• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predlog

Started by Kizza, September 16, 2013, 07:32:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

 Da li je moguće da se u svakoj temi doda opcija "sviđa mi se" i "ne sviđa mi se"?Pimetio sam da neke teme imaju veliku posećenost ali bez komentara.Možda bi se ljudi izjasnili ali ne žele ili ne mogu?Lep način da se podrži nečija teorija,što bi autoru teme bio putokaz da li je na pravom putu ili u zabludi.To bi važilo i za nečije slike umesto da ih hvalimo pojedinačno.Može se glasati sam jednom da bi bilo pošteno  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mmilan

Broj klikova na "(ne) sviđa mi se " i nije neko merilo za kvalitet neke poruke ili teorije. Lako se zloupotrebi itd tako da mislim da ta opcija nije potrebna.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Danijel

Evo iskustva iz prve ruke. Mi smo na Astroforumu pokušali to implementirati, onako, za probu, dogovorno, da vidimo kako će to funkcionirati. Pokus je propao jer se događalo ono što smo i pretpostavljali da će se događati. Tipa: "Zašto ovaj ima više lajkova od mene kada su moji vicevi bolji od njegovih?". ;D

Sve u svemu, odustali smo od toga radi mira na forumu i zato što se pokazalo da to nema nikakve veze s realnošću ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

orion310591

Quote from: Kizza on September 16, 2013, 07:32:18 pm
Da li je moguće da se u svakoj temi doda opcija "sviđa mi se" i "ne sviđa mi se"?Pimetio sam da neke teme imaju veliku posećenost ali bez komentara.Možda bi se ljudi izjasnili ali ne žele ili ne mogu?Lep način da se podrži nečija teorija,što bi autoru teme bio putokaz da li je na pravom putu ili u zabludi.To bi važilo i za nečije slike umesto da ih hvalimo pojedinačno.Može se glasati sam jednom da bi bilo pošteno  :)


Ideja ti je po meni dobra... podrzavam. To moze i da se podesi za svaki odgovor u temi... gde ljudi stavljaju slike... i time bi se izbegli odgovori na temu bez slika. Tema bi bila pregledna i samo sa slikama...

Quote from: mmilan on September 16, 2013, 10:31:25 pm
Broj klikova na "(ne) sviđa mi se " i nije neko merilo za kvalitet neke poruke ili teorije. Lako se zloupotrebi itd tako da mislim da ta opcija nije potrebna.


Zbog cega nije neko merilo? Prvo, retko kad vecina gresi, drugo, prosto ljudi izrazavaju svoje misljenje na koje imaju pravo. Posto si administrator pretpostavljam da imas odredjeni nivo znanja u vezi foruma. Bolje je da neko klikne na "Svidja mi se" nego da pise ceo post "bravo super ti ispala slika napredujes" i time uvecava SQL bazu, a ovamo se brisu attachmenti jer nemate mesta na hostingu. Ovako, ako ga mrzi da pise a podrzava napor autora u vezi slike, on ce da klikne gde treba i podrzace autora, to i jeste svrha opcije svidja mi se. Ne znam na koji vid zloupotrebe mislis ali ako nadjes kvalitetan mod za SMF forum onda tesko da ce biti zloupotreba.

Quote from: Danijel on September 16, 2013, 10:46:52 pm
Evo iskustva iz prve ruke. Mi smo na Astroforumu pokušali to implementirati, onako, za probu, dogovorno, da vidimo kako će to funkcionirati. Pokus je propao jer se događalo ono što smo i pretpostavljali da će se događati. Tipa: "Zašto ovaj ima više lajkova od mene kada su moji vicevi bolji od njegovih?". ;D

Sve u svemu, odustali smo od toga radi mira na forumu i zato što se pokazalo da to nema nikakve veze s realnošću ;)


Nisam tada bio na forumu ali... onda ste dozvolili da se jedna osoba ili grupa osoba postavi iznad drugih ljudi, i to zato sto se oni dure ko neka mala deca... po meni to nema veze s realnoscu a ne ovo drugo...

sasmir

Svidja mi se predlog svidja mi se. Nista gore od onog otvoris stranicu, a ono jos jedan ne konstruktivni -fotografija je odlicna, napredujes kidas itd... A tek kad nemas dovoljno vremena pa ga izgubis na one koji vise od pola postova imaju u tom fazonu.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

kruska

ako je neka tema glupa ne treba pisati u njoj, a
like --- don't like varijante imate na fejsu koji ima drugu namenu.
ko smatra da treba nesto da komentarise, reci ce to pre ili kasnije.
ovo nije sajt npr. vesti koji opet ima drugu da ne kazem huskacku namenu.
Zato postoji forum astronomija ovakav kakav je, u kojem ce administrator (kako god) ako prepozna "smarace" I "trolove" lako uputiti na mesto gde I pripadaju.
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Luger

Zasto se akcenat stavlja bas na astrofotografiju? Ima toliko drugih tema koje uvacavaju SQL bazu, pa se ne pominju.Pogledajte npr. komentare u podforumu Podrum, pa, ako su to konstruktivniji komentari od jednog ili dva komentara na fotografije koje rade ljudi koji su svo znanje, vjestinu i tehniku, ulozili da nam predstave svoje radove  , onda ovaj forum treba da se preimenuje u Fejsbuk. Klikces like, unlike i Bog da te vidi, a ne moras nista da komentarises.
Po meni je bruka koliko se malo trudimo da ih ohrabrimo i pohvalimo.
U principu sam protiv ovog predloga, jer bi ionako mali broj postova bio jos vise umanjen.

Kizza

  Ja otvaram,možda se nekome to ne dopada,dosta različitih tema ali sem par komentara nemam nikakvu informaciju, a naprimer imam preko 3000 poseta "Iskreno šta je ovo na Marsu?",da li  se nekom sviđa ili ne.I tu mi nešto nije jasno.Razumem da neki ljudi nemaju vremena da odgovore ali za jedan klik bi imali sigurno.Svi vidimo da komentare daju isti članovi i ja već znam ko će šta reći.Ako bih to izrazio u procentima,97% im se ne dopada to što sam okačio a opet ako gledam po broju poseta ima mnogo više koje to interesuje.
Što se tiče fotografija sve su odlične čak i one u pokušaju,hrabrost poštujem jer sam i ja među njima,a kada nekog pohvalim ispada da mu se ulizujem.Dešava mi se da na mobilnom otvorim sliku i kad bih dao komentar budem sprečen a jedan lajk bi uvek stigao da dam.
@mmilan
Čini mi se da je zabranjenjo davati samo smajlije?Ako nije to bi malo  pomoglo  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Ljudi, mora da se šalite... "lajkovanje & hejtovanje" na astronomskom forumu, pa nije valjda dotle došlo, da "moramo" i ovo "reliktno parče razuma" da ******* ?

frugorski

         Stanare ovog foruma dozivljavam kao drugare i prijatelje i sretan sam kad sa njima mogu da razmenim po koju rec.Na astro kampovima i predavanjima,ne propustam priliku da se sprijateljim sa sto vise sadasnjih i buducih astronoma.Prihvatam predloge  i kritike  iskusnijih kolega (i neiskusnijih).Ko je bio bar jednom na Letenki,dobro razume o cemu pricam.Ovo je nekomercijalna sfera u kojoj je moguce zadrzati prave ljudske relacije i vrednosti.
          Vidimo se na Letenki i ...vedro nebo  ;)
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

kostur

Lako predloziti, al treba i kod ispisati, a i slazem se sa kruskom - dajte da ne pretvaramo ovo u jos jednu bezosecajnu drustvenu mrezu. Kad neko progovori - progovori s razlogom, ako cuti ili mu se ne prica, ili nije ni primio k znanju to sto je video jer mu nije privuklo paznju.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

r2d2

September 18, 2013, 12:55:41 pm #11 Last Edit: September 18, 2013, 01:27:03 pm by r2d2
Merilo vrednosti   da mi bude like ili unLike?

JOK!

Sta me briga sto su ljudi lenji ili nemaju vremena da ostave komentar, ili im prosto nije zgodno. I ovde su argumentovane price i cinjenice vaznije od pijacnog i prostog slazem se ili ne. Sto da trosimo reci kada imamo vrat pa dovoljno da klimnemo glavom za da ili ne da se ne bi previse mucili...

Inace Kizo ti bi prvi popio gomilu > "ne svidja mi se!" jedinica, pa bi ti posle sam djavo bio kriv sto si tako nesto predlozio , sto se tice clanova foruma. Sto se tice gostiju  e to bi zavisilo od tipa gostiju....
Mozda da uvedemo ali samo za Kizu, kad vec razmislja o kosmickoj popularnosti koju je stekao ovde na forumu?

Kizza

A čemu služi smajli  8)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Smajliji su samo probe osmeha koje uputimo jedni drugima na Letenki  :)

orion310591

Quote from: kostur on September 18, 2013, 11:47:44 am
Lako predloziti, al treba i kod ispisati, a i slazem se sa kruskom - dajte da ne pretvaramo ovo u jos jednu bezosecajnu drustvenu mrezu. Kad neko progovori - progovori s razlogom, ako cuti ili mu se ne prica, ili nije ni primio k znanju to sto je video jer mu nije privuklo paznju.


Nema tu nikakav kod da se pise... sve to ima na netu i treba samo 5 klika misem da se to aktivira... znam o cemu pricam.
Drugo, desava se da ljudi progovaraju i bez posebnog razloga... a to izaziva odredjene probleme...
trece, gde pise da mora da ima i like i dislike? moze samo pozitivni glasovi da se prikazuju...
cetvrto, ako necete da vam lajkovi budu merilo uspeha, sta imate protiv toga da stoje pored vasih slika, iako vam nista ne znace? plasite se da ce vam to ipak u necijim ocima stetiti vasem ugledu "gle ga ovaj nema lajk" ? mislim stvarno ljudi... meni ovo lici na razmisljanje pecinskog coveka... bez namere da ikog vredjam...