• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kraj Astronomije

Started by Predrag, September 23, 2009, 12:33:37 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

September 23, 2009, 12:33:37 am Last Edit: September 24, 2009, 02:54:47 pm by mmilan
Čitam i ne mogu da verujem. Nema više jedinog časopisa koji kupujem i rado čitam.
Tužno. Ali verovatno ima valjanih razloga.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Danijel

September 23, 2009, 02:10:59 am #1 Last Edit: September 23, 2009, 04:33:50 am by danijel
Ne mogu vjerovati, ovo je pravi šok
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

plandor

Koji je razlog? Finansije?

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NShappy

Hoćemo li dobiti neko objašnjenje?!?

Ma i ja lupam... koliki li je bio prodati tirž? Verovatno je polako opadao kako je deo "čitalaca" skontavao da u toj astronomiji nema astrologije.

Obersturmfuehrer

E jebga...
Nema veze, poceo je veliki brat, a  Blic Grand Show revija i Skandal redovno izlaze.
...
Ma da se to neko ne sprda sa nama?

Predrag

Ocigledno je da nasa drzava ne ceni nauku. Milion je primera za tako nesto.
Pa i na sajtu rts-a nema vise kategorija nauka.
Mislim da je bruka za drzavu sve ovo.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

r2d2

September 23, 2009, 08:31:12 am #8 Last Edit: September 23, 2009, 08:51:36 am by r2d2
Ljudi, meni kao da je dan žalosti. Nemogu da verujem. Bedak do kraja.

Možda možemo nekom akcijom, potezom, pomoći, bilo čime -  da sprečimo gašenje, šta mislite?

Recimo ja bih bio spreman da palćam mesečnu članirinu ili tako nešto, dajte predloge,,,, ,,možda možemo nešto učiniti ? ? ?

Ajde da napišemo apel-pismo Ministru nauke i da se svi forumaši izpotpisuju,

Ili da se direktno obratimo pismom g.dinu Tadiću, (meni to nije smešan potez, ma kako utopijski bi mogao nekome da deluje)...

Bitno je da odmah reagujemo dok je sve sveže u što većem broju..


Obersturmfuehrer

Pa clanarinu placas kad kupis Astronomiju :)
Ne znam, i ja bih bio spreman na to i verovatno jos par ljudi sa ovog foruma, ali to sigurno ne bi bilo dovoljno da se iznese ceo casopis. Mozda je jedno od resenja pretplata (ja sam do sada uvek kupovao na kiosku), ali ne verujem da bi cak i tako moglo nesto znacajnije da se uradi, jer kao sto rece NShappy
QuoteVerovatno je polako opadao kako je deo "čitalaca" skontavao da u toj astronomiji nema astrologije.


marino

September 23, 2009, 09:18:36 am #10 Last Edit: September 23, 2009, 09:27:09 am by marino
http://www.zvjezdarnica.org/astronomija/dan-kada-je-astronomija-umrla

sasin clanak, danijelov clanak i na dnu moj clanak - osvrti na ovo!

tuga, sramota i jad za najboljim izdavackim projektom na podrucju ex ju u svijetu astronomije-astronautike.

m
Vidulini Observatory

GENESIS

Uključim juče TV-lokalna stanica.

Voditeljka jutarnjeg programa najavljuje sledeću rubriku:

"A sada da vidimo šta nas čeka danas. Na redu je horoskop za današnji dan."




NShappy

Voleo bih da Aleksandar ovde napiše koji su sve konkretni problemi doveli do gašenja astronomije (ne, ne pišem ovo da bih ga prozivao) i da razmotrimo šta se može učiniti da ova odluka o gašenju ne potraje dugo. Da gašenje u stvari bude kratka pauza.

Predpostavljam da bi problemi bili lakše prevaziđeni da je rasprodati tiraž bio veći (koliki je uopšte bio tirž stronomije?) ili da je bilo više sponzora i više oglašavanja.

Veči tiraž? Pa recimo, da se dođe do profesora i nastavnika po školama i univerzitetima, pa da se bar ove imućnije institucije pretplate na časopis...

A kako pristupiti ministarstvima koja bi mogla da pomogu?!? Meni je jasno da je do njih teško doći ali kada se kroz kojekakve "veze" do njih dođe, hoće da pomognu. Kako naći ove veze? Đelić je aktuelni ministar za nauku. A ovde: http://www.personalmag.rs/it/imenovan-tim-koji-ce-voditi-ministarstvo-za-nauku-i-tehnoloski-razvoj/ su ostali iz tog tima. Može li se nekako stupiti u kontakt s' njima?

Jbt. sve sam bliži odluci o bežanju iz Srbije!!! Ne odlasku, nego BEŽANJU!!!  >:(

Yagodinac

Zaista loša vest. Izgleda da smo polako osuđeni na internet...
Imam utisak da su problemi trajali duže i da je ovo tipičan primer gde država nije ništa uradila na popularizaciji nauke. Časopis bi bio profitabilan ukoliko bi svaka stota osnovna škola u Srbiji naručila primerke za zainteresovane đake. Ili ako bi gimnazijalcima bilo rečeno da ovakav časopis postoji.

Takođe se nadam da je ovo trenutni zastoj, pauza u izlaženju.

NASA

stvarno strasno..znam kada sam prvi put naisao na casopis kada sam tek pocinjao da se interesujem za astronomiju i koliko sam bio srecan da jos postoji ljudi koji to vole...koliko mi je samo casopis pomogao i sve...strasno :/