• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Klimatske promene na Zemlji

Started by Kizza, January 04, 2009, 10:20:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kizza

U Beogradu su i dalje prolećne temperature.danas 25.11.2009 se očekuje 20 c!A evo slike od jutros.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Ja sam sa dva klika na fotoaparatu ukratko pokazao kako protiče svaki dan u Boru. Mada je iskreno ovo na slikama najblaža moguća verzija, pošto je dim minimalan. Zato ovde variraju temperature, a još je i nadmorska visina oko 400 metara. Nebo je za posmatranje zvezda ovde vrlo retko "čisto". Vidljiva su samo cirkumpolarna sazvažđa, a sve što je ka horizontu je retko moguće videti. Dim, dim, dim i dim.
Što se tiče svetlosnog zagađenja, ovde mogu svi reflektori biti upereni u nebo i biće isto.
Divlja deponija na svega dva kilometara od centra grada (što se vidi sa slike), koja gori stalno i dimnjaci koji su pored gradske pijace (šta reći).

http://svemir.wordpress.com/2009/11/24/dve-slike-na-brzinu/
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Uh,slike sve govore ! Na žalost ni kod mene nije bolje,živim u Novom Beogradu na granici sa Zemunom, kad zimi ne duva vetar!Probaću da to slikam da te malo utešim  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Najgore od svega je što na ovim dimnjacima izlazi kadmijum, arsen, bakar i još mnogo toga. I sve je kancerogeno. A klima je promenljiva i zbog veoma promenjenog reljefa, zbog iskopavanja za potrebe RTB-a.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Evo snimka o zagađenju koje dolazi "odozgo" :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Kao neka rešetka. ;D
Tako se buši ozonski omotač! ???
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Evo i muzičari pomažu da se spreče klimatske promene i to koncertom 7.12.2009 u Kopenhagenu: http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/461/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82+%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%85/336871/%D0%97%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B5+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2+%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0.html
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo približava se i samit u Kopenhagenu gde će se lideri Sveta sastati u pokušaju da spasu klimu naše planete:  http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/701/%D0%9C%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B0+%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0/345221/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B5+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BB%D0%B5%D1%80%D1%83.html
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Evo šta ja mislim o našem učešću na tom svetskom skupu. Pratim veoma dugo rad našeg ministarstva ZŽS i slobodno mogu da kažem da samo prodaju maglu kada je u pitanju životna sredina.

http://svemir.wordpress.com/2009/11/24/kad-ne-vredi-ne-vredi/
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Na žalost loše vesti iz Kopenhagena!Navodno predstavnici iz Kine se ne slažu sa rezolucijom i kako stvari stoje neće niko potpisati povelju!Evo kako NASA izveštava o samitu: http://climate.nasa.gov/blogs/index.cfm?FuseAction=ListBlogs
Inače za sada su najgore prošli demostranti,ima mnogo uhapšenih,a još uvek je neizvesno obraćanje svih predsednika koji su doputovali.
Kao što sam ranije rekao bla,bla,truć,truć.....Evo i slike o koncentraciji ugljen dioksida u julu.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Sad baš čitam o ovome i tačno se znalo da će Kina praviti najviše problema. Čak se i Ameri malo urazumuli, mada tih 17% što bi oni hteli da smanje nije dovoljno. Ali od koga je, dosta je! ;D
Već je sigurno da će se napraviti neki sporazum, čisto da ne propadnu skroz pregovori, ali on nema šanse da bude onaj koji će srediti problem klimatskih promena.
Biće to sporazum sličan sporazumu na pijaci, "daj koliko daš"! ;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Izgleda da je postignut dogovor u Kopenhagenu  :P(he,he, u to ni veverice ne veruju ali ajd sad) a meni je zanimljivo da najavljuju najnižu temperaturu za ponedeljak  21.12 2009 godine (početak zime)-16 c i najvišu oko -6 c za Beograd.A za sredu 23.12.2009 godine +2C ujutro do +12C oko podneva!Uh da li je to moguće ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Nenad

Ko bre to najavljuje? Ovi naši ne znaju ni kakvo je vreme bilo, a kamoli kakvo će biti, i to za nekoliko godina.

Kizza

Ha,ha :DStvarno nisu predvideli ovaj sadašnji sneg ali zanimljivo kako nađu podatak da je 1930 godine bilo -20 c u Beogradu  :P
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Za malo da pogode  ;) Verujem da ni njima nije lako ipak je ovo vreme klimatskih promena  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?