• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

5h 53m 27s,-6 10' 56 ???Nibiru

Started by Cygnus X-1, June 16, 2012, 01:04:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cygnus X-1

Evo ovako,pre sad vremena video sam emisiju posvecenu ovom sajtu pa sam odlucio da se uclanim u forum jer sam oduvek bio zainteresovan za svemir , njegove tajne i misterije.Nedavno sam na you tub-u video jedan zanimljiv snimak pod nazivom Nesto u svemiru i skrivanje informacija o tome(Brown dwarf).Naravno ima mnogo snimaka na tu temu ali sam ovaj odabrao jer pokazuje tacne koordinate na koje treba obratiti paznju.Jos je zagonetnije da kada se iste ukucaju u Google Earth Sky vidi se da je deo neba na tom podrucju isecen,zatamljen. :o  ???

http://www.youtube.com/watch?v=lFnWyn0lGyI

Zanimaju me vasa misljenja i komentari na sve ovo.

Takodje voleo bih da cujem vasa misljenja o najvecem pitanju od svih a to je postojanje zivota u svemiru.Po mom misljenju svemir je "prenaseljen" ali nas ogromne razdaljine sa dodatkom nase jos nedovoljno razvijene tehnologije sprecavaju da to naucno i potvrdimo.Uostalom zivot cine i razne forme "ne inteligetnog zivota" a ne samo tehnoloski razvijene civilizacije.Znate,ne zvuci mi logicno da postoji prakticno nesaglediv prostor a zivot samo na jednom mestu-to je besmisleno.
Izvinite ako sam temu postavio u pogresan deo foruma ,nov sam pa dok se ne snadjem bolje...

NShappy

June 16, 2012, 01:32:11 pm #1 Last Edit: June 16, 2012, 01:37:31 pm by NShappy
Za početak, malo čitaj druge teme na forumu. Mnogo toga je već prežvakano.

Deo na Google Sky Map isečen i zatamnjen?!? Da li si lično našao deo neba koji je u SkyMap skriven? Na koordinatama koej si naveo se vide normalne zvezde i slika se ni u čemu ne razlikuje od okoline.

Sekula

Što bi neko skrivao na Google Sky Map delove neba? Kao kada bi na globusu skrivali delove Tihog okeana. Sem toga, u svetu već toliko ljudi imaju teleskope a neki od njih stvarno moćne. Pa barem neko od njih bi objavio da je našao nešto neočekivano. Ipak nismo više u informativnom mraku bez obzira na svu moguću političku globalizaciju. Uzme se taj deo neba i snima i ako se vidi neko kretanje objekta u njemu sumnja se na planetoid ili kometu npr. Nema prostije provere kada je tako nešto u pitanju. Ali i na to su našli odgovor tvorci teorija zavera pa su se dosetili i rekli da planeta iliti objekat nije vidljiv jer je u IC delu spektra pa ga je nemoguće zapaziti običnom optikom. Šta je sledeće?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Ako si zainteresovan za svemir mogao si i sam da proveriš ove koordinate, nije to tako teško.
Za početak reč je o regionu u okolini Betelgejza, tačnije stepen-dva prema Orionovoj maglini. Naravno da sam ja za tebe izvukao screenshot gde se vidi da na Google sky ništa ne kriju - tu su samo zvezdice  ;D Tu je i pogled iz Winstarsa, čisto da se vidi da tu nema nekih relevantnih deep sky objekata.
A ako te ne mrzi da proveravaš teorije zavere - probaj te iste koordinate da učitaš u Simbad bazu podataka. To je najmerodavnija astronomska pretraživačka alatka dostupna i profesionalnim astronomima i običnim smrtnicima.

Cygnus X-1

Pa posto sam ja sad ispao malo caknut sto nisam proverio to i licno,evo uradio sam to za vas.Kada sam te koordinate ukucao u Google Earth Sky dobio sam crnu sliku bez icega a onda sam po uputstvu iz klipa odzumirao sliku i dobio istu sliku kao sa klipa,slikao desktop 2 puta ,jednom celu sliku a drugi put sam slikao desktop tako da se vidi deo ovog foruma i tvoj odgovor da ne bude sumnje da sam nesto cackao oko slike.I gde je na tvojoj slici ona zelenkasta maglina levo od tamnog kvadrata?Ja dobijem isto ko na klipu a ti mi ovde dajes neku sasvim drugaciju sliku?Sad vi meni recite da ja nisam u pravu pa valjda vidim sta je na slici a preko kojih programa si ti slikao pa dobio ove slike meni i nije vazno a ocogledno se razlikuju.I drugo,objasni ti meni deo tvoje slike na kojem se jasno vidi da nesto nije u redu jer je apsolutno nemoguce da se svetlost u svemiru krece po tako pravoj liniji obrazujuci deo kvadrata,zaokruzio sam to za vas i pokazao strelicom na taj deo,jasno je da je ubacena slika u tom delu,pa bi bilo bolje pazljivije gledati u slike koje se postavljaju a tvrdis da su ok jer nisu.Evo mojih slika:

Sekula

Quote from: Cygnus X-1 on June 17, 2012, 01:20:26 pm
Pa posto sam ja sad ispao malo caknut sto nisam proverio to i licno,evo uradio sam to za vas.Kada sam te koordinate ukucao u Google Earth Sky dobio sam crnu sliku bez icega a onda sam po uputstvu iz klipa odzumirao sliku i dobio istu sliku kao sa klipa,slikao desktop 2 puta ,jednom celu sliku a drugi put sam slikao desktop tako da se vidi deo ovog foruma i tvoj odgovor da ne bude sumnje da sam nesto cackao oko slike.I gde je na tvojoj slici ona zelenkasta maglina levo od tamnog kvadrata?Ja dobijem isto ko na klipu a ti mi ovde dajes neku sasvim drugaciju sliku?Sad vi meni recite da ja nisam u pravu pa valjda vidim sta je na slici a preko kojih programa si ti slikao pa dobio ove slike meni i nije vazno a ocogledno se razlikuju.I drugo,objasni ti meni deo tvoje slike na kojem se jasno vidi da nesto nije u redu jer je apsolutno nemoguce da se svetlost u svemiru krece po tako pravoj liniji obrazujuci deo kvadrata,zaokruzio sam to za vas i pokazao strelicom na taj deo,jasno je da je ubacena slika u tom delu,pa bi bilo bolje pazljivije gledati u slike koje se postavljaju a tvrdis da su ok jer nisu.Evo mojih slika:



Šta je poenta tog klipa i načina na koji se analizira isti? Da zato što u jednom planetarijumskom programu nedostaje čitava jedna sekcija što može da bude i bug ispada da se nešto time pokušava da sakrije? Hajde malo elementarnog poznavanja astronomije da uključimo u zdravu logiku. Da li tela koje se kreću a pogotovu kao što su planete, planetoidi i komete ostaju u istim sazvežđima godinama? Da li je moguće da čitava jedna grupa astronoma koja se bavi traganjem za malim planetama Sunčevog sistema kao što su to komete i asteroidi nisu uspeli da u čitavoj ovoj regiji ništa ne pronadju?

Zašto bi Google Earth Sky iz 2007 godine obrisao sliku tendeciozno? Jer se na njoj vidi planeta znatno veća od Zemlje ili  dolazeća armada svemirskih brodova?  I šta znači povezivanje sa pravoguonim delom slike i pravolinijskim kretanjem svetlosti? Kakva je ovo logika? Nemamo mi šta ovde i od koga da krijemo. Pre bih pokretaču teme prvo predložio da izadje malo napolje i gleda zvezdano nebo nekim teleskopom nego li da se bavi teorijom zavere sa stavom - ima tu nešto...

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

June 17, 2012, 02:11:24 pm #6 Last Edit: June 17, 2012, 02:42:07 pm by kruska
volim ovakve teme,
ko prvi dodje na ideju uslikace taj region

nema nista da se mrdne a da se ne primeti
mada je taj deo vec pri horizontu
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Cygnus X-1

June 17, 2012, 02:18:43 pm #7 Last Edit: June 17, 2012, 02:39:41 pm by Cygnus X-1
Heh.. da imam teleskop rado bih posmatrao.

"probaj te iste koordinate da učitaš u Simbad bazu podataka. To je najmerodavnija astronomska pretraživačka alatka dostupna i profesionalnim astronomima i običnim smrtnicima."
pa sada sigurno nije vise tamo od 2007 ko zna gde je ali oni u GSE tu svoju "rupu" nisu odklonili od onda a tada je nesto bilo tamo

Ima tu nesto "stav"?Pa kad ocigledno ima!Ah, da,u pitanju je "bug" koji nisu otklonili od 2007-e!?Ko da su neka osnovna skola pa nemaju da plate programera da odkloni gresku.Izgleda da je prosto gledanje u nocno nebo i uzivanje u predivnim prizorima jedino sto vi radite a bez ukljucivanja razmisljanja sta se tamo i zasto desava i pokusaja da se odgonetnu misterije kojih je svemir prepun.To je razlika izmedju mene i vas kolko mi se cini.
A ono za kretanje svetlosti...pa poenta je da se i prostim gledanjem u sliku cini da je na tom delu prelepljena druga slika,e to je u pitanju.Ali ne,sve treba uzimati zdravo za gotovo kako nam se servira.I zemlja je bila ravna i svi su u to verovali,i oni sa teleskopima i oni bez,i uceno i staro i mlado,a sad znamo da je okrugla.To je bio stav zvanicne nauke!Da ste mi dali istu sliku ali sa vecim zumom (ka ivicama ako moze) verovatno bi bilo lako dokazati da sam u pravu jer bi se na ivicama videlo da zvezde imaju samo jednu svoju polovinu,tacnije slika koja je koristena da se pokrije originalni deo presekla bi neke od zvezda na pola.Ni to nije logicno,jel???
Bilo koja nauka u kojoj ne postoji sumnja da je nesto ipak nedoreceno ili mozda pogresno obesmisljava dalji razvoj same sebe,jer je ona vec savrseno dorecena.Pih.

Predrag

Nažalost, biće ovo još jedna tema u kojoj će biti uzaludno trošiti energiju na objašnjenja.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Cygnus X-1

Quote from: Predrag on June 17, 2012, 02:25:39 pm
Nažalost, biće ovo još jedna tema u kojoj će biti uzaludno trošiti energiju na objašnjenja.


Neka ,potrosi malo zdrave logike to mi i treba,kad si se vec ukljucio i potrosio deo te energije a nisi reko nista.

Sekula

Quote from: Cygnus X-1 on June 17, 2012, 02:18:43 pm
Heh.. da imam teleskop rado bih posmatrao.

ima tu nesto "stav"?Pa kad ocigledno ima!Ah, da,u pitanju je "bug" koji nisu otklonili od 2007-e!?Ko da su neka osnovna skola pa nemaju da plate programera da odkloni gresku.izgleda da je prosto gledanje u nocno nebo i uzivanje u predivnim prizorima jedino sto vi radite a bez ukljucivanja razmisljanja sta se tamo i zasto desava i pokusaja da se odgonetnu misterije kojih je svemir prepun.To je razlika izmedju mene i vas kolko mi se cini.
A ono za kretanje svetlosti...pa poenta je da se i prostim gledanjem u sliku cini da je na tom delu prelepljena druga slika,e to je u pitanju.Ali ne,sve treba uzimati zdravo za gotovo kako nam se servira.I zemlja je bila ravna i svi su u to verovali,i oni sa teleskopima i oni bez,i uceno i staro i mlado,a sad znamo da je okrugla.To je bio stav zvanicne nauke!
Bilo koja nauka u kojoj ne postoji sumnja da je nesto ipak nedoreceno ili mozda pogresno obesmisljava dalji razvoj same sebe,jer je ona vec savrseno dorecena.Pih.


Sliku iz 2007 godine niko nije retuširao u Photošopu da bi sakrio iz nje "nešto"? Oni se baš ne razumeju dobro u Google korporaciji u Photoshop pa su zato rešili da tu ostave rupu na karti neba.

Nema šta da se tu prihvata ili ne prihvata. Kataklizme su moguće pa čak i ekstinkcije tj naglo nestajanja života. Udari dovoljno veliki asteroid ili kometa i kraj. Ali za tako nešto treba da postoje dokazi kada se širi ovakva priča o planetama ili predstojećeoj poseti vanzemaljske flote brodova. I još se pri tome planeta ili planetoid definišu kao IC tela čime se opravdava njihova nevidljivost za većinu posmatrača sa Zemlje.

Astronomija je naučna disciplina. Za sve što se tvrdi moraju da postoje dokazi, činjenice. A ne rupe i bug-ovi u nekim online planetarijumskim programima.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Predrag

Quote from: Cygnus X-1 on June 17, 2012, 02:28:31 pm
Neka ,potrosi malo zdrave logike to mi i treba,kad si se vec ukljucio i potrosio deo te energije a nisi reko nista.


To je sve što sam imao da kažem za ovu temu, pošto su ti ostali već sve rekli.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Cygnus X-1

June 17, 2012, 02:42:12 pm #12 Last Edit: June 17, 2012, 02:49:06 pm by Cygnus X-1
sto bi Lala reko-Sta cu ja ovde,kad ja imam samo sestre!?


"Za sve što se tvrdi moraju da postoje dokazi, činjenice. A ne rupe i bug-ovi u nekim online planetarijumskim programima. "
e tu se slazemo,samo je pitanje sta je za koga cinjenica i dokaz.Oni silni dokumentarci pa klipovi na you tube-u nisu nikakvi dokazi?Gledao sam jedan ruski dokumentarac koji govori o tome da se centar zemlje koji pluta u magmi pomerio dosta od centra ka jednoj strani ka spolja i da kada se gleda u kompas ispada da mu je sever pravo pod nogama.Vrlo smisleno ako bi nam se npr priblizavalo neko telo velike gravitacije koja bi prvo uticala na najgusci deo planete a to je upravo samo jezgro.Bar sam mislio da dokumentarne filmove prave ljudi od autoriteta ako su klipovi na yt namestaljka nekoga ko ima mnogo vremena

kruska

daj nam nesto vise informacija o tom nibiru ako saznas
ako je magnitude do 17-18. onda se sigurno moze uslikati
mozda je google sky samo mene cekao da nadjem nibiru ;)
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Predrag

Quote from: Cygnus X-1 on June 17, 2012, 02:42:12 pm
sto bi Lala reko-Sta cu ja ovde,kad ja imam samo sestre!?


Da, baš tako, moglo bi da se primeni na tvoju temu.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan