• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

300/1500 EQ6 PRO GoTo Skywatcher Newton, ima li smisla dati pare za ovo?

Started by tomato011, March 28, 2012, 02:35:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Taj deo me ne zanima, jer sam samo izneo zaključak da će biti manje opreme i manje onih koji će posmatrati.
Na euro ne mogu da utičem, ali i poskupljenja od 40 000 na 50 000 nisu realna. Gde bi stigli kada bi svi tako dizali cene.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

zozo83

i ja sam se iznenadio cenama, i mogu vam reci da sam odustao u skorije vreme od kupovine teleskopa, em zbog krize, em zbog cena, ali se nadam nekom snalazenju
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

mravic

Quote from: Predrag on August 09, 2012, 04:47:17 pm
Taj deo me ne zanima, jer sam samo izneo zaključak da će biti manje opreme i manje onih koji će posmatrati.
Na euro ne mogu da utičem, ali i poskupljenja od 40 000 na 50 000 nisu realna. Gde bi stigli kada bi svi tako dizali cene.

Kako nisu realna? Pa 20% je poskupilo, taman toliko koliko je Dinar oslabio. U Eurima je cena ista.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Predrag

Quote from: mravic on August 10, 2012, 10:04:38 am
Kako nisu realna? Pa 20% je poskupilo, taman toliko koliko je Dinar oslabio. U Eurima je cena ista.


Pa da, ako idemo tom logikom onda će bezolovni benizin da košta oko 180 din, a neće. Samo primer. Ove cene teleskopa su skočile, ali ako i nekad evro oslabi za 20% ovde cene će biti iste.
Ali ode tema u krivo.

A što se tiče naslova i da li ima smisla dati pare za ovo, odgovor je da nema smisla.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Darchy

@ Predrag
"A što se tiče naslova i da li ima smisla dati pare za ovo, odgovor je da nema smisla."

300/1500 EQ6 PRO je jako dobra sprava! Taj teleskop je, ako se ne varam, na nivou amaterske opservatorije.
Ne razumem, zašto misliš da nema smisla dati 1700 eura za ovakvu mašinčugu? Pre bih ukapirao da si rekao da nema para :)
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Predrag

Quote from: Darchy on August 10, 2012, 02:34:53 pm
@ Predrag
"A što se tiče naslova i da li ima smisla dati pare za ovo, odgovor je da nema smisla."

300/1500 EQ6 PRO je jako dobra sprava! Taj teleskop je, ako se ne varam, na nivou amaterske opservatorije.
Ne razumem, zašto misliš da nema smisla dati 1700 eura za ovakvu mašinčugu? Pre bih ukapirao da si rekao da nema para :)


Ma mislio sam zbog ovih visokih cena, a ne na to kakav je teleskop.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

kostur

i nestabilan. to čudo od trista kila prvo pokupi svu svetlost oko teleskopa, a za fotografiju neupotrebljiv bez praćenja
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

vasja

Jel neko pazario, ili ima ovaj teleskop? Baš me zanimaju iskustva vezana za ovaj teleskop. U stvari razmišljam o kombinaciji AZEQ6 sa 300/1500 tubusom. Sa merdevinama naravno....
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Sekula

Quote from: vasja on February 15, 2013, 08:03:50 pm
Jel neko pazario, ili ima ovaj teleskop? Baš me zanimaju iskustva vezana za ovaj teleskop. U stvari razmišljam o kombinaciji AZEQ6 sa 300/1500 tubusom. Sa merdevinama naravno....


Sa tim praćenjem nema za sada niko ovde iskustva, još. Bolje vidi na stranim forumima. A što se tiče ovog tubusa i EQ6 praćenja, obrati se članu foruma: MILOŠ.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Kenza

Cao! Prvo sto moram da te pitam je koliko planiras da potrosis? Jer ako hoces dobru astrofotografiju moras i da potrosis. Drugo, odmah mogu da ti kazem da tako veliki teleskop nije dobar za nekog ko tek ulazi u ovaj hobi. Smucice ti se! I trece, (nemam nista protiv velikih Newton-a) taj teleskop nije uopste idealan za astrofoto. Dugo se bavim astrofoto i promenio sam gomilu teleskopa. Za ljude koji vole samo vizuelno da koriste teleskop glavna stvar je precnik. Ali za astrofoto, naucio sam da je brzina teleskopa mnogo vaznija.

Da ne pametujem previse:

1) Za vizuelno kupi teleskop sa sto vecim precnikom ( To podrazumeva da imas stalno mesto odakle posmatras)

2) Za astrofoto najbolji su Astrografi sa f-ratio < 4 i oko 200mm precnika. Druga opcija su APO-refraktori

Ali posto tek pocinjes, mozda je najbolje da prvo uzmes APO u opsegu 80-100mm i EQ6 montazu
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

vasja

Hvala puno za informacije!

Nije baš da sam početnik. Pre četvrt veka sam pokazivao građanstvu nebo na čuvenom Zeiss 110/2000 refraktoru na kalemegdanu, pa znam ponešto o teleskopima. Jedino što nikad nisam imao svoj teleskop.

Ekhm, a kako da se obratim članu foruma?
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM