• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

celestron dvogledi

Started by , June 07, 2004, 06:10:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

 Zanima me kako ocenjujete Celestron dvoglede u pogledu upotrebe za astronomska osmatranja.Naime,nasao sam na internetu podatke o njihovom modelu Celestron 20/80 i 25/100 mm.Dolaze sa stalkom.Kako velicina od 80 odnosno 100 mm utice na kvalitet slike,i kakav je kvalitet optike na ovim modelima.Od Celestrona,iskljucivo me interesiju ova dva modela,skupi su ali to nioje neki problem.

Eladza

Kavi su dvogledi koji imaju elektricno punjinje, mislim oni na bateriju, da li je bolje kupiti taj ili onaj mehanicki !!!
Nasao sam elektronske, veoma povoljno sa jakom rezolucijom npr.20x80...Nemaju nocni vizir...
Ako neko zna nesto o ovome nek napise...
Hvala !!!

sale11472

Celestron dvogledi definitivno nisu skupi. Ali nisu ni onaj najviši kvalitet koji Kineska optička industrija može da ponudi tako bar kažu oni koji su ih koristili i posedovali .... Sa druge strane to su ozbiljni instrumenti pa ih ne bih poredio sa onim što može da se kupi  po našim prodavnicama lovačke opreme... 80 i 100 mm ne utiču na kvalitet koliko utiču na TEŽINU takve dvoglede i nema nekog smisla koristiti bez jakog stativa...

Ovo o dvogledima koji imaju električno punjenje i rezoluciju od 20x80 mi nije ni najmanje jasno pa to neću ni komentarisati...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Ljubo

Ja imam Canon 18x50 dvogled sa stabilizacijom slike (pomoću baterija) i radi fantastično!

Medjutim, nisam siguran da se takvi prave sa 8 cm prečnika (jer je nepraktično za držanje).

Možda se radi samo o modelima koji imaju ugradjenu kameru (na baterije), a ne i sa stabilizacijom slike?

Eladza

Moze li neko da mi kaze nesto vise o dvogledu tipa Bushnell 13-2050, optika 20x80...Uopste kakva je to marka Bushnell, prvi puta kupujem dvogled a ovaj sam nasao povoljno...Hvala !

sale11472

Quote from: Eladza on March 08, 2009, 01:40:01 pm
Moze li neko da mi kaze nesto vise o dvogledu tipa Bushnell 13-2050, optika 20x80...


Ovo opet zvuči nejasno....
Naime oznake na dvogledima se uobičajeno sastoje od uvećanja x prečnika objektiva...
Prema tome taj Bushnell bi trebalo da bude nešto kao 13-20x50 što bi značilo da se radi o zum dvogledu koji uvećava od 13 do 20 puta i ima prečnik objektiva od 50 mm  sa druge strane dvogled 20x80 uvečava 20 puta i ima prečnik objektiva od 80 mm ......

Nisi pomenuo za šta ti treba dvogled ali obzirom na tematiku ovog sajta uobičajena je preporuka 10x50 varijanta.... ako ti treba za panoramska posmatranja a ne za astronomiju onda bih pre preporučio neki 8x40 ili sličan ili npr 7x50...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

cisto iz kurtoazije svojevreemno sam od zlatka (optimus rijeka) kupio mali dalekozor 7x35...bilo mi dosadilo imati 50mm i 70mm jer su mi bili preteski za svakodnevno nosenje naokolo...neznam kolika je tocno bila cijena ali bila je neka normalna ;) sto se mehanike tice takodjer je rijec o solidnim materijalima i izradi, optika - ok...dakle jedan sasvim normalan dalekozor i po cijeni i po karakteristikama (uz veliko vidno polje)...nista posebno, nista predobro - vec solidno i za male novce...znam da ti nece previse pmoci ali eto jos jedno iskustvo

m
Vidulini Observatory

Eladza

Ljudi ja sam se zainteresovo za ovu marku Bushnell, od svih dvogleda na americkoj hit ponudi izabrao sam ovaj Bushnell 20x50, kosta oko 70 eura, narucio sam pa cu vam javit kakav je...Treba mi kad idem na planinarenje i terensku nastavu iz geografije, nista posebno, a ako se pokaze dobar, kupicu onaj 25x100 ....Pozdrav !!!

Eladza

I konacno da vam javim da sam dobio Bushnell-a kog sam porucio 20x50...Odlican je,lagan,srednje velicine...Sto se tice optike, radi kako pise...Objekat udaljen oko 1000 m priblizi na oko 50...
                 Preporucio bi ga svakom !!!    Pozdrav !

mravic

Pogledaj u zvezdano nebo sa njim, pa onda nam opisi, dali su sve zvezdice tackice a ne dvostruke zvezde, dali su sve ostre, cak i pri obodu vidnog polja, i sl. Povecanje je nebitno...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Eladza

Ovaj dvogled definitivno nije namijenjen za astronomska osmatranja..Gledam te prekrasne zvjezdice, ali imam osjecaj da ih bolje vidim golim okom...Slike nisu duple, zvijezde su pojedinacne...Ali u ovom slucaju imam osjecaj da moj dvogled udaljava objekte...Svaku zvijezdu vidim kao malu tackicu...Al moram priznati da su slike jako ostre...

Danijel

Možda gledaš s krive strane ;D
šalamala :-X
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Igor

Možda imaš takav utisak zbog male izlazne zenice takvog dvogleda?

Yagodinac


Eladza

Nije problem,malo sale nije na odmet..
Ovaj moj Bushnell 20x50 je extra stvar za posmatranje prirode,lov, planinarenje,terenske nastave....A ako budem imao priliku, naravno kupit cu i teleskop, al bih vise volio neki mocan dvogled, Barska ili Celestron 20x80, s postoljem...Il mozda cak 25x100...