• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Komentar ADRB na clanak u AM o smeni predsednika SAAS-a

Started by akerue, February 19, 2011, 11:51:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

SrdjanP

Quote from: Dejan V. on February 20, 2011, 12:54:05 pm
imam samo jedno pitanje za Sasu, Srdjana, Milana i Janka: Kako ste uopste, u kom stanju sna, polusna, somnabulije (ili cega vec) mogli dopustiti da ovako nepismen covek postane predsednik SAAS?



To je jako dobro pitanje.
Ja licno sam u pocetku dobro saradjivao sa njime. Ne samo u trenutku izbora vec i kasnije smo imali zajednicke akcije u Zr.
Tokom vremena njegova komunikacija se promenula, postao je vrlo arogantan, netolerantan i tvrdoglav. Prema nekim clanovima saveza nije pokazivao minimum postovanja.

Koliko ja znam, mi ovde okupljeni na forumu, kampu i drugim mestima NIKADA nismo komunicirali prostacki, nismo vredjali jedni druge. cak smo bili uvek korektni prema pobednicima na MMaratonu, nismo ih ignorisali :)

Mozda sam ispao naivan, ali zaista nisam ovo ocekivao od Dragana Radmilovica. Zao mi je zbog svega, ali tako tvrdoglavog coveka poodavno nisam sreo.

Dejan V.

Srdjane, svi mi ovde imamo jednu zajednicku pasiju, a to je astronomija. Zapravo, ljubav prema svemiru. Ocarani smo tim beskrajem, razmisljamo sta se sve tu moze naci, kako izgledaju nasa braca i sestre u svemiru (kako je ekstraterestrijalne civilizacije nazvao Karl Sagan). Kako da kazem, ovim stvarima nije mesto u tako lepoj nauci kao sto je astronomija.

Dragan Radmilovic ocito vise ne uziva podrsku i poverenje UO SAAS-a, i da ima imalo elementarnog morala povukao bi se sam. Svojim prostackim i naredbodavnim ponasanjem je unistio mogucnost komunikacije sa vecinom clanova SAAS-a, i tu je kraj, ta prica je ispricana. Nego, imam predlog: ako Radmilovic vec nece da se povuce, ugasite SAAS, pa u istom (ili nesto izmenjenom obliku) osnujte novo udruzenje, i stavite tacku na ovo. Nema smisla da se taj covek vise nalazi u fokusu ovog foruma (i uopste), kad imamo novi AM, i sve te lepe stvari koje prave Janko, Sasa i ekipa s njima.

mravic

Naša najveća greška je što nismo uzeli advokata prilikom osnivanja društva i napravili statut kakav treba već smo to ostavili Draganu i sada on to koristi.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NeS

Gospodine Stribog cini mi se da si vec u prethodnim postovima upao u praznu demagogiju.
Ljudi imaju problem i pokusavaju da ga rese, to nije tako lako.
I kad imas sve na svojoj  strani nije lako preolomiti, to zna samo onaj ko se nalazio u slicnoj situaciji.
Ja ih razumem, njima je sada najpotrebnija moralna podrska a ne kritika. Valjda je to i svrha ove diskusije.
Mi koji nismo iz te price ionako ne mozemo konkretno da im pomognemo.

radan

Pozdrav svima
Nahzalost izgleda da svaka organizacija mora da prodje kroz ovakav tezhak period i da prelezhi ove teshke dechije bolesti da bi kasnije stalo na jache i zdravije noge. I kod nas u Skoplju je to bio sluchaj sa nashim osnivachima ali kad se sukobe koncepti daljeg razvoja jedan od njih mora da pobedi. Zhalosno je shto se sve ovo deshava ali ako neshto mora onda nije teshko.
Pratio sam celu situaciju pa poshto mislim da mogu da pomognem kao iskusan u ovim stvarima zato vam i pishem. Zanam vas skoro sve, pa se nadam da nema potrebe posebno da se predstavljam. Nazhalost stvari kada se na pochetku pogreshno postave to se kad tad mora ispraviti. Od svih komentara koje sam prochitao najvishe mi se dopada Yagodinchev i mislim da je to najbolji , najbrzhi i najbezbolniji nachin da se prebrodi kriza. Draganu treba da se ponudi mesto da radi to shto radi ali jednostavno nesme vishe biti predsednik i prestavljati SAAS. Neki su odlichni radnici ali loshi rukovodioci.
Jedna od najloshijih osobina kod ljudi je tashtina. Ako se ona umesha u celu ovu prichu onda nishta nece lepo ispasti. Ako iz SAASa izadju oni koji su glasali za jegovu smenu ja stvarno neznam kome ce Dragan da rukovodi i koga ce da prestavlja. On se hvali tim izlozhbama, ali u njima su najvecim delom slike onih koji su za to da se on smeni. Kakvu ce izlozhbu i od koga ce on uzeti slike za te izlozhbe.
On mozhda ima velike zasluge za osnovanje SAASa ali ga nije on osnvao nego je iskorishceno to shto ima vremena i mogucnosti da besplatno putuje.
Dragan mora da shvati da mora da poslushe ljude koje predstavlja pogotovu ako su kompetentniji od njega po pitanju same astronomije. Zakon i statut ako pochnu da se koriste je tragedija sama po sebi ali sam siguran da ce Dragan i tu bitku izgubiti jer je vishe nego ochigledno da se vecina po broju i po kvalitetu rada u astronomiji u Srbiji reshila da ga smeni.
Meni je najtragichniji njegov pokushaj da predstavi Zorkica i Janka kao separatiste koji bi da povuku svu vodu u Vojvodini. Ljude znam i to nije tachno. To je lazh zbog koje on mora da bude smenjen. Na zhalost Ostatka Srbije je shto nemaju josh po nekoliko Zorkica i Janka ali shto ne iskoristiti i ove sho imamo pa ma gde U SRBIJI oni bili.
Ja bih razumeo Dragana da ova funkcija ima neku drushtvenu tezhinu ili da su neke velike pari u igri. Ovako se sve svodi na ego i inat, a to i nisu bash dobri saveznici u ovom sukobu. Sdruge strane voleo bih da ljudi koji su za smenu Dragana razmisle i nekako ga nagovore da svi zajedno sednu i da razgovaraju i da se iznadje neko reshenje gde nece svi bash izaci zadovoljni sa tog sastanka ali da SAAS nastavi da radi.
Isto tako sam ubedjen da ovde ima i jako puno nesporazuma i nerazumevanja (pomeshanih sa tashtinom) shto zbog manjka komunikacije shto zbog raznih okolnti koe su se izdeshavale.
Moj savet Draganu je da shto pre pozove telefonom lichno sve uchenike u sukobu i zakazhee tu skupshtinu. Ljudima iz skupshtine SAASa od sveg srca savetujem da malo popushte i da se Draganu omoguci dalji rad u onome shto zheli da radi stim shto ce za svoj rad podnositi izveshtaj SAASu.
Nemoramo svi da se volimo u nekoj organizaciji. Ali astronomija u Srbiji je mnogo veca pricha od nas samih da bi dozvolili tashtini da je unishti.
Pozdrav svima iz Skoplja i zhelim vam da shto pre i shto bezbolnije reshite probleme.
Radan Mitrovic

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sekula

Ova tema je očigledno isrcrpljena i sve ono što je najvažnije smo imali prilike da do sada pročitamo od raznoraznih aktera i nama dragih prijatelja na forumu koji su dobronamerno ovo komentarisali. Kako se situacija u SAAS-u i dalje treba sredjivati, do tada ćemo čekati nove vesti o tome. Pošto se ne bi više trošili dodatnim diskusijama u kojima očigledno se ne može čuti ništa novo, ova tema će biti zaključana do trenutka kada se nešto bitnije bude desilo vezano za nju.

Da bi izbegli komešanje i dalju razmenu "uzavrelih" strasti, a sa druge strane sačuvali dobar duh i potrebu diskusija u konkretnim i praktičnim temama ljubitelja ovog foruma, te izbegli zloupotrebu takozvanih "navijača" koji se samo zbog potrebe navijanja i pravljenja buke prijavljuju na ovaj forum, tema do daljnjeg ide u

LOCK.

Tema će biti otključana ukoliko se pojave nove informacije ili dese novi momenti.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |