvo pitanje, ali i nas forumu postoji nacin na koji se treba izrazavati i kako treba pisati
tako da calm down malcice
jel vazi?

p.s. i pogotovo nema vise "j381 53" i slicnih fora! :) ok?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

stefan