• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

200/800 f4 Newtonian?

Started by Darchy, July 29, 2013, 12:10:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darchy

Voleo bih da mogu da napišem takav review, ali moje iskustvo iz oblasti astrofotografije - veoma oskudno i šturo, svodi se na teorijska znanja koja sam pokupio iz knjiga, časopisa i od iskusnijih članova ovog i drugih foruma o astronomiji. U svakom slučaju, nedovoljno da me kvalifikuje kao ozbiljnog recenzenta. Ali ono što mogu da uradim je da napišem izveštaj sa narednog posmatranja i recimo, napravim komparaciju izmedju 200P i 80ED iz ugla nekog ko se bavi vizuelnom astronomijom. Čekam da se "ugasi" mesec pa da teleskope iznesem na planinu i konačno testiram i Castell UHC filter koji mi je stigao pre par dana, nakon toga bih mogao da napišem detaljan raport o tome kako se teleskopi ponašaju i kakve sam rezultate dobio.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Yagodinac

Ma ne mora taj test da obuhvata astrofotografsku komparaciju; siguran sam da ovde ima ljudi koji su radoznali (ili koji razmišljaju o nabavci) kad je u pitanju 200/800 sistem. Ono tipa fokuser, optika, kakva je kolimacija, hlađenje... Pa onda kakve su slike planeta, deepsky objekata... Lakše nam je nešto tebe da pitamo nego da visimo po stranim forumima tipa Cloudynights; tu i kad nađem topic iz 2004g treba prvo da razmišljam da li je pokretač teme umro ili prodao teleskop u međuvremenu.

spadej

Darchi, druze moj, ima li smisla da se mucis i sam teglis skalameriju na planinu? Cemu ti sluze drugovi i prijatelji?
Reci samo kad planiras da "planinaris", da se na vreme oranizujem(o).

Darchy

Deki, znaš da si kod mene uvek dobrodošao gost. Naravno, ovo važi i za svu dobronamernu ekipu sa foruma.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D