• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.

AK Letenka 2015

Started by ivanmsk, March 14, 2015, 01:21:44 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Ma koliko u raznim uputstvima, savetima, pravilnicima i vestima opisivali sve detalje oko kampa, uvek nekom nešto nije jasno. To je zato što je kamp neopisiv :)

A sad ozbiljno: mislim da je bilo neopisivo prijatno, naročito za veterane (veterani su oni koji su u kampu bili bar tri puta).

Bilo je neprirodno toplo preko dana (ali je osvežavajuće bilo misliti kako li je tek u gradu).

Došlo je dosta novih ljudi što je jako lepo.

Bilo je i dosta dece, a čini mi se i više ženskog sveta nego obično (tek ćemo da analiziramo) što je takođe dobro (jer astronomija i astronomska osmatranja nisu samo momački posao).

Realizovano je blizu 100% planiranih programa (možda oko 98%). Nije bilo Razgovora sa fizičarima (neki zbog vrućine nisu došli). Nije bilo osmatračko takmičenje (prosto je neshvatljivo kako tako dobri posmatrači nisu u stanju da pripreme takmičenje). Ostalo je realizovano.

Čekaju se fotografije. Nešto je već objavljeno...

Sinisa

I da,jedina losa stvar je uvek sto kratko traje.
Taman se naviknes I aj kuci :(
150/750 EQ3

Sasa

Quote from: Sinisa on July 20, 2015, 01:52:08 pm
I da,jedina losa stvar je uvek sto kratko traje.
Taman se naviknes I aj kuci :(

Pa to je tačno i već nekoliko godina razmišljamo kako bi bilo dobro da kamp počne u sredu. A neki zaista i dolaze već u sredu. Problem su pare. Strašno mnogo plaćamo za veliki šator, kancelariju (prijavnicu), tuševe, ležajeve itd. Uostalom zato smo i morali da uvedemo kotizaciju. Inače kamp je u početku bio sasvim besplatan.

ivanmsk

Pozdrav iz Slovacke.
AK Letenka 2015 - Pluton (16.-17.-18.7.2015)
Newton 200/900, CCD Astropix 4.0, CCD Astropix 1.4+, NEQ6, CG5, Canon 5D i 600D

mitja

U donjem delu slike pojavljue se jos jedan objekta :-) jel imate neki info sta je to?
Konacno i ja da stavim spisak svojih stvari :)
Celestron astromaster 130 EQ
eq2 celestron montaza.
Skywatcher Alt/Az GoTo.
n

Yagodinac

I ja bih to isto da priupitam  :) Predpostavke:
Kamera - nova, promenljiva, kosmički zrak, novostvoreni hot-piksel...
Od nebeskih stvari - asteroid ili nešto oko geostacionarne orbite.